M8, G4, Note 4 ve S6 arasından hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir süredir araştırıyorum telefonları en son note 4'e karar vermiştim ama bazı arkadaşların super amoled ekranın sararması, uzun süre aynı ekranda kalınca ekranda iz kalması gibi sorunları yüzünden soğudum biraz. Ayrıca note 4 veya s6 alsam ithalatçı garantili alacağım yani pek güvenemiyorum yine forumda birisi note 4 ithalatçı garantili olanlarda 4g modelini göndermeyebiliyor falan dedi bundan sonra bir telefon aldığımda yine garantiye göndermek istemiyorum çünkü şuana kadar her telefon alışımda sorun çıktı kamera bozuktu, hoparlör sesi çıkmıyordu, ses iletilmiyordu, kapakçıklar gevşekti falan. Yine de tekrar sokuyorum seçenekler arasına note 4 vs s6'yı. Note 4 vs s6 ithalatçı, lg g4 ve m8 resmi distribütor olacak alırsam. Fiyat olarak en fazla 1600'e geliyor zaten. Fiyatı arttırmak istemiyorum daha fazla çünkü elimde kalan parayla laptop da almam gerekiyor. Samsung fanboyluğu yapmadan cevap verirseniz sevinirim çünkü 2-3 yıl kullanmam lazım telefonu. M8'i stabil olduğunu söyledikleri için listeye kattım ama ekran olarak hoşuma gitmiyor hiç. Lg g4'ü de seviyorum ama bootloop sorunu mu ne varmış bu sadece ilk serilerde mi vardı yoksa şimdikilerde devam ediyor mu?

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Bence g4 veya m8 almalısın. Bana göre bu iki telefon daha şık özellikle m8. ama m8in ekranını beğenmiyorsan tabi o başka. Performans konusunda iki telefonun da seni yarıyolda bırakacağını sanmıyorum. Daha yeni bi telefon olduğu için tavsiyem g4 (ben olsam m8 alırdım o başka, sebepleri, tasarım-ses ve malzeme kalitesi)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
M8 Güncelleme ömrünü doldurdu efsane olsa da.G4 alırsan 2 seneden fazla kullanacağını sanmam.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence g4 veya m8 almalısın. Bana göre bu iki telefon daha şık özellikle m8. ama m8in ekranını beğenmiyorsan tabi o başka. Performans konusunda iki telefonun da seni yarıyolda bırakacağını sanmıyorum. Daha yeni bi telefon olduğu için tavsiyem g4 (ben olsam m8 alırdım o başka, sebepleri, tasarım-ses ve malzeme kalitesi)

Kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim. Gönlüm aslında şuana kadar Note 4'ten yanaydı ama Lg g4'e göz kırpmaya başladım. M8 aklımda hiç yoktu hepsiburada'da stoklara girmiş öyle hatırladım ama youtube'da izledim ekran gerçekten çok itici geliyor yani ekran kasa oranı mı denir artık ne ise. G4'te de sıkıntımın bootloop ve pil konusu olacağını düşünüyorum. Bootloop hakkında bilgin var mı?

M8 Güncelleme ömrünü doldurdu efsane olsa da.G4 alırsan 2 seneden fazla kullanacağını sanmam.

Hepsi Android M almış durumda zaten şuan. Note 4 muhtemelen Android N almaz HTC gibi. Büyük sorun değil güncelleme alıp almaması. Zaten en fazla 2.5 sene kullanırım 3'ü görmem zor. O arada 2 bilemedin 3 güncelleme çıkar telefon yenileyince sıkıntı kalkar ortadan. S6 ve Note 4'te telefon boştayken pil yeme konusu çözüldü mü bir bilgin var mı? O halledildiyse 2.el 1300-1400'e s6 falan alabilirim samsung garantili şekilde.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
note 4 ekran sararması gün ışıgı sebebi ile sürekli yüksek parlaklıkta kullanırsanzı oluyor yada sürekli aynı uygulama ekranda uzun süre açık kalırsa o izler oluşuyor ama arada bir de olsa farklı uygulama açmarsanız orada ki pikseller de çalışmış olur

g4 de bootlop sorunu 500 lü seride var diye biliyorum 600 lerde yok sanırım bunu araştırmak gerek kamera ve ekranı başarılı

m9 her ne kadar başarılı olmasa da m8 in eskimesi için bir bahane olmuş oldu

s6 pil sorunu canınızı sıkmazsa tercih edilebilir bir seçenek note 4 de sd kart vs var ama bunda da güncel tasarım var ve büyük ihtimal n sürümünü alacaktır

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
S6'yı hiiç düşünme bence s6 alacağın en son telefon olsun. iPhone'daki bazı şeyler için millet android telefon alıyor. Samsung ise s6'yı resmen iPhone gibi yapmış. bkz: düşük batarya, hafıza kartı slotunun olmaması.

