Macbook air ısınma problemi

Bu konuyu okuyanlar

kocadag43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar macbook air i5 2467m işlemci 2 gb ram 64 gb ssd modeli aldım 2 el cihaz facebook oyunlarında 1 saat sonra çok fazla ısınıyor fan çalışmaya başlıyor windows yükledim böyle birşey yaşayan var mı yoksa normalmidir.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Windows'da kullanırken mi oluyor yoksa OS X kullanırken mi? Bir de şöyle bir şey var ki Flash oyunlar çok fazla gereksiz yük bindiriyor sisteme. Bundan dolayı da olur normal olarak...

kocadag43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows'da kullanırken mi oluyor yoksa OS X kullanırken mi? Bir de şöyle bir şey var ki Flash oyunlar çok fazla gereksiz yük bindiriyor sisteme. Bundan dolayı da olur normal olarak...
windows kullanırken oluyor ama bende asus 1215n netbook var o hiç ısınmıyor mac bende ??????????? ı love you asus

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Windows OS X'e göre daha fazla kaynak tüketir. OS X üzerinde tekrar deneyin...

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Facebook oyunları flash olduğu için sisteme çok yüklenir ve yoğun bir şekilde çalışmasını sağlar. Macbook'ların alüminyum olmasının bir sebebi de, içerideki ısıyı dışarı iletmesidir. O yüzden sıcaklık çok gözünüzü korkutmasın. Dediğim gibi, oynadığınız oyunlar flash olduğu için sistemi çok yorarlar. Isınma o yüzden yaşanabilir.

kocadag43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yıllardır bilgisayar kullanırım masaüstü dizüstü netbook sahibi oldum hiç birinde bu kadar ısınma olmadı ilk kez mac kullanıyorum ve cihaz ısınıyor ama ben ona ısınamadım bence 2000 küsür lira olan bir cihaz sebebi ne olursa olsun bu kadar ısınmamalı

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
yıllardır bilgisayar kullanırım masaüstü dizüstü netbook sahibi oldum hiç birinde bu kadar ısınma olmadı ilk kez mac kullanıyorum ve cihaz ısınıyor ama ben ona ısınamadım bence 2000 küsür lira olan bir cihaz sebebi ne olursa olsun bu kadar ısınmamalı

2000 küsür lirayı siz Apple'ın canım ekosistemine veriyorsunuz ve bu ekosistemi zorla Windows kullanarak bozuyorsunuz :) Bence gayet normal :)

kocadag43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2000 küsür lirayı siz Apple'ın canım ekosistemine veriyorsunuz ve bu ekosistemi zorla Windows kullanarak bozuyorsunuz :) Bence gayet normal :)
ben 10 yılı aşkındır windows kullanıyorum ve ioş bir cihaz almayı düşündüm iki sistemde birbirinden çok farklı doğaldır iosu öğrenene kadar gardımı aldım bence sıkıntı win de değil apple da cihaz çok kötü bence

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ben 10 yılı aşkındır windows kullanıyorum ve ioş bir cihaz almayı düşündüm iki sistemde birbirinden çok farklı doğaldır iosu öğrenene kadar gardımı aldım bence sıkıntı win de değil apple da cihaz çok kötü bence

Apple cihazları o sisteme en uygun biçimde test edilip ona göre hazırlanır ve donanım uyumsuzluğu gibi bir sıkıntı yaşamak gibi bir olasılığınız olmaz Apple sistemlerinde. Her türlü altyapısı OS X'den en iyi performansı almanız için tasarlanmıştır. Ben de 12 yıl Windows kullandım ama şimdi diyorum ki keşke ta en başından beri Apple kullansaymışım. Açıkçası Windows'un dertleri hayatta bitmez. Hatta OS X ML ise cihazınız ve iOS bir mobil cihazınız varsa iCloud ile uyumlu çalışan sistemin size getirdiği rahatlığa alışınca bir daha Windows ile vakit kaybetmek istemiyor insan.

Apple cihazları Fiyat/Performans olarak değerlendirilebilecek cihazlar değil. Pahalı aletler. Açıkçası sadece stabilitesi için alınacak aletler. Eğer ki windows ile işiniz varsa Cihazın orijinalini bozmadan sanal sistem olarak kullanın windows'u bence. Zaten bir kere alışınca windows hakikaten eziyet geliyor insana...

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Apple cihazları o sisteme en uygun biçimde test edilip ona göre hazırlanır ve donanım uyumsuzluğu gibi bir sıkıntı yaşamak gibi bir olasılığınız olmaz Apple sistemlerinde. Her türlü altyapısı OS X'den en iyi performansı almanız için tasarlanmıştır. Ben de 12 yıl Windows kullandım ama şimdi diyorum ki keşke ta en başından beri Apple kullansaymışım. Açıkçası Windows'un dertleri hayatta bitmez. Hatta OS X ML ise cihazınız ve iOS bir mobil cihazınız varsa iCloud ile uyumlu çalışan sistemin size getirdiği rahatlığa alışınca bir daha Windows ile vakit kaybetmek istemiyor insan.

Apple cihazları Fiyat/Performans olarak değerlendirilebilecek cihazlar değil. Pahalı aletler. Açıkçası sadece stabilitesi için alınacak aletler. Eğer ki windows ile işiniz varsa Cihazın orijinalini bozmadan sanal sistem olarak kullanın windows'u bence. Zaten bir kere alışınca windows hakikaten eziyet geliyor insana...

Yok hocam ya. Dertiyle tasasıyla windowsa alışmışım. Bir dönem linux kurayım dedim. Arkadaş ne çöküyor, ne mavi ekran veriyor, ne virüs girdi telaşı oluyor, ve driver sıkıntısı oluyor. Yok ben sevmem öyle sıkıntısız cihazları. Virüsüyle trojeni ile toplama bilgisayar üzerinde windows bana yeter :D

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Kişisel istek ve beklentiler ihtiyaçları şekillendiriyor. Ben alışamadım Mac os a ama alışınca hakkaten Windows'a tü kaka dedirtir mi bana bilemem. Şimdilik Windows tan yanayım.