MacOS mi? Windows mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Neyox

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Hangi işletim sistemini ve neden kullandığınızı yazar mısınız ? Eğer bir şansınız olsaydı diğer işletim sistemine geçermiydiniz ?
* Şahsen Ben Windows Kullanıcısıyım Ama MacOS' a Geçmek İstiyorum .

rakuy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İki tarafında kendine göre avantajları var. Bu noktada önemli olan sizin ne istediğinizdir.Kendi isteklerinizi belirleyip aklınıza hangisi yatıyorsa onu kullanın geçin. İkiside işinize yarıyorsa iki tarafıda kullanın seçim yapmak zorunda değilsiniz.

Reaksiyon puanı
0
Şahsen benim Mac Os çok hoşuma gitmiyor. Geçenlerde sanal bilgisayara kurdum elbette performans açısına girmeyeceğim onun için macbook almalıyım ancak benim arayüzü hoşuma gitmedi. Ve bir de yazılım geliştiricisi değilsen yapabileceğin hiçbir şey yok gibi bir şey internette dolaşmak dışında. Onun için de o fiyatlara alacağın bir laptopla rahatlıkla internette dolaşmayı yaparsın üstüne en son çıkan oyunları oynayıp tüm yazılımları sorunsuz çalıştırırsın zaten. SSD ile beraber de kasma filan olmaz. Üstüne mac os'ta olmayan çoğu programı rahatlıkla çalıştırırsın. Mac Os'un arayüzü gerçekten kötü geldi bana. Windows 10'un arayüzü gerçekten daha hoş.Hele bir de dolar kurunun uçmasıyla beraber macbook'larda baya bir pahalandı. Yani bana kalırsa gereksiz. Hele normal kullanım için alacaksanız hepten gereksiz. Ancak yazılım geliştiricisiyseniz düşünün. Onu da zaten o fiyatlara alacağınız bir laptop'la da yapabileceğinizi de unutmayın.

Sadece internette dolaşmak için hiç mi hiç alınmaz o laptoplar. Çünkü çok pahalı ve gereksiz. Eğer amacınız buysa amazon'dan Chromebook siparişi verin 1000 lira civarına dokunmatik, hızlı ve batarya ömrü oldukça iyi bir laptop alın. Onda da zaten sadece internette dolaşabiliyorsunuz. Bir de android uygulamaları çalışıyor.