Manjaro kurmak istiyorum, hangi masaüstü ortamını seçmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
manjaro kuracağım kde mi xfce kurayım
Bilgisayarının özelliklerine güveniyorsan KDE. KDE bir sürü güzel donatılara sahip özellikle de bir Android kullanıcısıysan çok işini görür.
Bilgisayarın güçsüzse Xfce. Xfce düşük performanslı bilgisayarlar için çok iyidir ve çok kararlıdır.
Bu seçim senin bilgisayarına ve zevklerine göre değişir.

crazy199717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarının özelliklerine güveniyorsan KDE. KDE bir sürü güzel donatılara sahip özellikle de bir Android kullanıcısıysan çok işini görür.
Bilgisayarın güçsüzse Xfce. Xfce düşük performanslı bilgisayarlar için çok iyidir ve çok kararlıdır.
Bu seçim senin bilgisayarına ve zevklerine göre değişir.
pc özellikleri
i5 6200u
4gb ddr4 ram
amd r5 m330
Flash ile boot etmeye çalıştığımda
error:unknown filesystem hatasi aliyorum suan pc de windows 10 ve linux mint kurulu

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
pc özellikleri
i5 6200u
4gb ddr4 ram
amd r5 m330
Flash ile boot etmeye çalıştığımda
error:unknown filesystem hatasi aliyorum suan pc de windows 10 ve linux mint kurulu
Tamam bilgisayarınız KDE için gayet yeterli. Linux Mint yüklüyse bence silip yerine Manjaro kurmak gereksiz olacaktır. Çünkü zaten ikisi de gayet kolay ve son kullanıcı dostu dağıtımlar. Eğer Cinnamon DE hoşunuza gitmediyse ve KDE kullanmak istiyorsanız:
sudo apt-get update && sudo apt-get install kubuntu-desktop
komutu ile KDE Plasma'yi Cinnamon'un yanına kurmuş olacaksınız. Bilgisayaranıza giriş yapmadan önce masaüstü ortamınızı değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz Cinnamon'u kaldırabilirsiniz bile.

Bu arada eğer bir sorununuz olduysa konu açınız. Bu konunun amacı sorun çözmek değil, Linux kullanıcılarının masaüstlerini paylaşması.

Son düzenleme:

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
ISO to USB yazılımını öneriyorum.
Buyrun resmi sitesi, indirip USB belleğinize yazın.
ISO to USB
Ama dediğim gibi, Linux Mint zaten kolay ve kullanışlı bir sistem. Manjaro'da yaptığınız neredeyse her şeyi zaten Mint ile de yapabileceksiniz. Sadece biri Ubuntu/Debian tabanlı, diğeri Arch Linux tabanlı.
Ubuntu/Debian tabanlı Linux Mint için daha çok Türkçe kaynak ve rehberlere ulaşabileceksiniz. Ayrıca Linux Mint Türkiye Forum'u gayet yardımsever. Ama siz bilirsiniz tabii. Kullanacağınız sistem şimdiden hayırlı olsun. :)

crazy199717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ISO to USB yazılımını öneriyorum.
Buyrun resmi sitesi, indirip USB belleğinize yazın.
ISO to USB
Ama dediğim gibi, Linux Mint zaten kolay ve kullanışlı bir sistem. Manjaro'da yaptığınız neredeyse her şeyi zaten Mint ile de yapabileceksiniz. Sadece biri Ubuntu/Debian tabanlı, diğeri Arch Linux tabanlı.
Ubuntu/Debian tabanlı Linux Mint için daha çok Türkçe kaynak ve rehberlere ulaşabileceksiniz. Ayrıca Linux Mint Türkiye Forum'u gayet yardımsever. Ama siz bilirsiniz tabii. Kullanacağınız sistem şimdiden hayırlı olsun. :)
mint ram kullanımı fazla 800mb 900mb
dediğiniz programla denedim yine aynı hatayı aldım

tuxuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
mint ram kullanımı fazla 800mb 900mb
dediğiniz programla denedim yine aynı hatayı aldım
Secure Boot açıksa kapatın.
Legacy Boot kapalıysa açın.
Bilgisayarınız açılırken (genellikle) F10 tuşuna basarsanız BIOS ayarlarından görüp değiştirebilirsiniz. Muhtemelen ondandır. Boot sıralamasında USB belleği en ilk sıraya alıp kaydedin. Sonrasında tekrar deneyin.

crazy199717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Secure Boot açıksa kapatın.
Legacy Boot kapalıysa açın.
Bilgisayarınız açılırken (genellikle) F10 tuşuna basarsanız BIOS ayarlarından görüp değiştirebilirsiniz. Muhtemelen ondandır. Boot sıralamasında USB belleği en ilk sıraya alıp kaydedin. Sonrasında tekrar deneyin.
Denedim olmadı

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
İndirdiğiniz iso dosyasının sha-1 ya da sha-256 değerlerini doğrulayın.

crazy199717

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Doğruladım aynı
--- Gönderi Güncellendi ---
--- Gönderi Güncellendi ---
dd olarak yazdırınca oldu yardımlarınız için teşekkürler

Son mesajlar