Mahsun ne film yapmış öyle

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye

Mahsun Kırmızıgül'ün filmine övgü yarışı. İzleyen gazeteciler anlatıyor..

Mahsun Kırmızıgül'ün "Beyaz Melek" filmi çok beğenildi. Sinemaya gidenler iki gözü iki çeşme ayrılıyor. ''Beyaz Melek'', 163 kopya ile 200 salonda gösterildiği ilk üç gününde 157 bin 785 kişi tarafından izlendi.

Beğenmeyen neredeyse yok. Köşe yazarları da filmi izledi. Mahsun'a methiye dizdiler.. Övgü yarışında birbiriyle yarıştılar.. Hatta Barlas filmi Mahsun yine kendini aştı sözleriyle özetledi. Mehmet Barlas, Ergun Babahan ve Ahmet Hakan filmi yorumladılar..

Mehmet Barlas:

Eleştirmen Ali Murat Güven’in şu cümlelerinin altına imzamı atabilirim:

- Toplumun farklı farklı etnik unsurlarının birbirlerine karşı bu denli bilenip düşman kılındığı, ülkenin her köşesinin kesif bir nefretle kaplandığı lanet olası bir atmosferde, “Anadolu kardeşliği”ni yücelten böylesi naif öykülere ne kadar da ihtiyacımız varmış.

Ergun Babahan:

Mahsun Kırmızıgül sürekli şartlarını zorlayan bir insan.
Yaptığı ile yetinmeyen, hep daha iyisini isteyen biri.
Film yapmaya soyununca da aynısını yapmış. Müziğin, görüntünün, oyuncunun en iyisi için uğraşmak. Sinema izleyicisi sayısı yaptığı işin beğenildiğinin en büyük göstergesi. Eline sağlık Mahsun diyoruz ve devamını diliyoruz.

Ahmet Hakan:

Hele Mahsun Kırmızıgül adının bizde oluşturduğu olağan önyargıları hesaba kattığımızda..."Beklediğimden daha iyiydi. Aferin Mahsun’a" bile demek mümkündür. Ama mümkün olmayan şeyler de var:
Bir kere Mahsun’dan "Bir Yılmaz Güney çıkarma" gayreti boşunadır.
Kısacası demem o ki, Mahsun kendi çapında iyi bir iş çıkarmıştır, ancak bu durum onu "Fellini Mahsun" diye selamlamamız için yeterli değildir.

kaynak

Mr.Fastfinger

Doçent
Bu cesaretinden dolayı Mahsun Kırmızıgül'ü kutlamak isterim.Kolay iş değil gerçekten.İzlemeye daha fırsatım olmadı ama fragmanlarından gördüğüm kadarıyla çok harika bir konusu var.Aile ile mutlaka izlenmesi gereken bir film.Sinemada yada DVD'si çıkınca alıp destek olmak lazım..

mavinok.ta

Dekan
Henüz izlemedim fakat kadro ilgimi çekti,konuyu merak ediyorum.

hellish

Profesör
bende izlemedim ama konusunu çok merak ettim.Biraz anlatırmısınız

*SiRiNe*

Dekan
filmi bende izleyemedim henüz fakat giden arkadaşların filimin çok güzel ve duygu yüklü olduğunu söylüyor, kemoterapi görmek zorunda olan ve acılara dayanamayıp kaçan ve kendini huzurevinde bulan bi baba ve oğulları babalarını burada bulurlar fakat onu mutlu gördüklerinden kalan son günlerini güzel geçmesi için kendilerini göstermezler benim bildiğim bu giden arkadaşlarım ağlamaktan nezle olduklarını söylüyorlar....

cathlack

Profesör
Harika bi film ...ağlamamak için elinizden geleni yapıyorsunuz ..ama gözyaşlarınız sizi dinlemiyor...kendiliğinden yanaklarınızdan süzüyülüyoor...
Babam ve Oğlum'da ağlamaıştım o kadar.....
Filmin çoğu sahnesinde Türkiye'de yaşanan bazı gerçekler ele alınmış...
Kısacası hakikaten güzel bir film...
Mutlaka izleyin!

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
yorumları dikkate alırsak, en kısa zamanda izlemek lazım. bu haftasonu izlerim sanırım.

emelden

Dekan
Çok anlatılan filmlerden nedense ben hiç hoşlanmıyorum. Hoş daha izlemedim ama...

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
emelden dedi ki:
Çok anlatılan filmlerden nedense ben hiç hoşlanmıyorum. Hoş daha izlemedim ama...
filmi anlatan arkadaşlar, kahveden değiller :D bizzat sinema eleştirmenleri. o nedenle fikrimi değiştirdim ben :D

emelden

Dekan
Troy dedi ki:
emelden dedi ki:
filmi anlatan arkadaşlar, kahveden değiller :D bizzat sinema eleştirmenleri. o nedenle fikrimi değiştirdim ben :D
Sinema eleştirmeni olsa ne yazar. Herkesin kendi fikri olmalı. :)

honen

Profesör
Filmi izlemeye niyetlendim ama sonra vazgeçtim.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
eleştirmenlerin yorumları benim için önemli.

eğer senin dediğin gibi olsaydı, herkes teknoloji editörü olurdu, sdn'e de gerek kalmazdı.

penquen

Üyecik
Ben izledim filmi unuttugumuz saygı ve sevgilerimizi bize hatırlatan güzel br film.Tavsiye ederim.

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
emelden dedi ki:
peşin hükümlü olma bence, ilerki mesajlarında dediğin gibi filmin yorumu kişiden kişiye değişir. Mesela Dondurmam Gaymak'ı o kadar ballandırmışlardı ki izlediğimde hayal kırıklığına uğradım desem yeridir.

burningblade

Üyecik
Bir kere film mahsundan dolayı eksi 100 ile baslıyor ve film değerlendirmelerim 5 üzerinden:) Ama film torrentlere düşünce izlemek lazım:)

regedit

Profesör
mahsun yüzüklerin efendisi serisini çekmeye devam etse yine izlemem :L

7/24

Profesör
Walla,gidenler filden memnun kalmıslar..
Merak ettim,acıkcası..

stat counter