MacBook Pro 15 Retina İzlenimlerim

Bu konuyu okuyanlar

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Öncelikle Merhaba işim Gereği Bir Çok Cihaz Kullandım Ancak Mac OSX 'in Bende yeri her zaman farklı olmuştur.Uzun Süren Araştırmalar sonucunda ihityaçlarımı karşılayacak cihazın bu olduğuna karar verdim ve sonunda cihaza kavuştum.
Herşeyin yeri ayrıdır ancak Windows kullanan biri olarak söyleyebilirm ki cihaz gerçekten her özelliğiyle kendine hayran bırakıyor.
uygulama kurulumu,hız ve stabilite için söylenecek söz yok tabiki de .Gelelim artılarına eksilerine

Artısı iş tercihlerinize göre değişiyor.
After Effects kullananlar için söylüyorum kurulum PC'ye nazaran inanılmaz hızlı gerçekleşti bunda MacOSX ve yüksek donanımın elbette payı var. Programın Açılış ve Render Hızını Henüz Test Etmedim zira küçük bir kaç deneme yaptım gerçekten başarılı.
Eksilerinden ilk başta söz edeceğim husus ise ağırlığı olacaktır taşıma esnasında abartı olmasa da cihaz türevleri arasında ciddi bir ağırlığa sahip,kişisel görüşüm bu yönde

konu ile ilgili sormak istediğiniz sorular olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım...

İyi forumlar

Cihaz Özellikleri :

• 2.2 GHz Dört Çekirdekli Intel Core i7, 3.4 GHz'e kadar Turbo Boost
  • 16 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM
  • 256 GB PCIe tabanlı Flash Depolama
  • Intel Iris Pro Graphics
  • Force Touch trackpad
  • Arkadan Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q-Klavye) ve Kullanma Kılavuzu (Türkçe)
    E88q4v.jpg

kerimkale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mimari programlarda kullanma şansınız oldumu hiç? örneğin Archicad te full ayarlarda render alma fırsatınız oldumu yada lumion da render alma gibi bir imkanınız oldumu?

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
mimari programlarda kullanma şansınız oldumu hiç? örneğin Archicad te full ayarlarda render alma fırsatınız oldumu yada lumion da render alma gibi bir imkanınız oldumu?
Solid Ve After Effects Gibi GPU Ağırlıklı programlardır hemen hemen , sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum zira benzer sistem özellikleri taşıyan masaüstü pc de aldığım Render süreleri ile Macbook Pro ile aldığım render süreleri arasında ciddi farklar var.
Cinema4D bir Kat daha zor bir render motoruna sahip olduğunu bilirsiniz özellikle sahneleme konusunda ve sıvı katı modellerde. onlarda dahi sıkıntı çıkarmıyor.
Taşınabilirlik ve Tasarım özellikleri konusunda sınıfının alınabilirlik konusunda en iyi cihazlardan biri olduğunu düşünüyorum.
Bu sıralar yoğunum fırsatım olursa programları kurar render sürelerini eklerim konuya.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ağır olmasa ben de kullanırım ama gerçekten çok ağır

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
ağır olmasa ben de kullanırım ama gerçekten çok ağır
Olsun dostum inan masaüstü taşıma derdim olmuyor dış çekimlerde zamanında 4KG'lık HP taşıdığımız günlere inat hey gidi günler hey :))
İşlemci performansı,disk performansı, ve işletim sistemiyle birleşince beni uzun süredir aşk yaşadığım WindowsBaby ile olan ilişkime mola verdirdi:rolleyes:

kerimkale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Solid Ve After Effects Gibi GPU Ağırlıklı programlardır hemen hemen , sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum zira benzer sistem özellikleri taşıyan masaüstü pc de aldığım Render süreleri ile Macbook Pro ile aldığım render süreleri arasında ciddi farklar var.
Cinema4D bir Kat daha zor bir render motoruna sahip olduğunu bilirsiniz özellikle sahneleme konusunda ve sıvı katı modellerde. onlarda dahi sıkıntı çıkarmıyor.
Taşınabilirlik ve Tasarım özellikleri konusunda sınıfının alınabilirlik konusunda en iyi cihazlardan biri olduğunu düşünüyorum.
Bu sıralar yoğunum fırsatım olursa programları kurar render sürelerini eklerim konuya.

Çok teşekkür ederim ilginiz için...

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Çok teşekkür ederim ilginiz için...
Rica Ederim bu arada ekleme yapayım şarj süresi forumlarda denk geldiğim gibi olumsuz sonuçlanmadı çok rahat 7-8 saat çalışıyor %3 şarj ile render aldıysam gerisi hikaye bana göre :D