macbook pro ekran karıncalanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

meymet61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.aslında çok önceleri üye olmam gerekirdi.uzun zamandır shift delete okuyucusuyum.
2014 de aldığım macbook pro son 10 gündür ekranda karıncalanmalar başladı. ekran beyaz iken pek belli olmuyor fakat flim video izlerken karanlık sahnelerde karıncalanmalar rahatsız edici oluyor.
biraz önce işletim sistemimi güncelledim fakat değişen bi durum yok.
bu konuda bana yardımcı olabilecek üstadlar varmı?
cevaplar için şimdiden teşekkürler?

Reaksiyon puanı
16,118
servise göster gpu ile sorun olabilir yada ekran flimi...

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.aslında çok önceleri üye olmam gerekirdi.uzun zamandır shift delete okuyucusuyum.
2014 de aldığım macbook pro son 10 gündür ekranda karıncalanmalar başladı. ekran beyaz iken pek belli olmuyor fakat flim video izlerken karanlık sahnelerde karıncalanmalar rahatsız edici oluyor.
biraz önce işletim sistemimi güncelledim fakat değişen bi durum yok.
bu konuda bana yardımcı olabilecek üstadlar varmı?
cevaplar için şimdiden teşekkürler?
Ekranda iz kalıyor mu yani ghost screen sorunu yaşadınız mı?Ya da aşırı ısındı mı?Darbe aldı mı?
Ben de bunu iPad 'imde yaşıyorum özellikle renkli yerlerde belli oluyor yani karanlıkta sorun yok.Belki uzun süre ekran açık kaldıysa da böyle sorunlar oluşabilir.

meymet61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranda iz kalıyor mu yani ghost screen sorunu yaşadınız mı?Ya da aşırı ısındı mı?Darbe aldı mı?
Ben de bunu iPad 'imde yaşıyorum özellikle renkli yerlerde belli oluyor yani karanlıkta sorun yok.Belki uzun süre ekran açık kaldıysa da böyle sorunlar oluşabilir.
yukarda yazdıklarınızın hiç birine maruz kalmadı..her zamanki rutin kullanımımda oldu arıza ve halen devam ediyor. benimki parazit gibi bir şey

Son mesajlar