Maganda Otobüste

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
geçen akşam polis olan bir arkadaşımla eğlenceye gittik saat biraz geç oldu iett otobüsüyle dönücez arka koltuğa oturduk otobüste çok fazla kişi yoktu tek tük insanlar en arka koltukta oturan 3 kişi otobüsün içinde sigara yaktı camıda açtılar durumu gören bir amca uyardı otobüste sigara içilmez diye amcayı terslediler kafalarıda güzel bu çok belli 2miz şöföre doğru gittik olayı anlattık polis arkadaşım telefonla yardım istedi orda kimliğini göstermesini istemedim allah korusun ne olur ne olmaz teröristte olabilirler bir süre sonra arkamızda ekip arabası belirdi şöför sağa çekip otobüsü durdu polisler otobüsün içine girdi eşgalini verdiğimiz kişileri gözaltına aldı sonra bende ekip otosuyla karakola gittim üstlerinden 2 tabanca çıktı nezarette yedikleri dayağı bizzat gördüm aman yarabbi dondum kaldım o nasıl bir adam dövmektir öyle ıslak havlu odun v.s hatta bir ara yeter bu nedir sonuçta onlarda insan i ama polis arkadaşım insan biziz onlar insan kılığında hayvan bunu öğren diye ufaktan azarladı beni

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kişileri hakaretle hitap etmeyi bıraksak diyorum..

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Kişileri hakaretle hitap etmeyi bıraksak diyorum..

bence konuyu yorumlara kapatalım hocam kimse yazmasın aslında istediğim o ama öyle bir özellik yok işte forumda youtube gibi yorumlar devredışı bırakılmıyor önüne gelen kafasına göre yazıyor hatta böyle bir özellik eklenirse foruma yoruma aç yoruma kapa bir öneri bir rica size kalmış bir şey saygılarımla

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
bence konuyu yorumlara kapatalım hocam kimse yazmasın

Sende bi hoşsun ama :)
Kimse yorumunu belirtmeyecekse konuyu niye açma gereği duydun.

-Üyecik çek ellerini klavyeden..

-Hey sen hangi konuda gezdiğini sanıyorsun. Çabuk sekmeyi kapat :D

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sende bi hoşsun ama :)
Kimse yorumunu belirtmeyecekse konuyu niye açma gereği duydun.

-Üyecik çek ellerini klavyeden..

-Hey sen hangi konuda gezdiğini sanıyorsun. Çabuk sekmeyi kapat :D

yorum belirtilsin ama anne karıştırılmasın olaya eğer böyle saçma sapan yorumlar yazılcaksa hiç yazılmasın demi ama hocam tabiki genellemede yapılmasın çevrem polis hep arkadaşım polis dayım başkomiser amcam emmniyet müffettişi v.s aslında hikaye çok bende çokta ilginç hikayeler var yazmaya kalksam en az 100 konu çıkar ama yorumlardan çekiniyorum işte

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
yorum belirtilsin ama anne karıştırılmasın olaya eğer böyle saçma sapan yorumlar yazılcaksa hiç yazılmasın demi ama hocam tabiki genellemede yapılmasın çevrem polis hep arkadaşım polis dayım başkomiser amcam emmniyet müffettişi v.s aslında hikaye çok bende çokta ilginç hikayeler var yazmaya kalksam en az 100 konu çıkar ama yorumlardan çekiniyorum işte

Sen yorumlara takılma. Konu açmak istiyorsan açabilirsin. Kimse seni kısıtlayamaz.
Kural dışı bir durum olursa müdahale ederiz.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ülkemizde en çok bulunan yaratık?

a. cinler
b. periler
c. yamyamlar
d. maganda

doğru cevabı bildiniz!
başlıkta görüldüğü gibi...:laugh:

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hep kurtlar vadisi yüzünden polatı seyreden kafayı kırıyor memlekette :)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ellerine sağlık Türk polisinin. Bugün haberleri izliyorum polisin hali içler acısı. Polise tokat atıyor çıkarıldığı mahkemece serbest. Sarhoş adam polise yumruk atıyor çıkarıldığı mahkemece serbest. Kadının cüzdanını çalıyorlar çıkarıldığı mahkemece serbest. Allah belasını versin sizin gibi mahkemenin. Haydutlar dışarıda cirit atıyor. Bu ne biçim adalet. Geberseler gram üzülmem böyle adi kişiliklere.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Karakol da dayak yemeyi hak görmek enteresan bir ülkeyiz düzelmedik düzelmeyecegiz birileri de bizim bedenimiz üzerinde kendi öfke patlamalarıni giderecek oh ne ala memleket.

