Macbook pro büyük sorun harici ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Networknet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar valla ciddi bir sorun yaşıyorum tavsiyelerinizi hızlı ve şiddetle bekliyor olacağım;

Macbook pro retina 2014 cihazım var ve ekranı kırıldı, kırılması dolayısıyla harici bir şekilde hdmi kablosu ile led tv de arkadaşım tarafından kullanılıyordu. Cihazı bana göndermeden önce sıfırlamak için format işlemini başlattı sorunsuz görüntü alıyordu. Uzun süreceği için boşver sen gönder ben yaparım dedim ve yarıda keserek cihazı aldım.

Cihaz elime geçtiğinde ben hdmi ile tv bağladım fakat bir türlü görüntüyü alamadım, sistem açılışında CMD+R ile sıfır bir kurulum ile başlattığımda arkadaşımda harici ekrana görüntü düşerken bende düşmez oldu. Sıfırlandığı sırada yarıda kestiğimiz için mi bu donanımları tanımıyor diyeceğim ama hdmi ile tv bağladığımda cihazı görüyor fakat macbooktan görüntüyü çekemiyor.

Denediğim ekranlar; Apple cinema display 27 thunderbolt bağlantısı ile görmüyor, mini display port to hdmi kablosu ile tv bağlantısı görmüyor, hdmi to hdmi tv bağlantısı görmüyor, denediğim tvler samsung,lg,philips aynı zamanda mini displayport to vga bile çevirdim pc monitöründen görüntü almak için yine alamadım.

Tavsiyeleriniz neler ekranımı harici ekrana nasıl bağlayıp görüntü alırım, açılışta klavyede yapmam gereken bazı işlemler var mı sistem kurulu değil yarıda kesildiği için. Acaba cihaza sistem kurulduktan sonramı görüntü alırım öyle ise ben ekranda olan biteni görmeden nasıl macbooka format atarım.

768Aka.jpg

ko_human

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Sırf size cevap vermek için foruma üye oldum. Benzer sorunları bende yaşadım.

Yapmanız gereken işlem, dizüstü cihazınızda power tuşuna basar basmaz macbook'un kapağını kapatmanız. Direkt görüntüyü hdmi olarak verecektir. Yine de görüntü gelmezse harici takacağınız bir fare ile tıklama yapın, görüntü alacaksınız.

Networknet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba hocam;
Bana yardımcı olabilmek için üye olup cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum emeğinize elinize sağlık bu konu sonrasında bir çok yolu denedim ki dediğinizi ciddi anlamda deneyerek yapmak isterdim ki aklımın bir köşesinde olacağından emin olabilirsiniz.

Benim bu sorun için çözümüm alt kapağı söküp ekran bağlantılarını çıkardıktan sonra displayime bağlamak oldu bunun sonrasında hemen ekran yansıması geldi ve sorunumu çözmüş oldum.Apple tarafından destek talebinde bulunduğumda sizin vermiş olduğunuz bilgiyi veremeyip yakın bir servise yönlendirmişti tekrar çok teşekkür ediyorum.

Son mesajlar