Malwarebytes Tarama

Bu konuyu okuyanlar

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkaadaşlar merhaba,
Benim sorum şu; Malwarebytes 3.8.3 indirdim. Tarama yaptırdım ve 31 saattir taramayı bitirmedi 51 bin küsür tanımlanan tehdit var bu normal mi? Hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Bu kadar sürede 10 kere bitmesi lazım değil miydi? Bulunan 51 bin küsür virüsü sildiğimde sistem çökmesin? bundan korkuyorum. İlk defa bu kadar bulundu. Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Adsız.jpg

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Arkaadaşlar merhaba,
Benim sorum şu; Malwarebytes 3.8.3 indirdim. Tarama yaptırdım ve 31 saattir taramayı bitirmedi 51 bin küsür tanımlanan tehdit var bu normal mi? Hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Bu kadar sürede 10 kere bitmesi lazım değil miydi? Bulunan 51 bin küsür virüsü sildiğimde sistem çökmesin? bundan korkuyorum. İlk defa bu kadar bulundu. Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 77090

Çok yüksek bir sayıya benziyor. Açıkçası ben olsam farklı bir yöntem izlerdim ancak bunu yapabilmek için temiz bir bilgisayara ihtiyaç duyulabilir.

Bilgisayar yavaş mı çalışıyor?

Malwarebytes'in taraması bence kısa sürüyor. En kötü olasılık ile normalde 30 dakika falan sürüyordur.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Arkaadaşlar merhaba,
Şimdiden teşekkürler.
51 Bin bulduysa daha çok virüs vardır bu bilgisayarda, format atın gitsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örneğin Malwarebytes Free versiyon rootkitleri sadece Premium'da tarıyordu bu bilgisayarda kesin bir rootkit var 51 bin fazla bir sayı ha belki bir virüs kendini kopyalamış olabilir.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
51 Bin bulduysa daha çok virüs vardır bu bilgisayarda, format atın gitsin.

Örneğin Malwarebytes Free versiyon rootkitleri sadece Premium'da tarıyordu bu bilgisayarda kesin bir rootkit var 51 bin fazla bir sayı ha belki bir virüs kendini kopyalamış olabilir.

"Tanımlanan Tehditler" kısmında kırmızı çarpı işareti var. PUP benzeri bir şey olsa sanırım sarı ünlem işareti gösterirdi. Ciddi bir şey olabilir.

Temiz kurulum iyi bir çözüm gibi duruyor ancak @immortal54 için uygun bir çözüm olup olmadığını bilmiyorum.

Kök kullanıcı takımı ile ilgili ayar da önemli bir ayrıntı olabilir.

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok yüksek bir sayıya benziyor. Açıkçası ben olsam farklı bir yöntem izlerdim ancak bunu yapabilmek için temiz bir bilgisayara ihtiyaç duyulabilir.

Bilgisayar yavaş mı çalışıyor?

Malwarebytes'in taraması bence kısa sürüyor. En kötü olasılık ile normalde 30 dakika falan sürüyordur.
Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bilgisayarla ilgili bir sıkıntım yoktu gayet düzgün çalışıyordu. Öylesine bir taratmak istedim ama baya uzun sürdü. Benim de bildiğim 30 dk falan sürüyordu. Fazla sürse de en azından bu kadar sürmezdi. Bir terslik var ama çözemedim.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Bilgisayarla ilgili bir sıkıntım yoktu gayet düzgün çalışıyordu. Öylesine bir taratmak istedim ama baya uzun sürdü. Benim de bildiğim 30 dk falan sürüyordu. Fazla sürse de en azından bu kadar sürmezdi. Bir terslik var ama çözemedim.

Malwarebytes'i kendi sitesinden mi indirdiniz?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Temizleme işlemi yapmadan önce dosyalarınızı ayrı bir diske yedekleyin.
Ayrıdan kastım daha sonra taratabileceğiniz bir cihaz olsun netice de dosyalarınıza da virüs bulaşmış olabilir.
Yedekleme işleminden sonra temiz bir kurulum yapmayı deneyin.
Bulunan tehditlerin fotoğraflarından bir kısmını bizimle paylaşabilir misiniz?

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
"Tanımlanan Tehditler" kısmında kırmızı çarpı işareti var. PUP benzeri bir şey olsa sanırım sarı ünlem işareti gösterirdi. Ciddi bir şey olabilir.

Temiz kurulum iyi bir çözüm gibi duruyor ancak @immortal54 için uygun bir çözüm olup olmadığını bilmiyorum.

