Mağazadan Alınan Monitör Renk Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

Sironizizim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Vatan mağazasından AOC Agon AG241QG modelini aldım ve bu monitör nasıl telefon ekranı pis olunca görüntüdeki renkleri farklı verir ya o şekilde gösteriyor. Ekranını özel temizleme setiyle sildim düzelmedi. Herhalde mağazada silikonlu camsil ile silmişler ya da panelin içi kirli ya da bu monitör 2k diye böyle gösteriyor bilmiyorum. 30,35 gün felan oldu. İade ya da ürünümü nasıl değiştirebilirim? Değiştirmezseler ne yapabilirim? Tüketici hakem heyeti yüzde yüz beni haklı bulur mu?

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Artık iade edemezsiniz mağzaya gidip aynı monitörle kıyaslayın bi farklılık varsa tamir değil değişim isteyin

Reaksiyon puanı
16,118
servise gider servis değişim verir değişir ilk gün niye iade etmedin?

Sironizizim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hiç 2k monitör görmedim 2 dan dır diye böyle düşündüm

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şimdi hangi yolları izlemem gerekir 35.gün bu ve galiba panelin içi kirli çünkü aldığım temizleme setiyle tertemiz yaptım üstünü

Şimdi hangi adımları izlemem gerekir 35.gün bu ve galiba panelin içi kirli çünkü aldığım temizleme setiyle te
Servis yapmazsa tüketici hakem heyetine başvurursam sonuç ne olur?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
servis değişimi verir ayıplı ürün satmışlar thh de sonuç verir servis değiştirir onu.

Sironizizim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
vatana değişim yap diyecek vatan değiştirecek.
Peki Aoc yetkili servisinin numarasını biliyormusunuz bu arada yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ayrıca bu konuyu görebilecek yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımız için servis sürecini anlatırsanız herkes faydalanır.Teşşekkürler.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
Peki Aoc yetkili servisinin numarasını biliyormusunuz bu arada yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ayrıca bu konuyu görebilecek yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımız için servis sürecini anlatırsanız herkes faydalanır.Teşşekkürler.
benim aoc e960swn'nin servise ihtiyacı olmadı hiç numarası: 0(212) 268 40 00 AOC Yetkili Servis
Service

Sironizizim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Kanunda
Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.”
Bu ifade, 99/44/AT sayılı Yönergenin 2. maddesinin ikinci paragrafındaki tanıma uyum da göz önünde bulundurularak yeniden düzenlenmiştir. Tanımda öncelikle ayıplı ifanın, sözleşmeye aykırı ifa olduğu vurgulanmakta; dolayısıyla malın teslim edildiği anda sözleşmede kararlaştırılmış olan özellikleri taşımaması veya taraflarca kararlaştırılmış örnek veya modele uygun olmaması halinde, ayıplı bir ifanın var olacağı kabul edilmiş bulunmaktadır. Bu açıdan sözleşme içeriğine hangi hususların dâhil olduğunun tespit edilmesi özel önem taşımaktadır. Tarafların mala ilişkin olarak üzerinde açıkça anlaşmış oldukları hususların sözleşme içeriği olacağı tartışmasızdır. Bunun yanı sıra, bir malın objektif olarak sahip olması gereken asgari özellikleri taşıması gerektiği de taraflar arasında zımnen kararlaştırılmış sayılmaktadır.[Yani benim monitörüm ayıplı mal olarak geçiyor tüketici hakem heyetine başvurmam için servisten hangi belgeyi almam gerek.Ne yapmalıyım?

@Samet UCA @__kadıköyRAP__ @7.43 Bana yardım edebilecek kişileri etiketlerseniz bana çok yardımcı olursunuz.

Son düzenleme: