Mac için media player

Bu konuyu okuyanlar

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Slm arkadaşlar ben bir mac kullanıcısıyım, benim için tek eksik bsplayer gibi bir media oynatıcı, arayıpda bulamadığım birşey bsplayer, en sevdiğim özelliği alt yazıları kendisi bulup indiriyor, aklıma geldi bende paylaşmak istedim, eğer iyi derecede desktop programming bilgisi olan varsa bsplayer özellikli bir media oynatıcı yaparsa app storedan satışa sunarsa bence iyi bir gelir elde edebilir, mac için daha adam akıllı bir oynatıcı yok vlc ve binbir zahmetle arayıp bulduğum gom player hariç, benden söylemesi kendim programlama bilmediğim için sizlere sundum yoksa böyle büyük bir pastayı kaptırmazdım. ;)

Reaksiyon puanı
188
VLC nedense benim fanı çosturuyordu onun için kullanmayı bıraktım. Nedenini anlamadım neden birden cpu felan artıyordu.

İzlediğin şeye göre de değişir o aslında. Tutup FullHD 5 küsür GB'lık şey izlersen fan coşar haliyle :) Ama normal kullanımda fark etmemesi gerekiyor. Kaldı ki VLC çok hafif bir program...

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İzlediğin şeye göre de değişir o aslında. Tutup FullHD 5 küsür GB'lık şey izlersen fan coşar haliyle :) Ama normal kullanımda fark etmemesi gerekiyor. Kaldı ki VLC çok hafif bir program...

İşte benim anlamdığım da oydu. Yani quicktime da açınca sorun yokken neden vlc de oluyordu. Sonra bir şey farkettiydim belli uzantılı videolarda yapıyordu bunu flv de miydi tam iyi hatırlayamıyorum.

Reaksiyon puanı
188
VLC içince kendi codecleri ile beraber geliyor ve sistem codecleri o video'yu açmayı desteklemese bile açabiliyor. Ondan dolayı olabilir, çünkü her codec'in farklı yapılandırması var ve bu yapılandırmaların sisteme bindirdiği yük değişebilir...

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Şuan Movist ve 33 RPM diye bir program buldum indiriyorum. Deneyip sonuçları yazarım :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
33 RPM :) Güzel geldi :) Ama daha Movist'i indirmedim :D Film izliyordum :D 33 RPM'de :p

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
33 RPM :) Güzel geldi :) Ama daha Movist'i indirmedim :D Film izliyordum :D 33 RPM'de :p

Link versene 33 için bulamadım.

Buldum fakat video açamadım. Müzik çalar olmasın bu?

Garip!! Bir videoyu sadece ses olarak açarken diğerini video olarak açtı ikisinin de uzantısı mp4.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim fakat aslında benim istediğim bsplayer gibi otomatik hemen alt yazıları bulup bana soracak hangisini indirmek istiyorsun diye.
ben de vlc kullanıyorum memnunum bide gom kullanıyorum gayette başarılı bir program gom. movisti ben beğenmemiştim, 33rpm için sonuç bekliyoruz :D

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim fakat aslında benim istediğim bsplayer gibi otomatik hemen alt yazıları bulup bana soracak hangisini indirmek istiyorsun diye.
ben de vlc kullanıyorum memnunum bide gom kullanıyorum gayette başarılı bir program gom. movisti ben beğenmemiştim, 33rpm için sonuç bekliyoruz :D

Cidden gom kullanıyor musun mac de ?? Yani gom var mı mac için ? Şunun için soruyorum benim bildiğim leoparddan öncesi için vardı sonra kaldırıldı varsa bir link atarsanız bir de ben deneyeyim beğenecekmiyim bakam.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Korece olduğuna şaşırmadım desem yalan olur. Çünkü bir keresinde bir şey izleyecektim koreli arkadaşımla bu gom player uzantısı gibi bir şey istemişti.
işin ilginci neden normal gomplayer sayfasında yayınlamıyorlar ?? işini gördüyse ne mutlu :))

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

http://www.mediafire.com/?3ehuhrxpxm5jk9p

Torrent'den indirdir ama mediafire a upload ettim :) Video açıyor bir problem yok hemde mp4 :)

beğenmedim desem ayıp etmemiş olurum umarım :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
işin ilginci neden normal gomplayer sayfasında yayınlamıyorlar ?? işini gördüyse ne mutlu :))

---------- Post added at 16:13 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

beğenmedim desem ayıp etmemiş olurum umarım :)

Hayır tabi ki :) Bende fazla beğenmedim ama VLC'nin yanında dursun yinede :)

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hayır tabi ki :) Bende fazla beğenmedim ama VLC'nin yanında dursun yinede :)

bu arada baya bi mac ci varmış sdn de bi mac bölümü açtırsak paylaşımlar olurmu acaba ? herkes kullandığı programları, kısa yollari felan da filan işte, olabilir aslında ben bi çalışmalara başliyim :D

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
O zaman bende söyleyebilirim bende beğenmedim. Bir de bu gom windowsdaki gibi kaliteli gözükmüyor ama idare eder.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bu arada baya bi mac ci varmış sdn de bi mac bölümü açtırsak paylaşımlar olurmu acaba ? herkes kullandığı programları, kısa yollari felan da filan işte, olabilir aslında ben bi çalışmalara başliyim :D

Ortaklaşa yürütebiliriz.

# - japon burdan birlikte kurtulabiliriz
- guclerimizi birlestirerek burdan kacabiliriz
- seni sectim cunku sen farklisin, japonsun bi kere akillisin
- guclerimizi?
- birlestirmek?
- birlestirerek
- uzatmayalim ben arif
- bende mehmet, zeytinburnu çocuğuyum, kazlıçeşmede deri atölyesinde çalışıyorum
- deri montmu, yoksa ayakkabi uzerinemi?

"Bir G.O.R.A. repliğidir. !"

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
O zaman bende söyleyebilirim bende beğenmedim. Bir de bu gom windowsdaki gibi kaliteli gözükmüyor ama idare eder.
evet haklısın gom windowsdaki gibi kaliteli gözükmüyor en iyisi vlc yine :(

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

Ortaklaşa yürütebiliriz.
bu teklifine çok sevindim fakat bana güvenme ben çok vakit ayırabilecek biri değilim, hala ögrenciyim (son sınıf), askerlik felan gelcek, evlilik iş felan derken :( ben de ne dertliymişim bea :D ama sana yardımcı olabilecek bir duruma düşersem elimden geleni ardıma koymam inş.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
evet haklısın gom windowsdaki gibi kaliteli gözükmüyor en iyisi vlc yine :(

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

bu teklifine çok sevindim fakat bana güvenme ben çok vakit ayırabilecek biri değilim, hala ögrenciyim (son sınıf), askerlik felan gelcek, evlilik iş felan derken :( ben de ne dertliymişim bea :D ama sana yardımcı olabilecek bir duruma düşersem elimden geleni ardıma koymam inş.

Bende öğrenciyim nolmuş yani :D Bizde yokmu sanıyorsun saydığın dertler :D :p

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bende öğrenciyim nolmuş yani :D Bizde yokmu sanıyorsun saydığın dertler :D :p

herkesin bir derdi var durur içerisinde:D
[video=youtube;1P-eIPWSjLk]http://www.youtube.com/watch?v=1P-eIPWSjLk[/video]
çok vaktimizi alır bu iş düzenli kontrol gerektirir, ben o kadar düzenli biri değilim :D

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
herkesin bir derdi var durur içerisinde:D
[video=youtube;1P-eIPWSjLk]http://www.youtube.com/watch?v=1P-eIPWSjLk[/video]
çok vaktimizi alır bu iş düzenli kontrol gerektirir, ben o kadar düzenli biri değilim :D

Bende normal de değilim ama :) Olmamız gerekir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sorun otomatik alt yazı bi bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın