Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

1539351633145.png

PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson'un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson, 4’üncü kez hakim karşısına çıktı.

ABD'li Brunson'un yargılandığı davada savcı, sanığın TCK'nın 314/3 ve 220/7 maddeleri gereğince cezalandırılması yönünde mütalaa verdi. Savcı, Brunson hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılmasını ve örgüte üye olmaktan 10 yıla kadar hapis talep etti.

Savcının mütalaasının ardından duruşmaya kaldığı yerden devam edildi. Mahkeme Başkanı Brunson’a savunma için söz verdi.

Brunson, “Ben masum bir adamım. İsa’yı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum” dedi. Mahkeme Başkanı Brunson ve avukatına ek savunma süresini hatırlattı. Ek savuna süresi isteyip istemediklerini sordu. Brunson ve avukatı ek savunma süresi istemedi. Avukatı Brunson’un beraatını istedi.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI

FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis istemiyle yargılanan ABD’li Rahip Andrew Craig Brunson’un duruşmasında mahkeme, kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti, Brunson’ın tahliyesine karar vererek, yurt dışına çıkış yasağını da kaldırdı. Mahkeme heyeti, ayrıca Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası da verdi.

Kaynak:Hürriyet

F1kan

Profesör
Bir dünya lideri düşünün, bu kadar tükürdüğünü yalayan. Düşündünüz mü ?

O zaman #Devam.

kmurat

Profesör
Yanlış karar vermişler. Tüm casuslara ibretlik olsun diye sallandırmaları gerekirdi.

Sucrofe

Profesör
Nerede şu malum dünya liderci kesim? Mükemmelsiniz, mükemmel.

Sucrofe

Profesör
Yargı öyle münasip görmüş ise sorun yok.
Ohh, ben de diyordum kime gülsem diye. :D :D :D Siz olmasanız ben kendimi nasıl teselli ederim? 35 yıl hapis cezası mı isteniyordu ne, şimdi serbest ve sizin bu konu hakkındaki yorumunuz mükemmel. Gerçi A Haber izliyorsanız normal karşılıyorum. :D :D :D

Son düzenleyen moderatör:

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Lütfen birbirinize sataşmadan, polemik yaratmadan ve hakaret etmeden yorum yapalım.
(kuzu, zoruna mı gitti vb. ifadeler ile birbirinizi tahriklerde bulunmayınız. )

honline

Profesör
Kafanızı yormayın burunson gider turunson gelir, ve gelmeliki başarısız gidişe kılıf olsun.

Buna en çok sen sevinirsin sanırım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dünya lideri olması o kadar mu, mahkeme kararını bile sataşmak için bahane yapıyorsunuz
Noldu la troll, amariga ile savaştaydık. iPhone gırıyoduk boykot ediyorduk noldu

Halife ilan etmeyin bakalım papazı imamlık yeter.
Ajan, terörist , casus ne varsa dediniz sonra talimatla saldirdiniz tükürdüğünüzü yaladiniz yine

F1kan

Profesör
Gerçekten biz neyi tartışıyoruz ?

Daha doğudaki kaçaklara el atamayan bir yönetimi mi ? Bu savunan karakörleri ben şubat ayında görücem.

O vergilerle o doğalgaz faturası nasıl can yakıcak, o elektrik nasıl çarpacak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Malum vatandaş dediğin vatan haini olan mı ?

O kadar atıp tutan lider dediğin kişi, sonra bunun bırakılmasına göz yuman mı ?

Bu ülke 1.sınıf ülke mi ? Güldürdün.

Biri arkadaşa Türkiyeyi anlatsın. Ya da parası neyse ben veriyim bir yurt dışına çıksın, çıksın da neyin ne olduğunu görsün. Gerçi burnunun dibini göremeyenden bunu istemek tuhaf olur.

Son düzenleyen moderatör:
‘Papaz Brunson’u serbest bıraktık dolar düşmezse şaak diye bir papaz daha bırakacaksın, baktın düşmedi bir papaz daha, şaşıracaklar tabi diyecekler bunların elinde daha çok papaz var panikleyecekler, arkasından şaak diye bir papaz daha’ bak düşüyor mu düşmüyor mu o zaman dolar?

stat counter