Macbook Air 2016 Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

kaan.uysa_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macbook air 1.6 GHz i5 128 gb almalımıyım ?
1)oynadığım tek oyun cs go orta ayarlarda kac fps alırım?
2) 3-4 sene kulanıcam o zamana kadar iyi durumda kalırmı ?
3) şarjı iyi gidiyormu ?
4)10 dakikalık videolar düzenliyorum
hafıza sorun olmaz.
yukarıdaki maddelerde sorun yaşarmıyım ? yaşarsam hangisi ?

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Air konseptlerini apple güncellemiyor uzun süredir. Tavsiye etmiyorum heleki uzun vadeli kullanacaksın

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
2015 macbook pro al daha iyi

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Aslında Air'lara sadece Ssd takılarak biraz can verildi lakin Pro alırsan senin açından daha iyi olur.

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bende aynı şekilde macbook air 2016 almayı düşünüyorum fakat çekincelerim var , ödev yapıp ,ofis programları kullanıyorum (ders çalışırken), internetten dolaşıp dizi-film izliyorum o kadar, oyun oynarsamda sadece cs:go veya gta san andreas :) o kadar air kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
bende aynı şekilde macbook air 2016 almayı düşünüyorum fakat çekincelerim var , ödev yapıp ,ofis programları kullanıyorum (ders çalışırken), internetten dolaşıp dizi-film izliyorum o kadar, oyun oynarsamda sadece cs:go veya gta san andreas :) o kadar air kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...
Ve bunlar için 5-6 bin tl vermek istiyorsun. Kesinlikle önermiyorum, ha illa mac olsun diyorsan mac pro nun giriş bilgisayarını al

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yani günlük işlerimi yaparken kasmayan rahat rahat uzun yıllar kullanabileceğim bi bilgisayara istiyorum bu yüzden macbook air düşünüyorum oyun oynamıyorum pek , 2500 Daha veripte pro almak saçma geliyor 2500 az değil sonuçta ben ders çalışırken nette gezerken kasmasın yeter , kasarmı kasmaz mı ondan çekiniyorum ?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Ve bunlar için 5-6 bin tl vermek istiyorsun. Kesinlikle önermiyorum, ha illa mac olsun diyorsan mac pro nun giriş bilgisayarını al

Arkadaşa katılıyorum. Mac bilgisayarlar artık bitti. Yeni çıkan Mac'leri gördünüz mü ? Air'ın dizayn olarak yenilerden daha iyi olduğunu biraz incelemeyle görebiliyoruz. Klavyesini batırmışlar. 10 parmak yazan biri olarak rahatsız buldum klavyelerini. Air'dan daha kalın. Apple'ın yeni tasarımlarını görüyürum. Geçen gün bir haber okudum, Apple yeni iPhone'unun ekranını Samsung'a yaptıramak üzere Samsung ile anlaşma yapmış. Eğer olmuyorsa zorlamaya gerek yok bir işletim sistemi için ki Mac OS ve IOS da bozdu. 2012 Macbook Pro var evimde, 1 tane crack yok. Babam onu sadece iş ve hobileri için kullanıyor ve üstünde ona düzgün yük yükleyen bir programın olduğunu düşünmüyorum. Açılması yaklaşık 1,5-2 dakika sürüyor ve boşta 2GB'dan fazla ram tüketiyor. Sistem kaynakları neye gidiyor diye bakınca yanlış hatırlamıyorsam 400MB programlar kullanıyordu ama kalan 2GB'ın nereye gittiği bilinmiyor. Çok hantal bir işletim sistemi. Eski pazarlama lafları olan Mac'e virüs bulaşmaz da fos çıktı, insanlar bunu gördü. iPhone 5S kullanıcısıyım, telefonum gereksiz derecede kasıyor artık. Bilinçsiz bir kullanıcı da değilimdir, forumda eski yazılarımı vs de okuyabilirsin. Güvenlik konusunda biraz paranoyağımdır ve yeterli bilgim var. Yabancı dilim var. Kısaca kullanıcı hatası yapmışsındır, kullanmayı becerememişsindir seçeneğini siz demeden eliyorum.