Kök kullanıcı takımı ile ilgili ayar da önemli bir ayrıntı olabilir.
PC yi fabrika ayarlarına döndürsem driverlerı baştan kurmam veya güncellemem gerekirmi? veya Onekey Recovery yapsam yine gerekir mi?

Malwarebytes'i kendi sitesinden mi indirdiniz?
başka bir siteden indirmiştim crackli falan ama crack te olmadı gibi gözüküyor

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
PC yi fabrika ayarlarına döndürsem driverlerı baştan kurmam veya güncellemem gerekirmi? veya Onekey Recovery yapsam yine gerekir mi?

Uygulama orijinal olmadığı için çeşitli hatalara yol açacaktır.
Temizleme işlemi yapmadan kurduğunuz yazılımı kaldırın.
Ya orijinalini satın alın ya da deneme sürümü ile idare edin.
Farklı programlar da kullanabilirsiniz benim anladığım kadarıyla uygulamadan kaynaklanan bir sorun gibi gözüküyor.

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Temizleme işlemi yapmadan önce dosyalarınızı ayrı bir diske yedekleyin.
Ayrıdan kastım daha sonra taratabileceğiniz bir cihaz olsun netice de dosyalarınıza da virüs bulaşmış olabilir.
Yedekleme işleminden sonra temiz bir kurulum yapmayı deneyin.
Bulunan tehditlerin fotoğraflarından bir kısmını bizimle paylaşabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    130.5 KB · Görüntüleme: 450
  • 2.jpg
    2.jpg
    124.2 KB · Görüntüleme: 472
  • 3.jpg
    3.jpg
    125.6 KB · Görüntüleme: 485

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
50 bin virüs var, en az 1 tanesi sizi bilgisayarlar ayarlarından fabrika ayarlarına döndürmesini engelleyecektir. Mantıkldı değilmi?

Bence temiz bir bilgisayarda ISO dosyasını indirip yazdırması gerekir. Zaten güvenlik yazılımını dediğine göre kendi sitesinden indirmemiş. Belki de bu kadar uzun sürmesinin nedeni bu.

Reaksiyon puanı
303
Revo Uninstaller ile Malwarebytes ı sil daha sonra esetnod32 kurup güzelce tarat...
Crack olayını key ile hallettim ben...

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Uygulama orijinal olmadığı için çeşitli hatalara yol açacaktır.
Temizleme işlemi yapmadan kurduğunuz yazılımı kaldırın.
Ya orijinalini satın alın ya da deneme sürümü ile idare edin.
Farklı programlar da kullanabilirsiniz benim anladığım kadarıyla uygulamadan kaynaklanan bir sorun gibi gözüküyor.
Windows 8.1 Orjinal kullanıyorum. Bu yüzden de pek format atma taraftarı değilim. En azından fabrika ayarlarına döndürmem daha mantıklı gibi geliyor.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Windows 8.1 Orjinal kullanıyorum. Bu yüzden de pek format atma taraftarı değilim. En azından fabrika ayarlarına döndürmem daha mantıklı gibi geliyor.

50 bin virüs var, en az 1 tanesi sizi bilgisayarlar ayarlarından fabrika ayarlarına döndürmesini engelleyecektir. Mantıkldı değilmi?

@takticiadam konu ile ilgili endişelerini dile getirmiş. Bu işlem sırasında herhangi bir sorun olursa daha fazla uğraşabilirsiniz.

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yazılımı kendi sitesinden indirdim. Bu sefer de "Unable to connect the service" hatası veriyor

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Yazılımı kendi sitesinden indirdim. Bu sefer de "Unable to connect the service" hatası veriyor

Crack C Windows System32 drivers etc hosts dosyasından malwarebytes'in linklerini engellemiş, malwarebytes'in internete erişip "Aaaa! cracklediler beni hemen bir şeyler yapıyım" demesini engellemek için. hosts dosyasını kendiniz açıp malware bytes ile ilgili ne varsa silin.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

Belki de zararlı yazılım engel oluyordur.

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=kiTVdsKpnuk

Eğer bu çözüm olmazsa Emsisoft Emergency Kit'i deneyin.

Emsisoft | Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal

Crack C Windows System32 drivers etc hosts dosyasından malwarebytes'in linklerini engellemiş, malwarebytes'in internete erişip "Aaaa! cracklediler beni hemen bir şeyler yapıyım" demesini engellemek için. hosts dosyasını kendiniz açıp malware bytes ile ilgili ne varsa silin.

