Malwarebytes sorunu

Bu konuyu okuyanlar

TakkeliFederal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar laptopa Malwarebytes yazılımını yükledim ve laptop bir anda yavaşladı ekran açılırken şifreyi giriyorum ve siyah bir ekran çıkıyor önceden siyah ekran biraz bekleyince ve gidiyordu fakat şimdi hiç gitmiyor önceden ekran geldiğinde ise hiç Bir işlem yapamıyordum alttaki arama yeri dahil açılmıyordu tıklayınca öylece dona kalıyordu öylece kaldım lütfen yardım edin.
Samsung laptop kullanıyorum ve win10

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sisteme aşırı yükleniyor olabilir, size hızlı bir bilgisayar için öneri olarak şunu söyleyebilirim; Sisteminizde bakım için yalnızca CCleaner bulunsun ve arkaplanda/başlangıçta çalışmayı kapatın, arada bir CCleaner ile temizlik yapın. Virüs için 6-7 Ayda bir anti malware kurup tarama yapın ve programı tekrar kaldırın, isterseniz hiç kurmayın kafanız estikçe format atın. Sonuçta sistem güvenliği sizin davranışlarınıza bağlı, internet üzerinde dikkatli gezinirseniz sorun yaşamazsınız. Sık sık format atmayacaksanız arada disk birleştirme programı kurun, birleştirdikten sonra kaldırın. CCleaner ve defrag ikilisi sistemi uçurur.
*Dediklerimi uygulamak isterseniz indirip kurma işlemlerini kotanın devre dışı bırakıldığı saatlerde kullanın, böylece her kaldır indir yapmanıza zararınız olmayacak. Sistemde arka planda çalışmamak şartıyla kalıcı olarak 2 Program bulunması yeterli, Revo Uninstaller ve CCleaner.

TakkeliFederal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntı zaten malware di ama ben sorunu çözdüm hatta bu sıkıntı yı yaşayanlarda anlatayım nasıl yaptığımı. Öncelikle bilgisayar açılınca Windows 10 kullanıcı şifresi girerken ekranin sağ altında bir kapatma yeri orda yeniden başlatma ya basarken beraberinde elimizi shift tuşuna koyuyoruz ve bir ekran gelene kadar çekmiyoruz daha sonra çıkan mavi ekranda sorun gidere tıklıyoruz ve sistem geri yüklemeyi seçip hangi driver veya uygulama sıkıntı çıkarıyorsa onun silineceği bir yükleme tarihi seçiyoruz ve bitiyor aslında ama bende olmadı ve çeşitli hatalar verdi bunun yerine güvenli moda geçip sıkıntılı driveri sildim program ekle kaldır dan ve sorun ortadan kalktı umarım işinize yarar.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sıkıntı zaten malware di ama ben sorunu çözdüm hatta bu sıkıntı yı yaşayanlarda anlatayım nasıl yaptığımı. Öncelikle bilgisayar açılınca Windows 10 kullanıcı şifresi girerken ekranin sağ altında bir kapatma yeri orda yeniden başlatma ya basarken beraberinde elimizi shift tuşuna koyuyoruz ve bir ekran gelene kadar çekmiyoruz daha sonra çıkan mavi ekranda sorun gidere tıklıyoruz ve sistem geri yüklemeyi seçip hangi driver veya uygulama sıkıntı çıkarıyorsa onun silineceği bir yükleme tarihi seçiyoruz ve bitiyor aslında ama bende olmadı ve çeşitli hatalar verdi bunun yerine güvenli moda geçip sıkıntılı driveri sildim program ekle kaldır dan ve sorun ortadan kalktı umarım işinize yarar.
Bu kadar uğraşmanıza ve sisteminizi yormanıza hiç gerek yok, dediklerimi uygulamanızı öneririm.

