Manjaro Linux'ta .deb uzantılı yüklemek istediğim paketler var

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Drift King

Profesör
Herkese selamlar. Manjaro Linux da nasıl .deb dosyası yükleyeceğim. Kuracağım şeyler sadece şunlar:
1.Google Chrome
2. Steam
3. Teamviewer
4. GDebi Paket Yükleyici
@rise konuya bakarsan sevinirim. Bunların .deb leri var ama Arch Linux tabanlı olduğundan kurmayı bilmiyorum.

kmurat

Dekan
Arch Linux'un kendi paket yöneticisi ne? bilmiyorum ama her Linux dağıtımının bir tercihli paket yöneticisi ve kendi uygulama depoları olur. En sihhatlisi kendi depolarından kurulum yapmak. Ayrıyetten Arch için pek kararlı olmadığını ve çok uğraşmayı sevenler için bir dağıtım olduğunu okumuştum. (Yani sürekli bir Beta sürüm)

Hiç kullanmadığım için sadece duyduklarımı söyleyebilirim.

beleşadam

Profesör
Herkese selamlar. Manjaro Linux da nasıl .deb dosyası yükleyeceğim. Kuracağım şeyler sadece şunlar:
1.Google Chrome
2. Steam
3. Teamviewer
4. GDebi Paket Yükleyici
@rise konuya bakarsan sevinirim. Bunların .deb leri var ama Arch Linux tabanlı olduğundan kurmayı bilmiyorum.
Rise nerede olduklarını anlatmış(teamviewer chromium'un aur linkine gönderiyor. Kendim buldum). Ben de sana komutları vereyim, hepsini teker teker yaz.
# ile başlayanları sadece hata çıkarsa yazın.
Kod:
sudo pacman -Syu
#sudo pacman -S git
#git clone https://aur.archlinux.org/yay.git
#cd yay
#makepkg -si
sudo pacman -S chromium
sudo pacman -S steam-manjaro
yay -S teamviewer

Son düzenleme:

Drift King

Profesör
Rise nerede olduklarını anlatmış(teamviewer chromium'un aur linkine gönderiyor. Kendim buldum). Ben de sana komutları vereyim, hepsini teker teker yaz.
# ile başlayanları sadece hata çıkarsa yazın.
Kod:
sudo pacman -Syu
#sudo pacman -S git
#git clone https://aur.archlinux.org/yay.git
#cd yay
#makepkg -si
sudo pacman -S chromium
sudo pacman -S steam-manjaro
yay -S teamviewer
yay -S teamviewer komut bulunamadı diyor.

Oruch379

Üyecik
Manjaro arch tabanlı bir dağıtım gdebi gibi programlar kuaramazsın. Onlar debian tabanlı ve sadece debian uzerine kurulabilir...Fakat zaten arkadaşlar anlatmış nereden kurabileceğini.
Buradan Arch deposuna gidip pac-man yada pamacta AUR desteğini açıp kullanabilirsin. Yay, Trizen gibi AUR yardımcılarını kurup kullanabilirsin..

stat counter