Maaşınızı Almak İçin Bankanın Atmsine Gittiniz Hesabınızda 1 Trilyon

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu anlatacağım olayı genelde filmlerde görürüz. Biz bunu gerçek hayata taşıyacağız:
Milyonda bir yada milyarda birmi daha uygun olur, neyse ona sizler karar verin. İşte başlıyoruz: Çalışıyosunuz sabahtan akşama kadar. İşyeri size bankamatik kartı verdi, her ay maaşınızı o karttan almanız gerekiyor ve yine bir aybaşı paranızı çekmeye atmye gittiniz. Sıra var ve sıraya girdiniz sabırsızlıkla sıranın size gelmesini bekliyorusunuz. Olması gereken süreden daha uzun sürede önünüzdeki insanın işinin uzun sürdüğünü farkedip az biraz sinirleniyorsunuz. Yapınıza bağlı daha fazla da sinirlenebilirsiniz hatta belki müdahale bile edebilirsiniz "bir sorunmu var" diye yada yada önünüzde yaşlı bir teyze var. İşte buna sinirlenilir, hatta bu yazıya teyzeyi sokmak bile insanı yüzde34 oranında gerebilir. Neyse toparlayalım: Vee bingoo! Sıra size geldi, ellerinizi ovuşturup bir ay boyunca eşek gibi çalıştınız, sanırım eşek ifadesi ağır oldu ama gerçek bu eşek ifadesi için (affınıza sığınıyorum) kusura bakmayın, ve kartı yuvaya soktunuz para çekmeden önce bakiye görüntüle diyorsunuz, direk para çekenlerde vardır. Hesabınızda yeterli bakiye yok deyip atm para vermediğinde en azından bakiye görüntüleyip bakiyenizin 000.1 tl olduğunu görmekten daha can sıkıcı bir durum olabilirmi? Neyse bakiye görüntülediniz 1000 tl yerine veya 850 tl veya 1500 tl veya asgari ücret bilemiyorum ama şunu gördünüz 1.000.000.000.000 (Bir Trilyon) ve sırada sizin işlemnizi bitirmenizi bekleyen insanlar var. Şunun olacağını söyleyebilirim size; yüzünüzde aptal bir gülümseme. Sonrası sizin hayal gücünüz ve buraya yazacağınız yorumlar :) hadi iyi geceler

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION]

Okumasina okudum da.. olmayacak sey icin hayal kurup düsünmek zoruma gidiyor.

Benim görüsüm böyle :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=312196]conviction[/MENTION] ya çıkarsa öhöm pardon ya olursa :) ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bi hata varsa parayı zaten alacaklar. En kısa zamanda hata olup olmadığını öğrenip ona göre davranmak mantıklı değil mi?

Tabi arada o an taşıyabileceğim bi meblayı çekmeyi de düşünürüm heralde :D

o meblağda kartın verebileceği en üst sınır olurdu eminim :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
@conviction ya çıkarsa öhöm pardon ya olursa :) ?

O para bana cikarsa büyük bir miktariyla yatirim yapardim. Evlenip güzel bir ev satin alirdim, is yeri acip keyfime bakardim. Uzun zamandir cesitli kültürlere yönelik cay bahcesi acmayi planliyorum. Bu parayla en kral cay bahcesini acardim herhalde :D

Bir umut iste..

Banka parayi geri isteyince taksitle geri öderdim. Ölmüsle olmusa care yok derler :D:D

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Gider 12 taksitle teknosayi ve bimeksi alırdım. Siz değerli uyelerede %80 indidrim yapardım :)

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
once tahmini maasimi cekerim daha sonra ekstra parayi cekerim eger gelirse yani sistemde sorun yoksa hepsini alirim :D ondan sonra dublex + araba doserim 100.000 lirayida egitim kurumuna bagislarim

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
8 tane ev alirim 750 ser kirasi olsa 6000 tl aylik gelirim olur :p

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Aynısı ünide arkadaşın başına geldi. Atm de yüklü bir meblağ ile karşı karşıya kalınca afallamış kız.
Sonrasında ne oldu hatırlamıyorum şuan ama mutluluğu pek fazla sürmemişti :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
O kadar parayı çekip taşıyamayacağıma göre, başka bir bankada kendime özel hesap açarım ve oraya atardım paramı. :)

Sonrasında bir şekilde kullanırız işte. :D

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Havale yapsan dikkat çeker, şubeye hiç gidilmez :D Çaktırmadan her gün limit yettiğince Atm den çekmek lazım:D

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1 trilyon çok para maksimum sınırımı aşıyor ayrıyeten bir şeyi almak için uğraşmadıktan sonra zevk vermiyor zaten

mseyitsahin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sıradan çaktırmadan çıkardım para yokmuş gibi hesapta yatmamış ayağına bankaya giderdim. :D