Mafia 3 optimize olmaya başladı!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Mafia 3 optimize olmaya başladı!

Büyük teknik sorunlar ile piyasadaki yerini Mafia III'ün yeni güncellemesi, Nvidia performansını  artırarak oyunu PC için daha optimize hale getiriyor.

Son düzenleme:

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Yarım çıkardıkları oyunları sonradan tamamlıyorlar.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Acaba bunlarda da 1.parti 2.parti dalgası var mı? ;)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bilerek böyle yapıyorlar bence. O kadar test ekibi var, bir Allah'ın kulu çıkıp da bu oyun hazır değil, bakın ışık kötü, yapay zeka kötü, fps kötü demiyor mu?

Oyunları böyle çıkarıyorlar ki bilinçsiz kullanıcılar makinelerine yüklensin; parayı basıp yeni sistem alsın. Oyun düzelene kadar oyuncuların harcadığı para Allah bilir ne kadardır.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Bilerek böyle yapıyorlar bence. O kadar test ekibi var, bir Allah'ın kulu çıkıp da bu oyun hazır değil, bakın ışık kötü, yapay zeka kötü, fps kötü demiyor mu?

Oyunları böyle çıkarıyorlar ki bilinçsiz kullanıcılar makinelerine yüklensin; parayı basıp yeni sistem alsın. Oyun düzelene kadar oyuncuların harcadığı para Allah bilir ne kadardır.

İşte esas mesele o oyun düzelmiyor en net örnek unreal engine 3 motorudur bu motoru kullanan oyunları iyi incelemek lazım bellek kullanım miktarları neden kısık ? hdd erişim süreleri neden uzun ? butür çok örnek var .

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Oyunda gram düzelme yok.

Bugün girip denedim hala ayni. Sistemimden kaynaklaniyor diyecem ama, ayni sorunu yasayanlar mevcut. 30 fps ile bitirdim oyunu.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İşte esas mesele o oyun düzelmiyor en net örnek unreal engine 3 motorudur bu motoru kullanan oyunları iyi incelemek lazım bellek kullanım miktarları neden kısık ? hdd erişim süreleri neden uzun ? butür çok örnek var .

Unreal Engine 3 ve 4 ile ilgili deneyimlerim var.
Unreal Engine 3 editör olarak 64 bite destek verse de compile edilen oyun destek vermiyor, dolayısıyla 32 bit programlar gibi 2 küsür GB bellek sınırına takılıyor.
Zaten 2004 yılında ilk versiyonu çıktı, o zamanlar piyasada 256mb ram'li bilgisayarlar vardı.
Unreal Engine 4'te varsayılan olarak herhangi bir bellek kısıtı yok.
Ancak şirketler sonradan ekliyorsa bilemem çünkü şirketler oyun motorundaki bazı kodları modifiye edebiliyorlar.
Benim gördüğüm kadarıyla editör bazında kötü performans sergilese de compile edilen oyun yani final product bazında en optimize next-gen oyun motoru Unreal Engine 4.