Macbook sanal sunucu performansı

Bu konuyu okuyanlar

MUK81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Suanda Visual Studio ile islerimde MVC kullanmaktayim. Ama ayni zamanda hem telefonla uyumlu olsun diye hem de Apple hastasi oldugum icin Macbook almak istiyorum. Tamamen buraya gelecek olan profesyonel yorumlara gore hareket edicem. Aldigim zaman VS icin mecburen sanal Windows kurcam, bu donem Android dersim oldugu icin java sdk da kurucam yani sanal icinde sanal kurmus gibi bise olcak sanirim. Belki isim zorlasacak ama buna raziyim yeter ki sanalda kasma olmasin. Yani sormak istedigim de tam olarak bu kasma olur mu? Yada baska cozumleri var mi? Visual Studio kadar guzel baska bir İDE olmadigini dusunuyorum yani VS devam edicem. Ayni zamanda da objective C de ogrenmeye baslicam.

Macbook Air alicam ancak surumunu vs hic bilmiyorum toplasaniz hayatim boyunca en fazla 3 saat Mac kullanmisimdir.

Bütcem 3 bin TL civari, bu konuda da akil verebilirseniz sevinirim.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
RAM'i yüksek tutarsanız çok sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Ama bu konfigürasyonları kullanan birilerinin görüşünü de almanız uygun olur. Bu bir. Windows'u sanal makinada değil ama ikinci bir işletim sistemi olarak kurmayı da değerlendirebilirsiniz.

MUK81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladim sanirim daha mantikli olur diski bölmek. Bende suanda 8 GB ram i7 bir laptop var, Macbook icin 4 GB ram i5 islemciliye butcem yetiyor ama zaten Macbook un i5 i seninkinin i7 si gibi performans verir diyolar, bu dogru mu?

Ve kullandigim platformlari kullanan birinin de yorumuna ihtiyacim var.

Darth*Vader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RAM'i yüksek tutarsanız çok sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Ama bu konfigürasyonları kullanan birilerinin görüşünü de almanız uygun olur. Bu bir. Windows'u sanal makinada değil ama ikinci bir işletim sistemi olarak kurmayı da değerlendirebilirsiniz.

Katılıyorum. Ofisde daha önce macbook pro'ya Windows kuran ve uzun süre kullanan arkadaşlarım vardı. Bu tip bir kurulumun daha sağlıklı olduğunu, sanalda bazı servislerin çalışırken sıkıntıı yarattığından bahsetmişlerdi.

Bende macbook pro almak istiyorum. Hakkı Alkan abinin almış olduğu macbook'un space gray rengine hayran kaldım.

Sanırım ücreti denkleştirene kadar macbook proya da belki space gray gelmiş olur.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Katılıyorum. Ofisde daha önce macbook pro'ya Windows kuran ve uzun süre kullanan arkadaşlarım vardı. Bu tip bir kurulumun daha sağlıklı olduğunu, sanalda bazı servislerin çalışırken sıkıntıı yarattığından bahsetmişlerdi.

Bende macbook pro almak istiyorum. Hakkı Alkan abinin almış olduğu macbook'un space gray rengine hayran kaldım.

Sanırım ücreti denkleştirene kadar macbook proya da belki space gray gelmiş olur.

Bootcamp kullanarak hem mac hem windows kullanabilirsin. Apple sayfasında anlatımlar mevcut.