Malwarebytes Kullanan varmı?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Güvenlik programı olarak bnunu kullanıyorum.premium lisansı bir yerlerden buldum.fakat programı her gün tarıyorum zararlı birşeyler buluyor.her taramada 3 adet zararlı yazılım çıkıyor.ne bir fazla bir eksik.hangi programın zarar verdiğini göremiyorum.kranatinaya alıp pc yeniden başlatılıyor.bazen yenıden başlatmayınca karantinay almayınca masaüstündeki bazı dosya ve programların simgeleri boş beyaz olarak gözüküyor.acan temizledikten sonra normale dönüyor.bunun sebebi nedir ?yoksa bu programın kendisi mi birüs anlamadım

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bir zamanlar kullanıyordum. Bazı programları tarattıktan sonra bazı uygulamaları siliyordu. Crackleri siliyordu. Artık kullanmadığım için rahatım. :)

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bir zamanlar kullanıyordum. Bazı programları tarattıktan sonra bazı uygulamaları siliyordu. Crackleri siliyordu. Artık kullanmadığım için rahatım. :)
bazen devamlı uyarı veriyor.ne dediğini anlamadığım için hatayı çözemıyorum.iyi program diye kurdum ama sorunları bitmiyor

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
İyi bir programdır. Ben zararlı internet siteleri için kurmuştum. Sonradan gerek duymadım.
iyide hergün taramada 3 adet zararlı yazılım buluyor.karantinaya alıyorum,düzeltiyorum..ne bir fazla ne bir eksik anlamadım.bazen programın ayarlarında ünlem işareti çıkıyor.düzeltilmesi gerekiyor.ama olmuyor.bende iyi program diye duydum ama neden böyle oluyor anlamadım.sonunda kaldırdım.ayrıca kasma mı yapıyordu anlamadım.bazen masaüstündeki program kısayolları resmı yerıne boş beyaz simge gözukuyordu.o programlara tıklıyorum açılmıyordu

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Karantinaya almak yerine silme seçeneği mevcut mu ? Karantinaya(takibe) alınan dosyalar genellikle silinmediği için her taramada aynı dosyayı görecektir dolayısıyla her gün aynı sayıda zararlı dosya bulması normal. Eğer silme seçeneği yok ise dosya yolunu belirtir. O yola gidip dosyayı siz silin.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Karantinaya almak yerine silme seçeneği mevcut mu ? Karantinaya(takibe) alınan dosyalar genellikle silinmediği için her taramada aynı dosyayı görecektir dolayısıyla her gün aynı sayıda zararlı dosya bulması normal. Eğer silme seçeneği yok ise dosya yolunu belirtir. O yola gidip dosyayı siz silin.
karantina demek o virüsü etkisiz hale getırmek değil mi?silme seçeneği varmıydı bilmiyorum ama düzeltme seceneği vardı.işlem sonunda report oluşturmaya çalışıyorum kısayolun sonu gelmiyor.yani nerden geldiğini belirleyemiyordum.bazen ayarlardan web protect on yaptığım halde kendiliğinden off oluyordu.baş tarafında ünlem işrati oluyordu

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Evet işlevini sonlandır gibi bir şey aslında. Şöyle yapın bence mbytesi kaldırın ve ücretsiz Norton Security nin deneme sürümünü kurun. Onunda anti-malware özelliği var. Güzel bir taratın o zaten zararlı içerikleri bulup silecektir. Daha sonra isterseniz lisanslı mbytesi tekrar kurarsınız.
--- Gönderi Güncellendi ---
mbytesi, "iobit uninstaller" programı üzerinden kaldırmanızı tavsiye ederim yeniden kurulum daha sağlıklı olur. Belliki sizin mbyte de bir problem var bunuda çözmüş olursunuz.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Evet işlevini sonlandır gibi bir şey aslında. Şöyle yapın bence mbytesi kaldırın ve ücretsiz Norton Security nin deneme sürümünü kurun. Onunda anti-malware özelliği var. Güzel bir taratın o zaten zararlı içerikleri bulup silecektir. Daha sonra isterseniz lisanslı mbytesi tekrar kurarsınız.
mbytesi, "iobit uninstaller" programı üzerinden kaldırmanızı tavsiye ederim yeniden kurulum daha sağlıklı olur. Belliki sizin mbyte de bir problem var bunuda çözmüş olursunuz.
normal olarak denetim masasından kaldırdım .şimdi bilgisayarı aynı sorunlar oluyor mu diye gözlemliyorum.bazende telefonum gibi pc mavi ekran hatası çıkıp kendi kendine reset atıyor.aynı sorunu eski telefonumda da yaşamıştım.hardisktemi sorun var anlamadım. mbyte ne oluyor ?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Anladım. Denetim masasında kaldırdığınızda kapsamlı olarak kaldırmadığı için Malwarebytesi tekrar yüklediğinizde aynı hataları alırsınız büyük ihtimalle. O yüzden iobit uninstalleri önerdim o kapsamlı tarama yapıp tüm ilgili dosyaları kaldırıyor. Mavi ekran hatasınında diskden kaynaklandığını biliyorum ben ama yinede yanlış bilgi vermek istemem. Mybte derken Malwarebytes demek istedim.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
iyide hergün taramada 3 adet zararlı yazılım buluyor.karantinaya alıyorum,düzeltiyorum..ne bir fazla ne bir eksik anlamadım.bazen programın ayarlarında ünlem işareti çıkıyor.düzeltilmesi gerekiyor.ama olmuyor.bende iyi program diye duydum ama neden böyle oluyor anlamadım.sonunda kaldırdım.ayrıca kasma mı yapıyordu anlamadım.bazen masaüstündeki program kısayolları resmı yerıne boş beyaz simge gözukuyordu.o programlara tıklıyorum açılmıyordu
Beyaz simgenin sebebi Malwabytes'in kullandığınız programları silmesidir. Bu bende de oluyordu.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Beyaz simgenin sebebi Malwabytes'in kullandığınız programları silmesidir. Bu bende de oluyordu.
yok silmiyor.programlar hala duruyor.kaldırdığımdan beri daha böyle olmuyor