RKill kullanılabilir.

Download RKill

Sanırım kullanırken ne yazdığını incelemek daha iyi olabilir.

Reaksiyon puanı
191
Usta ne yaptın sen ?? Ayrı bir işletim sistemi, ekosistem oluşmuş senin bilgisayarda. O harddiski yedekleyip bir yerde saklamak lazım, silmeye kıyamazdım ben şahsen. Neler vardır neler.

MBAM'ın ücretsiz versiyonu tarama ve silme işlemlerini yapıyor zaten Crack'e ne gerek var? Ayrıca Rootkitleri de tarıyor, ayarlardan açmak lazım sadece.

Yine de silmeden önce önemli dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm. Hangi tür virüslerin bulaştığını bilmiyoruz, bir arşivin içindeki virüs silinemedi diye arşivin tamamı gitti gibi bir durum olmasın.

Kaspersky Rescue Disk bu durumda en iyi seçenek olur.

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Usta ne yaptın sen ?? Ayrı bir işletim sistemi, ekosistem oluşmuş senin bilgisayarda. O harddiski yedekleyip bir yerde saklamak lazım, silmeye kıyamazdım ben şahsen. Neler vardır neler.

MBAM'ın ücretsiz versiyonu tarama ve silme işlemlerini yapıyor zaten Crack'e ne gerek var? Ayrıca Rootkitleri de tarıyor, ayarlardan açmak lazım sadece.

Yine de silmeden önce önemli dosyalarınızı yedeklemenizi öneririm. Hangi tür virüslerin bulaştığını bilmiyoruz, bir arşivin içindeki virüs silinemedi diye arşivin tamamı gitti gibi bir durum olmasın.

Kaspersky Rescue Disk bu durumda en iyi seçenek olur.
Zaten C diski 890 GB kapasiteli 229 GB boş bir tek bu var. Şuan Eset nod32 ile tarıyorum. durum aşağıdaki gibi ne yapacam bilmiyorum

Ekli dosyalar

• nod32.jpg
    nod32.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 331

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Zaten C diski 890 GB kapasiteli 229 GB boş bir tek bu var. Şuan Eset nod32 ile tarıyorum. durum aşağıdaki gibi ne yapacam bilmiyorum

Açıkçası VirusTotal tarama sonucu olsaydı belki daha kesin bir şey söyleyebilirdim.

Zararlı yazılım sanırım bu veya buna benzer bir şey.

PUA:Win32/RelevantKnowledge threat description - Microsoft Security Intelligence

Ben olsam @Zayıf Zehir Hamsteri'nin dediği gibi yedek alırdım. Bazı yerlerde de gördüğüm kadarıyla casus yazılım olarak geçiyor. Ek olarak sanırım kopyalama özelliği de varmış.

Son düzenleme:

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Açıkçası VirusTotal tarama sonucu olsaydı belki daha kesin bir şey söyleyebilirdim.

Zararlı yazılım sanırım bu veya buna buna benzer bir şey.

PUA:Win32/RelevantKnowledge threat description - Microsoft Security Intelligence

Ben olsam @Zayıf Zehir Hamsteri'nin dediği gibi yedek alırdım. Bazı yerlerde de gördüğüm kadarıyla casus yazılım olarak geçiyor. Ek olarak sanırım kopyalama özelliği de varmış.
Peki yedek nasıl alıcam bir programı vs var mı? Pek de anlamıyorum bu işlerden veya direk yedek harddisk e mi kopyalıcam önemli dosyalarımı

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
En azından önemli dosyalarınızı bir sabit diske veya USB belleğe kopyalayın.
Teşekkür ederim. Peki bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürsem driverleri tekrar kurmam veya güncellemem gerekir mi? veya OneKey Recovery yaptığımda?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Teşekkür ederim. Peki bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürsem driverleri tekrar kurmam veya güncellemem gerekir mi? veya OneKey Recovery yaptığımda?

Benim önerim ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirip USB belleğe yazdırmandır. Diğer konuda ise Microsoft Windows kullanan birisi bence daha doğru bir yanıt verecektir.

immortal54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok teşekkür ederim sizleri uğraştırdım. En mantıklı olan format gibi duruyor. Bu tarama da pek bitmicek gibi neredeyse 3 saat oldu 10 000 civarı virüs buldu, temizledi. Bitecek gibi de durmuyor.