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
hertürlü şiddete karşıyım. ancak böyle bir durumda yapılacak en doğru şeyi yapmış polisler. tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. hakedene hakettiği gibi davranacaksın. bakalım aynı şeyi birdaha yapabileceklermi.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bu yazıdan ne öğrendik :)

Polis terörü de en az maganda terörü kadar rezil birşey.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
O yaşa gelip olgunlaşmamak da bir garip..

eGtsM20yMTI=_o_beyin-bedava.jpg

:D

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Böylesine pasifleştirilmiş bir hukuk sisteminde cezayı hakimler yerine polislerin kesmesi kaçınılmaz.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Üzerinde ateşli silah taşıyan ve kural tanımaz insanlara dayak haktır kardeşim.
Ne alkol kullanmak, ne sigara içmek, ne kız arkadaş ne de silah taşımak; kimseye toplum içinde statü kazandırmaz ve kimseye istediğini yapma hakkı vermez.

Polis o adamları tanımasa o muameleyi yapmaz. Kimbilir o 3 tip bu güne kadar ne kadar pisliğe bulaşmıştır ve bu olay olmasaydı neler yapacaklardı o gece.

Sözlerimi yadırgayacak olanlara tek sözüm var. Başına gelmeden veya olayına şahit olmadan, böyle insanların neler yapabileceği seni zaten endişelendirmez!

Bir tecrübe et, ondan sonra görüşelim.

Walking Dead izliyorum. Orada güzel bir sahne vardı. Vali diye bir tip var ve kızın birini taciz etti ve tecavüz etmeye kalktı. Dizi işte, aksiyon koptu ve kız kurtuldu nihayetinde.
Söylediği güzel bir replik vardı;

"Yaratıklarla uğraşmaktan, insanların neler yapabileceğini unutmuşum."

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Üzerinde ateşli silah taşıyan ve kural tanımaz insanlara dayak haktır kardeşim.
Ne alkol kullanmak, ne sigara içmek, ne kız arkadaş ne de silah taşımak; kimseye toplum içinde statü kazandırmaz ve kimseye istediğini yapma hakkı vermez.

Polis o adamları tanımasa o muameleyi yapmaz. Kimbilir o 3 tip bu güne kadar ne kadar pisliğe bulaşmıştır ve bu olay olmasaydı neler yapacaklardı o gece.

Sözlerimi yadırgayacak olanlara tek sözüm var. Başına gelmeden veya olayına şahit olmadan, böyle insanların neler yapabileceği seni zaten endişelendirmez!

Bir tecrübe et, ondan sonra görüşelim.

Walking Dead izliyorum. Orada güzel bir sahne vardı. Vali diye bir tip var ve kızın birini taciz etti ve tecavüz etmeye kalktı. Dizi işte, aksiyon koptu ve kız kurtuldu nihayetinde.
Söylediği güzel bir replik vardı;

"Yaratıklarla uğraşmaktan, insanların neler yapabileceğini unutmuşum."

Magandayla onun yöntemleriyle mücadele edersen sende maganda olursun. Adalet intikam duyguları ile sağlanamaz.

O adamları savunduğum yok elbette ama bu onlara yapılan muameleyi haklı göstermez.

Benim başıma gelmedi evet, gelmiş olsa muhtemelen bende sinirlenip ağzını burnunu dağıtım ama bu yaptığımı doğru kılmaz. İşte tam da bu durumda adalet lazım, herkes kendi cezasını kendisi kesmesin diye, senin için de bemim için de başkaları için de. Varsayım ve niyet okumalar ile ceza veremezsiniz. Kanunlarımız yeterli gelmiyor ise bu yönde kamuoyu oluşturulmalı.