bulduğu zararlı viriüslerin resmi

Ekli dosyalar

• MALWARE ZARARLI.PNG
    MALWARE ZARARLI.PNG
    6.3 KB · Görüntüleme: 314

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
yok silmiyor.programlar hala duruyor.kaldırdığımdan beri daha böyle olmuyor

bulduğu zararlı viriüslerin resmi
Programın tamamını silmez sadece dosyalarını siler. Bu yüzden programlar çalışmayabilir.

sanırım böyle olmasının nedeni hardiskle alakalı.doğru mu?

Gizli dosyaları gösteri etkinleştirin. Daha sonra ;
C:\Users\Kullanıcı adın\AppData\Local" klasöründe IconCache.db dosyasını bulun bu dosyayı silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun düzelecektir.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Gizli dosyaları gösteri etkinleştirin. Daha sonra ;
C:\Users\Kullanıcı adın\AppData\Local" klasöründe IconCache.db dosyasını bulun bu dosyayı silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun düzelecektir.
gizli dosyaları göster seçeneğini seçtim .sonra korunan işletim sistemi dosyaları gizle(önerilen) seçimi kaldırdım
ama local klasöründe IconCache.db dosyası yok.sadece IconCache dosyası var

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
gizli dosyaları göster seçeneğini seçtim .sonra korunan işletim sistemi dosyaları gizle(önerilen) seçimi kaldırdım
ama local klasöründe IconCache.db dosyası yok.sadece IconCache dosyası var
O dosyayı silin. Sorun düzelecektir.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31.7 KB · Görüntüleme: 521

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
yalnız bu uygulamayı yaptıktan sonra masaüstünde dosyalarım içersinde trump,desktop gibi data dosyaları oluşmaya başladı.bunun sebebi nedir?

bunlar nedir böyle.her yerde çıkmaya başladı
Gizli dosyaları gizlersen sorun düzelecektir. Ama silsen de sorun olmaz.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Evet kapatabilirsiniz.
peki birşey daha sormak istiyorum.sürekli karşıma windows etkinleştırın uyarısı çıkıyor.temiz etkinleştırme programı bulamadım.bu sorunu nasıl halledebilirim? güncellemeleride yükleyemıyorum

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
peki birşey daha sormak istiyorum.sürekli karşıma windows etkinleştırın uyarısı çıkıyor.temiz etkinleştırme programı bulamadım.bu sorunu nasıl halledebilirim? güncellemeleride yükleyemıyorum
Bu sorunu etkinleştirmeden düzeltemezsin. Bence sen Windows 10'a geç daha az hata alırsın ve sürekli etkinleştirin diye uyarı vermez. :)

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bu sorunu etkinleştirmeden düzeltemezsin. Bence sen Windows 10'a geç daha az hata alırsın ve sürekli etkinleştirin diye uyarı vermez. :)
temiz etkinleştırme programı vardı.silindi.hem daha önce win 10 geçtim memnun kalmadım.çünkü bazı programlar çalışmıyordu
benim laptop win8 orjinal.ondaki lisansı masaüstü bilgisayarımda da kullanabilirmiyim?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
temiz etkinleştırme programı vardı.silindi.hem daha önce win 10 geçtim memnun kalmadım.çünkü bazı programlar çalışmıyordu
benim laptop win8 orjinal.ondaki lisansı masaüstü bilgisayarımda da kullanabilirmiyim?
Kullanamazsınız lisans uymaz.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bi işe yaradıgını düşünmüyorum hergün 3 tane buluyorsa