Macbook mu macbook pro mu

Bu konuyu okuyanlar

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle burada açacağım son konu olması dileğiyle;bir macbook almayı düşünyorum ve grafikti onun gibi işlemlerimi yapmak için bir bilgisayarım var.ben bu konuda core m işlemcili 13mm macbook almayı düşünüyorum hem taşınabirlik açusından ve yazın evimde olmuyorum.bazı forumdaki arkadaşlar macbook pro almamı önerdiler ama taşınabirlik açısından macbook daha ideal geldi bana core m işlemci şu konularda sıkıntı yaratırmı;dizi izleme ,sdn videoları izleme,bilgisayardan word dosyası indirrme,twitter gibi sısyal medya hesaplarında gezinme sırumu cevaplarsanız sevinirim

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bilgisayarda yapacağın işlemler bunlarsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ama sana daha öncede söylediğim gibi cihazların donanım seviyesi fiyatına göre çok vasat.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bilgisayarda yapacağın işlemler bunlarsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ama sana daha öncede söylediğim gibi cihazların donanım seviyesi fiyatına göre çok vasat.
Bugun air a baktım gayet ince ve 30 dk kurcaladım işletim sistemine alışmak biraz zır olacak gibi 3 model arasında karar veremedim

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Öncelikle burada açacağım son konu olması dileğiyle;bir macbook almayı düşünyorum ve grafikti onun gibi işlemlerimi yapmak için bir bilgisayarım var.ben bu konuda core m işlemcili 13mm macbook almayı düşünüyorum hem taşınabirlik açusından ve yazın evimde olmuyorum.bazı forumdaki arkadaşlar macbook pro almamı önerdiler ama taşınabirlik açısından macbook daha ideal geldi bana core m işlemci şu konularda sıkıntı yaratırmı;dizi izleme ,sdn videoları izleme,bilgisayardan word dosyası indirrme,twitter gibi sısyal medya hesaplarında gezinme sırumu cevaplarsanız sevinirim

basit işler için macbook işini görecektir pro almana gerek yok :)

Gazi Seymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pro ile o kadar yakın fiyat farkı varken macbook tercih etmek pek mantıklı değil. aradaki 300 gramlık fark için 10 da 1 i kadar düşük performans bir bilgisayar almak pek mantıklı değil

Enesİnce27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Macbook ile pro arasında çok büyük bir performans farkı olmadığını düşünüyorum
Macbook senin bu söylediklerinin hepsini yapacak kadar performanslı hatta daha fazlasını bile yapar macbook u gönül rahatlığıyla alabilirsin

Gazi Seymen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben macbook pro yu alalı 2 hafta oldu. başka bir mac kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum ama aldığında diyorsun ki bu bilgisayarsa bu zamana kadar kulandıklarım ne ? alet telefon gibi akıyor her işlem pratik basit hızlı. bilgisayarın açıldıktan 10 dakika sonrası ile adobe programlarında 3D modelleme çalıştıktan sonraki performansı arasında neredeyse fark yok. şimdi macbook ile sanırım aynı fiyat olan pro yu açıkcası ben çok sevdim üstelik performansları aralarında çok fark var tekrar düşün derim. türkiyede fiyat ne tam bilmiyorum ama burda macbook ile pro fiyatları ayni . benim tek pişman olduğum şey ucuz olsun diye 128 gb almak oldu. 3 kuruş fazla vermedik alacağımızda şimdi türlü türlü alternatifler arıyorum ona dikkat et kardeşim

Çağrı M.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu söylediklerini yapacaksan bu makina seni bildiğin uçurur.Ama grafiksel çizim vs için bırak macbook u falan Pro'nun bile üst ekran kartlı modellerine bakman gerekir.Ama Core M5 ile i5 arasında öyle aman aman farklar yok .Turbo boost ile 2.9 ghz lere varıyor makina.Yaz aylarında makinayı biraz serin ortamda kullansan turbo boost hiç kapanmaz bile makina ısınmadığı için.