TakkeliFederal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar uğraşmanıza ve sisteminizi yormanıza hiç gerek yok, dediklerimi uygulamanızı öneririm.
CCleaner'ı az çok biliyorum ama defrag daha önce duymadım ve bildiğim kadarıyla bu tür uygulamalar arka planda çalışan uygulamalar sizin dediğiniz çok mantıklı fakat arka planda çalıştıkça daha çok ram tuketmezmi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ve birde şunu eklemeyi unuttum bu malware zımbırtisina Bitcoin virüsü varmıdır diye bakmıştım çünkü laptop şöyle bir geçmişi var bir hacker tarafından laptoplar girildi chat falan açıldı para verilmezse aksi takdirde laptopu tamir edilemez hâle getireceğini falan söyledi ve o olaydan sonra laptop çok yavaşladı aklımda bu uyanık bitcoin miner yüklemiş olmasın oda çok ram yer ve laptop yavaşlamış tır diye aklıma geldi

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Merhaba, almamız gereken güvenlik önlemlerine karşın makineyi formatlamanızı öneriyorum.

TakkeliFederal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve birde şunu eklemeyi unuttum bu malware zımbırtisina Bitcoin virüsü varmıdır diye bakmıştım çünkü laptop şöyle bir geçmişi var bir hacker tarafından laptoplar girildi chat falan açıldı para verilmezse aksi takdirde laptopu tamir edilemez hâle getireceğini falan söyledi ve o olaydan sonra laptop çok yavaşladı aklımda bu uyanık bitcoin mineral yüklemiş olmasın oda çok ram yer ve laptop yavaşlamış tır diye aklıma geldi
Merhaba, almamız gereken güvenlik önlemlerine karşın makineyi formatlamanızı öneriyorum.
Onu bende çok düşündüm ama bilgisayar tamircisi ne vermek istemiyorum formatı evde nasıl atabilirim ve bu içindeki uygulamalar olsun bilgiler olsun onları nasıl korurum

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Onu bende çok düşündüm ama bilgisayar tamircisi ne vermek istemiyorum formatı evde nasıl atabilirim ve bu içindeki uygulamalar olsun bilgiler olsun onları nasıl korurum
Format gibi basit işlemlerde bir tamirciye bel bağlamak gerekmiyor. Şurada Usb medya üzerinden Windows10 sürümünün nasıl yükleneceği konusunda güzel bir anlatım var yararlanmanız lazım... Dosya yedekleme işlemlerini USB, CD/DVD, Bulut hesabı gibi örneklemelerle gerçekleştirebilirsiniz.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
CCleaner'ı az çok biliyorum ama defrag daha önce duymadım ve bildiğim kadarıyla bu tür uygulamalar arka planda çalışan uygulamalar sizin dediğiniz çok mantıklı fakat arka planda çalıştıkça daha çok ram tuketmezmi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ve birde şunu eklemeyi unuttum bu malware zımbırtisina Bitcoin virüsü varmıdır diye bakmıştım çünkü laptop şöyle bir geçmişi var bir hacker tarafından laptoplar girildi chat falan açıldı para verilmezse aksi takdirde laptopu tamir edilemez hâle getireceğini falan söyledi ve o olaydan sonra laptop çok yavaşladı aklımda bu uyanık bitcoin miner yüklemiş olmasın oda çok ram yer ve laptop yavaşlamış tır diye aklıma geldi
Zaten anlatmak istediğim de arka planda çalışacak bir program bırakmaman, ama anlaşılan sisteminin durumu oldukça kötü. En yakın zamanda format atmalısın, herhangi bir tamirciden yardım istemene gerek yok, boş yere cebin yanmasın, kısa bir araştırmayla format işinin ehli olursun.

eianol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Makineyi biçimlendirmeli ve yeni pencereleri yüklemelisiniz. CCleaner sadece bilinen tehditler için çalıştığından, sadece malwarebytes vs avast gibi şeylerden iyi bir antivirüs seçin

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Makineyi biçimlendirmeli ve yeni pencereleri yüklemelisiniz. CCleaner sadece bilinen tehditler için çalıştığından, sadece malwarebytes vs avast gibi şeylerden iyi bir antivirüs seçin
CCleaner tehdit değilde çöp dosyaları temizlemek için kullanılıyor, böylece sistemi gereksiz dosyalardan temizleyip tıkanmasını engelliyor.