MacBook Pro almayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

ErdemKr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar ilk defa MacBook almayı düşünüyorum pro modelinden sıfır veya 2.el 5000 liraya kadar bütçem var yapacağım işler film izlemek arada sırada oyun oynamak football manager 2018 ve bu tarz ne önerirsiniz

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
macbook kullanıcısı olarak; sana iki tavsiyem var.

1. macbook ikinci el bilgisayar alma.
2. oyun için macbook alma. donanımsal olarak oyun için yeterli değiller. ısınma ve ısınmadan dolayı bilgisayara zarar geliyor.

oyun için düşünüyorsan imac al yada windows işletim sistemli gaming notebooklardan al.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

ErdemKr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
macbook kullanıcısı olarak; sana iki tavsiyem var.

1. macbook ikinci el bilgisayar alma.
2. oyun için macbook alma. donanımsal olarak oyun için yeterli değiller. ısınma ve ısınmadan dolayı bilgisayara zarar geliyor.

oyun için düşünüyorsan imac al yada windows işletim sistemli gaming notebooklardan al.

Oyun için dediğim işte öyle fazla sistem gereksinimi istemeyen oyunlar fm18 gibi en fazla cs olur bir de ikinci elde ne gibi sıkıntılar olabilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim ama bi ara hp dizüstü bilgisayar kullanmıştım soğuttu beni hp den

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
uzun yıllar macbook kullanıyorum; tavsiyem ikinci el hiç almamanız. özellikle oyun için kullanmışsa çok sıkıntı yaşarsınız. oyun oynarken çok çabuk ısındıkları için cihaza zarar vermeye başlıyor. alırken tüm fonksiyonlarını kontrol edin ve işlemci, harddisk, ram hızlarını ölçen uygulamalar var onları kullanarak kontrol edebilirsiniz. son olarak pil durumunu kontrol edin kaç kez şarj edildiğine kadar görebilirsiniz. apple şarj için 1000 devirlik uygun görüyor. özellikle bunu kontrol edin. son olarak şarjda ve pilde iken cihazı biraz zorlayın kasma, donma ve ısınma olacak mı ve arka planda 5-6 uygulama açık bırakın netten video izleyin kasma donma olacak mı kontrol edin. ömrünü tamamlamaya başlayan cihazlarda bu sıkıntılar fazlasıyla hissedilmeye başlıyor. genede tercih sizin.

ErdemKr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
uzun yıllar macbook kullanıyorum; tavsiyem ikinci el hiç almamanız. özellikle oyun için kullanmışsa çok sıkıntı yaşarsınız. oyun oynarken çok çabuk ısındıkları için cihaza zarar vermeye başlıyor. alırken tüm fonksiyonlarını kontrol edin ve işlemci, harddisk, ram hızlarını ölçen uygulamalar var onları kullanarak kontrol edebilirsiniz. son olarak pil durumunu kontrol edin kaç kez şarj edildiğine kadar görebilirsiniz. apple şarj için 1000 devirlik uygun görüyor. özellikle bunu kontrol edin. son olarak şarjda ve pilde iken cihazı biraz zorlayın kasma, donma ve ısınma olacak mı ve arka planda 5-6 uygulama açık bırakın netten video izleyin kasma donma olacak mı kontrol edin. ömrünü tamamlamaya başlayan cihazlarda bu sıkıntılar fazlasıyla hissedilmeye başlıyor. genede tercih sizin.
Bilgilerin için teşekkür ederim MacBook dan vazgeçecek gibiyim 2. Eli kimse önermiyo en düşük cihazı 3500-4000 arası o paraya o en düşük değer mi bilemiyorum

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
kullanım amacına bağlı olarak; şarj uzun gitsin; gündelik işlerimi görsün, oyun oynamam dersen macbook air bakalirsin.