Film için verdiğin örneği ne yazıkki yanlış yorumlamışsın. O örnek ile bu durumu örtüştürecek olursak çıksa çıksa;

"Magandalarla uğraşmaktan, polislerimizn neler yapabileceğini unutmuşum" anlamı çıkacaktır:)

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Magandayla onun yöntemleriyle mücadele edersen sende maganda olursun. Adalet intikam duyguları ile sağlanamaz.

O adamları savunduğum yok elbette ama bu onlara yapılan muameleyi haklı göstermez.

Benim başıma gelmedi evet, gelmiş olsa muhtemelen bende sinirlenip ağzını burnunu dağıtım ama bu yaptığımı doğru kılmaz. İşte tam da bu durumda adalet lazım, herkes kendi cezasını kendisi kesmesin diye, senin için de bemim için de başkaları için de. Varsayım ve niyet okumalar ile ceza veremezsiniz. Kanunlarımız yeterli gelmiyor ise bu yönde kamuoyu oluşturulmalı.

Film için verdiğin örneği ne yazıkki yanlış yorumlamışsın. O örnek ile bu durumu örtüştürecek olursak çıksa çıksa;

"Magandalarla uğraşmaktan, polislerimizn neler yapabileceğini unutmuşum" anlamı çıkacaktır:)

Hiç silahlı kavgaya girdin mi ? Başkada sorum yok.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
masa başında uydurduğun hikayen hem kendi başını hem de bu sitenin başını ağırtacak cinsten burada kafana göre emniyet mensupların zan altında bırakacak yada hakaret unsuru içerikleri yayınlamandaki maksadını anlamadım bence daha dikkatli olmanda fayda var yetkili biri bu mesajı ve tüm yorumlarını silse çok memnun olurum

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Kısasa kısas çok çağ dışı bir yöntemdir. Eğer her şey adil olsa refah içinde yaşayabilirdik. Polisin yaptığına her zaman karşıyım , bir asker olamaz asla gözümde , tabi askerleri de ne hale soktular ayrı.. Üniversite öğrencilerine var gücüyle vuran polis, öte tarafta gecekondu yıkımına gelenleri tuğlalarla karşılayanlardan uzak duran polis..

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaapatmayın herkes düşüncesını yazsın bunda yasak koyacak bişe yok küfür olmadıkca

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] sen yaz hocam ben takipteyim

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ellerine sağlık Türk polisinin. Bugün haberleri izliyorum polisin hali içler acısı. Polise tokat atıyor çıkarıldığı mahkemece serbest. Sarhoş adam polise yumruk atıyor çıkarıldığı mahkemece serbest. Kadının cüzdanını çalıyorlar çıkarıldığı mahkemece serbest. Allah belasını versin sizin gibi mahkemenin. Haydutlar dışarıda cirit atıyor. Bu ne biçim adalet. Geberseler gram üzülmem böyle adi kişiliklere.

ona bakarsan her yeni yetme polis de kendini imparator sanıyor bu ne olacak ?

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
polisin yaptığı kabul edilemez fakat bu ortamı onlar oluşturmuyor. ortalama bir polisin yaşam şartlarını , çalışma ortamını, sosyal statüsünü birlikte düşününce polis memurlarının pisikolojilerini koruması pek mümkün görünmüyor. buna ek olarak adalet sistemimizin ve yasalarımızın yeterli olmamasından dolayı suçu bariz olan kişiler bile sabah mahkemeye çıkıp öğlen serbest kalabiliyorlar. bazen polisler adaleti sağlamak adına böyle kararlar alabiliyorlar. tabi şiddet daha fazla şiddeti doğruyor arada masum da dayak yiyor bazen.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
İnsani değerleri sen de kaybedersen karşındakinden ne farkın kalır..

Ben iyi biliyorum bu ortamı.