Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
2018-08-07t205956z_1481261746_rc12ac5f6d00_rtrmadp_3_soccer-champions-slb-fen_16_9_1533675705-880x495.jpg

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turu ilk maçında Benfica ile karşılaşan Fenerbahçe, zorlu deplasmanı 1-0'lık mağlubiyetle sonlandırdı ve 14 Ağustos'ta İstanbul'da oynanacak rövanş öncesinde umut veren bir skorla sahadan ayrıldı.

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turu ilk maçında Portekiz temsilcisi Benfica’ya konuk olan Fenerbahçe, büyük mücadele verdiği maçta sahadan 1-0 yenilgiyle ayrıldı.

İlk yarıdaki baskılı futboluyla Benfica’ya rahat vermeyen Fenerbahçe, rakip sahada pek etkili olamadı. İlk yarısı golsüz sona eren maçın ikinci yarısı ise Benfica’nın oyunun kontrolünü ele almasıyla başladı.

Portekiz ekibi üst üste yaptığı atakların sonucu olarak 69. dakikada Franco Cervi ile golü buldu ve 1-0 üstünlüğü yakaladı. Maça forvette Alper Potuk ile başlayan Cocu, bu golden sonra sakatlıktan yeni kurtulan Mehmet Ekici, Roberto Soldado ve genç yıldız Barış Alıcı’yı sahaya sürdü.

Hollandalı çalıştırıcının bu hamleleri, Benfica’nın atakları karşısında yorulan sarı lacivertli takıma tempo kazandırsa da beraberlik golünü getirmeye yetmedi ve maç 1-0 Benfica’nın galibiyetiyle sona erdi.

Fenerbahçe’nin savunma oyuncusu Martin Skrtel özellikle ilk yarıda yaptığı kritik müdahalelerle alkış toplayan isim olurken partneri Roman Neustadter ise yaptığı pas hatalarıyla dikkat çekti.

Eşleşmenin rövanşı 14 Ağustos Salı günü Ülker Stadı'nda oynanacak.

resimid_5700607.jpg

Fenerbahçe’nin Benfica deplasmanında sahaya çıktığı ilk 11

STAT: Luz

HAKEMLER: Aleksei Kulbakov, Dmitri Zhuk, Oleg Maslyanko (Belarus)

BENFICA: Vlachodimos, Andre Almedia, Ruben Dias, Jardel, Grimaldo, Pizzi, Fejsa, Gedson Fernandes, Salvio (Dk. 75 Zivkovic), Cervi, Ferreyra (Dk. 63 Castillo)

FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Isla, Neustaedter, Skrtel, Hasan Ali Kaldırım, Eljif Elmas, Mehmet Topal, Dirar (Dk. 87 Barış Alıcı), Giuliano, Valbuena (Dk. 61 Mehmet Ekici), Alper Potuk (Dk. 74 Soldado)

GOL: Dk. 69 Cervi (Benfica)

SARI KARTLAR: Dk. 78 Soldado, Dk. 82 Mehmet Ekici, Dk. 90+1 Eljif Elmas (Fenerbahçe), Dk. 79 Grimaldo (Benfica)

Fenerbahçe`nin deplasman kabusu 6 maça çıktıPortekiz deplasmanında Benfica'ya 1-0 mağlup olan Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde deplasmanda 6 maçtır galip gelemiyor.İlgili Haberi Oku

İLK YARIDA MÜCADELE, HIRS…

Benfica karşısında ilk yarıda hırslı futboluyla dikkat çeken Fenerbahçe, zaman zaman Portekiz ekibinin kalesinde tehlikeli oldu. Ancak Giuliano, Valbuena ve Dirar’ın rakip sahada topla buluşmakta zorlanınca sarı lacivertliler de organize atak geliştirmekte güçlük çekti. Fenerbahçe’de maçın başında savunmanın parlayan yıldızı ise Martin Skrtel oldu. Dakikalar 31’i gösterirken hızlı gelişen Benfica atağında Cervi’nin sol kanattan orta şut karışımı vuruşunda Volkan topu sektirdi. Benfica’lı oyuncular tam araya girecekken Skrtel kritik bir hamle ile topu kornere göndererek tehlikeyi savuşturdu. Benfica’ya ilerde baskı kuran Fenerbahçe, rakibinin rahat pas yapmasına izin vermeyerek kalesinde kolay pozisyon üretilmesine de engel oldu.

56767878-1.jpg

İKİNCİ YARI BENFICA BASKISI

Ev sahibi ekip Benfica ikinci yarıya oyunun kontrolünü tamamen eline alarak başladı. İkinci yarının ilk 20 dakikasında oyunu sarı lacivertlilerin yarı sahasına yıkan Portekiz temsilcisi, sağlı sollu ataklarla Fenerbahçe savunmasına zorlu anlar yaşattı. Pas yapmakta ve topu ayağında tutmakta güçlük çeken Fenerbahçe ise savunmadaki başarılı görüntüsüyle rakibine gol fırsatı vermedi. Sarı lacivertlilerin teknik direktörü Cocu ise 61. dakikada Valbuena’yı kenara alarak Mehmet Ekici’yi oyuna dahil etti ve orta sahada topu ayağında tutmayı hedefledi. Ekici’nin oyuna girmesiyle Benfica yarı sahasına daha çok geçmeye başlayan Fenerbahçe zaman zaman tehlikeli ataklar geliştirmeyi başardı.

