Macbook Batarya

Bu konuyu okuyanlar

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Batarya almak istiyorum ama kafam epey karıştı. Bende Macbook Pro 15-inch, Late 2011 var. İkinci el aldım ve bataryası bitik durumda.

Mac'in alt kısmında (kasasında) şunlar yazıyor:
Model No: A1286 Rated 16.5-18.5V - 4.6A max.

###

İçindeki bitik olan bataryada da şunlar yazıyor:
Model No: A1382 - 10,95V - 77,5wH

Bataryanın üzerinde yazan değerlerle mac in altında yazan değerler farklı. ben şimdi neye göre batarya almalıyım.
Ve tecrübeli olan arkadaşlar nereden alma mı öneririr?
Orjinal bataryalar bütçemi aşıyor. 200-300 tl arası olanlar var.[simage]https://img.donanimhaber.com/upfile...4261-96da-4c20-bbcc-f13a9ab43901.jpg[/simage]

Ekli dosyalar

• mac-02.jpg
    mac-02.jpg
    93.4 KB · Görüntüleme: 764
  • batarya.jpg
    batarya.jpg
    65.9 KB · Görüntüleme: 799

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Orjinal batarya almanızı şiddetle öneriyorum. Orjinal olmayan batarya dan pek performans beklemeyin diye düşünüyorum. Orjinal olmayan batarya diğer parçaları da etkiler mi orasını da pek bilemiyorum açıkçası ama en sağlamı Apple’a götürüp orjinal batarya taktırmaktır. Çünkü yeni takılan bataryanın bir sorun oldu mu geri götürürsünüz ücretsiz bir şekilde değiştirirler. Diğer söylediğiniz bataryaları önermemekle birlikte internetten iyice araştırıp yorumları da okuyup ona göre doğru bataryayı doğru yerden sipariş verirseniz, orjinal batarya kadar olmasa da bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum. Batarya modeli için de Mac’in modelini internette yazarsanız ona uygun batarya modeli çıkar.

mettini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Size katılıyorum hocam. Orjinal almaya karar verdim. Servis ile görüştüm, problem olduğu taktirde değiştiriyorlarmış. Takma işlemi dahil 500 lira dediler.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Size katılıyorum hocam. Orjinal almaya karar verdim. Servis ile görüştüm, problem olduğu taktirde değiştiriyorlarmış. Takma işlemi dahil 500 lira dediler.

İyi yapmışsınız, maalesef pahalıya patlayacak ama %100 memnun kalacağınıza eminim. Bir sorun olursa Apple Destek’ten her konu için yardım alabilirsiniz çok ilgililer, yardımcı olmak için can atıyorlar resmen. Hayırlı olsun şimdiden.

Son mesajlar