MacBook PRO Hoparlör HK.

Bu konuyu okuyanlar

C.A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Yeni macbook kullanıcısıyım ve geçen gün bilgisayara kulaklık bağlayıp çıkardıktan bir süre sonra fark ettim. Bilgisayara ait hoparlör devre dışı kalmış ve herhangi bir işlem yapılamıyor. Ancak kulaklığı takıp giriş/çıkış ayarlarıyla oynarsam hoparlör üzerinden ses geliyor. Ancak dediğim gibi kulaklığın takılı olması gerekiyor.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim, internet üzerinde pek çok şey okudum ancak hiç birinin bir yararı olmadı. Benim ihtiyacım olan herhangi bir kulaklık takılı değilken hoparlörün eskisi gibi aktif şekilde çalışabilmesi.

Yardımcı olmaya çalışacak herkese teşekkür ederim.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
2016 modelinden bahsediyorsun değil mi ? İlginç bir durum gelecek cevapları takip edeceğim bende.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Merhabalar,

Yeni macbook kullanıcısıyım ve geçen gün bilgisayara kulaklık bağlayıp çıkardıktan bir süre sonra fark ettim. Bilgisayara ait hoparlör devre dışı kalmış ve herhangi bir işlem yapılamıyor. Ancak kulaklığı takıp giriş/çıkış ayarlarıyla oynarsam hoparlör üzerinden ses geliyor. Ancak dediğim gibi kulaklığın takılı olması gerekiyor.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim, internet üzerinde pek çok şey okudum ancak hiç birinin bir yararı olmadı. Benim ihtiyacım olan herhangi bir kulaklık takılı değilken hoparlörün eskisi gibi aktif şekilde çalışabilmesi.

Yardımcı olmaya çalışacak herkese teşekkür ederim.
Zaman Zaman iphonedada olan bir sorun bu. Kulaklığı takıp çıkardığınızda telefonun kulaklıkta kaldığına şahit olmuşsunuzdur. kulaklığı takın Bilgisayarı kapatın.Tekrar açtığınız apple logosunu gördüğünüzde kulaklığı çıkartın. Bu şekilde halloluyordu iphoneda . Yada girişi Kürdan yardımı ile temizleyin

C.A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Problemi 2010 model bir macbook pro'da yaşıyorum. Yeni modellerinden birinde değil. Uzun süredir iPhone kullanıcısıyım, benzer bir durum hiç yaşamadım. Kulaklığı pek çok kez takıp çıkarttım problemi yaşadıktan sonra, internette kürdanla ilgili yorumları okumuştum denedim ama bir yararı olmadı.

Reaksiyon puanı
16,118
kulaklık jackına yağlı kontak siprey sık tak çıkart yap.

C.A

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir işlem yapmadığım halde hoparlör aktif hale geldi ve sorunsuz çalışıyor.