2018-08-07t204428z_1797017142_rc1cd33d3b30_rtrmadp_3_soccer-champions-slb-fen.jpg

BENFICA ARADIĞI GOLÜ BULDU

Fenerbahçe karşısında ikinci yarıda üstün bir futbol sergileyen Benfica, 69. dakikada Cervi ile golü buldu. Sağ kanattan gelişen atakta Salvio’nun ceza sahası içine yerden yaptığı ortada topla buluşan 24 yaşındaki Franco Cervi, Dirar ve Isla’nın arasından yaptığı vuruşla kaleci Volkan Demirel’i mağlup etti ve skoru 1-0’a getiren isim oldu. Golden sonra Alper Potuk’u oyundan alan Fenerbahçe Teknik Direktörü Cocu, Roberto Soldado’yu sahaya sürdü ve beraberlik golü için kalan dakikalardaki en önemli kozunu kullandı. Son olarak Dirar’ı oyundan alıp Barış Alıcı’yı oyuna alan Cocu’nun bu hamleleri de fark yaratmayınca Benfica sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrıldı.

2018-08-07t210143z_1797381377_rc1217b43a20_rtrmadp_3_soccer-champions-slb-fen.jpg

BARIŞ ALICI İLK RESMİ MAÇINDA, ELMAS 90 DAKİKA SAHADA

Fenerbahçe’nin, Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu’dan kadrosuna kattığı Barış Alıcı, sarı-lacivertli forma ile ilk resmi maçına Benfica karşısında çıktı.

İlk 11’de şans bulamayan Barış, karşılaşmanın 87. dakikasında Nabil Dirar’ın yerine oyuna girdi. Fenerbahçe’nin genç oyuncularından Eljif Elmas, Benfica maçında ilk 11’de sahaya çıktı.

Kamp döneminin öne çıkan isimlerinden olan Eljif, Portekiz’deki maçta 90 dakika sahada kaldı.

Kaynak: Amk

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Bu futbola şahene skor. Giuliano'yu yine hiç beğenmedim mümkünse satsınlar. İyi savunduk ama Isla ve Dirar'ın hatasından yedik ki bekliyordum bu ikiliden bir hata. Alper forvet olmadığı gösterdi ama yapabileceği birşey yok çok eksiktik bu maçta. Aatif, Josef, Awey, Soldado ve 2 tan yapılmamış transfer. UEFA'dan yola devam edeceğiz büyük ihtimalle buda beni pek üzemez açıkçası.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
beni pek üzemez açıkçası.
Beni üzer hocam. Uefadan para gelmiyor pek. Turu geçebilir miyiz? Bence hayır. Kadıköy ambiansı felan kandırmayalım kendimizi. Aynı kadro Vardar'a 2 atamadı. Benficaya hiç atamaz.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Beni üzer hocam. Uefadan para gelmiyor pek. Turu geçebilir miyiz? Bence hayır. Kadıköy ambiansı felan kandırmayalım kendimizi. Aynı kadro Vardar'a 2 atamadı. Benficaya hiç atamaz.
Sadece para konusuna bakılıyorsa evet şampiyonlar ligine kalmak başarıdır ama o gruplarda puan almak bile bizim için bu şartlarda çok zor. Benfica 3 4 gömlek üstümüzde zaten açık ve net. Grimaldo çok beğendiğim beklerdir bugünde zaten sağ kanadımızı tek başına ezdi geçti. Savunma dışında yapabildiğim hiçbir şey yoktu. Sporx'de bir haber altına da yazmıştım ve geçen seneden beri dillendiriyorum Giuliano topçu falan değildir Alex'in sağ ayağı dahi olamaz. Geçen sene en golcü olmasının temel nedeni zaten penaltıları kullanıyor olmasıydı ki onuda çok rezil kullanıyor. Geldiğinde çok sevinmiştim ama kursağımda bıraktı. Şuan takımdan gönderilmesi gereken ilk kişidir.
Cocu'ya ben güveniyorum içeride ki maçta rakibi zorlayacaktır ama galip geleceğimizi düşünmüyorum veya turu atlayacağımızı.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bir zamanlar Beşiktaş ile Benfica karşılaştığında dalgaya vuran arkadaşlar var mı burada? Yoksa onlar sosyal medya bağımlısı arkadaşlar mı?

Reaksiyon puanı
119
Benfica Pemier Ligin güçlü takımlarından biri küçümsenmemesi gerekiyor.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
İsla Ve Skrtel olmasa en en en az 3 yemiştik.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
İsla Ve Skrtel olmasa en en en az 3 yemiştik.
Topal'ı unutmamak lazım sakatlıktan yeni çıkmasına rağmen kusursuza yakın oynadı. Isla'yı çok beğendiğimi söyleyemem özellikle çok basit pas hataları ve golde kademe hatası vardı. Gerçi Cervi ve Grimaldo gibi muazzam iki topçunun olduğu kanadı savunmaya çalışmak zor iş.
Sahanın etkisizlerindedi ama Gedson Fernandes daha 19 yaşında ve büyük bir potansiyeli var. Golü atan Cervi 94'lü 24 yaşında, çok beğendiğim Grimaldo 22 yaşında ve sonradan giren FM'de çok kez takımıma aldığım Zivkovic'de 22 yaşındalar. Bu gençler takımın en maliyetli oyuncuları ve takımın en önemli isimlerinden. Hala Fenerbahçe'ye hazır topçu lazım bunlar genç, transfer değil diyen medya maymunları konuşsun ancak.