Uzun lafın kısası, Apple almak mantık işi değil. Hele Steve Jobs'tan sonra, iyice cıvkını çıkardı. Steve'in zamanlarında Apple'ı severdim ama daha alınmaz. Öldü Apple.
--- Gönderi Güncellendi ---
Yani günlük işlerimi yaparken kasmayan rahat rahat uzun yıllar kullanabileceğim bi bilgisayara istiyorum bu yüzden macbook air düşünüyorum oyun oynamıyorum pek , 2500 Daha veripte pro almak saçma geliyor 2500 az değil sonuçta ben ders çalışırken nette gezerken kasmasın yeter , kasarmı kasmaz mı ondan çekiniyorum ?
Aynı özellikte bir Windows 10 PC söylesen direk kasmaz derim ama gördüğüm o ki Mac OS biraz hantal.

Batuhan Turhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ben şehir bölge planlama bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim. Bölüm için Netcad, Autocad, Geocad gibi cad tabanlı programlar kullanıyorum. Toshiba'nın içinde gtx945m ekran kartı olan bir modelini kullanıyorum. Lakin bölüm için photoshop öğrenmem ve kullanmam gerekiyor. Sizce photosop ve autocad map kullanmak macbook air almak mantıklı olur mu?
İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler...:)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Mac'ten uzak dur derim sen :D Photoshop falan belki de Autocad ?
Açık konuşacağım, üniversitede Windows kullanmak senin yararına olacak. Çünkü eğer yarın hocanız şu programı bilgisayarınıza indirin derse benim bilgisayar mac hocam, bana özel program verir misiniz ? diyemezsin. Ayrıca genel geçer, en çok program desteği olan Windows işletim sistemi seni üniversite ortamında daha iyi güvenceye alacaktır mac ile kıyasla. Üstelik daha az masraflı olacaktır. Genelin kullandığını kullan sen.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Autocad dediğim sadece bölümde basit çizimler amaçlı kullanıcam. Daha çok photoshop üzerinde çalışıcam. Peki mac yerine neyi tavsiye edersin
Öncelikle şu anki bilgisayarın yetmiyor mu bu iş için ? Eğer 945m yetmiyorsa Air hayal :D Neden bilgisayar değiştirmen gerektiğini söylersen daha iyi yardım edebilirim.

Batuhan Turhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizim kullandığımız netcad programı normalde basit bir program ancak açtığımız veya yaptığımız projeler çok yüksek boyutlu olabiliyor (özellikle Jpeg formatında çevirmede bazen 7-8 gb olabiliyor) o yüzden elimdeki bilgisayar bu anlamda yetersiz kalabiliyor
Öncelikle şu anki bilgisayarın yetmiyor mu bu iş için ? Eğer 945m yetmiyorsa Air hayal :D Neden bilgisayar değiştirmen gerektiğini söylersen daha iyi yardım edebilirim.
Bizim kullandığımız netcad programı normalde basit bir program ancak açtığımız veya yaptığımız projeler çok yüksek boyutlu olabiliyor (özellikle Jpeg formatında çevirmede bazen 7-8 gb olabiliyor) o yüzden elimdeki bilgisayar bu anlamda yetersiz kalabiliyor

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

945m olmasından bilgisayarının 8GB ram'e sahip olduğunu varsayıyorum ? Sana daha yüksek ram lazım bence herşeyden önce. Küçük ve orta projelerde hız kabul edilebilir düzeyde ancak büyük projelerde takılıyor sanıyorum ? Ram'i yükseltmeyi denemen bence faydalı olacaktır.
Genelde CAD programlarında 1 numaralı gereksinim ram'dir. Eşşek yüküyle ram. 16gb-32gb ram.

Batuhan Turhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
945m olmasından bilgisayarının 8GB ram'e sahip olduğunu varsayıyorum ? Sana daha yüksek ram lazım bence herşeyden önce. Küçük ve orta projelerde hız kabul edilebilir düzeyde ancak büyük projelerde takılıyor sanıyorum ? Ram'i yükseltmeyi denemen bence faydalı olacaktır.
Genelde CAD programlarında 1 numaralı gereksinim ram'dir. Eşşek yüküyle ram. 16gb-32gb ram.
Anladım. Teşekkür ederim ilgilendiğin için