Marmaray 4 ayda İstanbul'un nüfusu kadar yolcu taşıdı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, "Marmaray 4 ayda İstanbul'un nüfusu kadar yolcu taşıdı. Marmaray'ın taşıdığı yolcu sayısı 116 günde 13,5 milyonu aştı" dedi.

dew_4316.jpg

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa ile Asya'yı denizin altından tünelle bağlayan Marmaray'ın yolcu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

BİR GÜNDE 110 BİN YOLCU

Kartal-Kadıköy Metrosu'nun yanı sıra Marmaray'ın Hacıosman-Taksim-Yenikapı Metrosu'yla da entegre hale getirildiğine dikkati çeken Elvan, 15 Şubat'ta gerçekleşen bu bağlantı sonrasında Marmaray'ın bir günde taşıdığı yolcu sayısının ortalama 110 bine ulaştığını vurguladı.

HATTI KULLANALARIN SAYISI HER GÜN ARTIYOR

Marmaray'ın özellikle 07.00-09.00 ile 16.00-19.00 saatleri arasında kullanıldığını belirten Elvan, "Marmaray'ı kullanan vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın da hizmete alınması sonrasında Marmaray'ı kullananların sayısı çok daha hızlı artacak" diye konuştu.

13,5 MİLYONDAN FAZLA YOLCU TAŞINDI

Elvan, Marmaray'ın 29 Ekim'den bu yana 116 gün içerisinde 13,5 milyondan fazla taşıdığını kaydederek,"Marmaray, 4 ayda neredeyse İstanbul'un nüfusu kadar yolcu taşıdı. Marmaray'ın taşıdığı yolcu sayısı 116 günde 13,5 milyonu aştı. Haliç Metro Köprüsü ile Hacıosman-Taksim-Yenikapı Metro Hattı'nın bağlanmasıyla TCDD tarafından işletilen Marmaray'da seferler 7 dakikada bir yapılıyor" ifadelerini kullandı.

YOLCU REKORU KIRILDI

Elvan, şöyle devam etti: "Önceki gün sis nedeniyle İstanbul'da yaşanan ulaşım krizi de yine Marmaray ile aşıldı. 19 Şubat'ta yoğunluk nedeniyle sefer sayıları 5 dakikada 1'e düşürülürken, sisin gün boyu etkisini sürdürmesi nedeniyle Marmaray'da 171 bin 352 yolcu taşındı. Bu rakamla Marmaray’ın, bir günde taşıdığı yolcu sayısı rekoru da kırılmış oldu. Ortaya çıkan tablo Marmaray'ın ne kadar yerinde bir yatırım olduğunu kanıtladı. Marmaray'da, Hacıosman-Taksim-Yenikapı Metro Hattı ile entegre olmadan önce günde 216 sefer yapılırken, bu sayı artık 254'e çıktı."

Ensonhaber

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
15 gün filan oluyor sanırım denemek için bir kere ben de bindim, müthiş bir olay gerçekten, insan o kadar kısa sürede karşıya geçtiğine bir müddet inanmakta zorlanıyor.

Tek problem geçerken balık göremedim ona canım çok sıkıldı.. :p

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
15 gün filan oluyor sanırım denemek için bir kere ben de bindim, müthiş bir olay gerçekten, insan o kadar kısa sürede karşıya geçtiğine bir müddet inanmakta zorlanıyor.

Abi köpük var mıydı :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114

Balığı ne yapıcan abi, orada da ızgara deme. :p

BeyaZayeB

Müdavim
Reaksiyon puanı
19

Ne anlamı var ki o zaman :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Balığı ne yapıcan abi, orada da ızgara deme. :p

Ya ne sandın :D