Ayrıca s6'nın çok fazla ısındığı söyleniyor ne kadar doğru bilemem ama bir de kamera çıkıntısının rahatsız ediciliği var. S6 almayı düşüneceğin son telefon olsun.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
note 4 ekran sararması gün ışıgı sebebi ile sürekli yüksek parlaklıkta kullanırsanzı oluyor yada sürekli aynı uygulama ekranda uzun süre açık kalırsa o izler oluşuyor ama arada bir de olsa farklı uygulama açmarsanız orada ki pikseller de çalışmış olur

g4 de bootlop sorunu 500 lü seride var diye biliyorum 600 lerde yok sanırım bunu araştırmak gerek kamera ve ekranı başarılı

m9 her ne kadar başarılı olmasa da m8 in eskimesi için bir bahane olmuş oldu

s6 pil sorunu canınızı sıkmazsa tercih edilebilir bir seçenek note 4 de sd kart vs var ama bunda da güncel tasarım var ve büyük ihtimal n sürümünü alacaktır

Pil konusu rahatsız edebilir herhalde artık z3 compact'ın pil ömrüne alıştığımdan. Ama alışacağız mecbur. Seçenekler ikiye düştü diyelim Note 4 ve G4 arasında. G4 pil konusunda malesef biraz kötü hızlı şarj olmamasını da sayarsak. İthalatçı garantili alınacak Note 4'ten bir sorun çıkar mı dersiniz? Yani 3g modelini göndermeleri durumunda sahtekarlığa girmez mi? 4.5g uyumlu yazıyor çünkü hepsiburada'da.

S6'yı hiiç düşünme bence s6 alacağın en son telefon olsun. iPhone'daki bazı şeyler için millet android telefon alıyor. Samsung ise s6'yı resmen iPhone gibi yapmış. bkz: düşük batarya, hafıza kartı slotunun olmaması.

Ayrıca s6'nın çok fazla ısındığı söyleniyor ne kadar doğru bilemem ama bir de kamera çıkıntısının rahatsız ediciliği var. S6 almayı düşüneceğin son telefon olsun.

Benim arkadaşımda da s6 edge vardı telefon su gibi içiyordu pili. Marshmallow ile düzeldi biraz diyordu ama ne durumda bilmiyorum. Dediğiniz gibi olsun s6'yı eleyelim :D Note 4 ve Lg G4 arasından hangisi dersiniz?

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
G4 ya da S6 bana kalırsa. Note 4 biraz sıkıntılı bir cihaz. M8'de eskidi artık.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
satıcı ile iletişim kurup hangi versiyonu gönderdiklerini sorabilirsiniz 4.5 g diyorsa CQ serisi gelir başka göndermezler gönderseler de yalan beyandan dolayı suç olur. bimeks de 1700 lira bütçeyi az arttırıp oradan almak bana göre en mantıklısı sonuçta cihazı görmüş olursunuz

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bence bir powerbank ile S6 al. Hem performanslı hem kamerası iyi hem de ekranı iyi sadece bataryası sıkıntı ama onuda powerbank ile halledebilirsin. Powerbank taşımak istemezsen Note 4'de iyidir. Onun da performansı gayet iyi. G4'te de sıkıntılar var. Yüksek boyutlu oyun oynarsan çabuk ısınabiliyor telefon, onun da bataryası iyi değil, tasarımı da bana göre kötü, arkasının kavisli olması dolayısıyla masaya koyunca düz durmuyor telefon sağa sola sallanıyor. M10'un çıkmasıyla artık M8'de eskidi.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
Telefonun eskimesi bir şey değiştirmiyor. Bu seçenekler arasında bence en sorunsuz M8 dir. Arkadaşın güncelleme sıkıntısı yoksa ve M8 in tasarımından hoşlanıyorsa M8 almalıdır. 2 sene kullansa ve o 2 senede hiç güncelleme almasa, sadece android 7-8-9 ile çalışacak kaç tane uygulama çıkacak ki? O yüzden bana göre sıkıntı yok.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
G4 ve S6 pil ömrü konusunda aynı mı? İkisi de kötüyse S6'yı tercih ederim.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Bir süredir araştırıyorum telefonları en son note 4'e karar vermiştim ama bazı arkadaşların super amoled ekranın sararması, uzun süre aynı ekranda kalınca ekranda iz kalması gibi sorunları yüzünden soğudum biraz. Ayrıca note 4 veya s6 alsam ithalatçı garantili alacağım yani pek güvenemiyorum yine forumda birisi note 4 ithalatçı garantili olanlarda 4g modelini göndermeyebiliyor falan dedi bundan sonra bir telefon aldığımda yine garantiye göndermek istemiyorum çünkü şuana kadar her telefon alışımda sorun çıktı kamera bozuktu, hoparlör sesi çıkmıyordu, ses iletilmiyordu, kapakçıklar gevşekti falan. Yine de tekrar sokuyorum seçenekler arasına note 4 vs s6'yı. Note 4 vs s6 ithalatçı, lg g4 ve m8 resmi distribütor olacak alırsam. Fiyat olarak en fazla 1600'e geliyor zaten. Fiyatı arttırmak istemiyorum daha fazla çünkü elimde kalan parayla laptop da almam gerekiyor. Samsung fanboyluğu yapmadan cevap verirseniz sevinirim çünkü 2-3 yıl kullanmam lazım telefonu. M8'i stabil olduğunu söyledikleri için listeye kattım ama ekran olarak hoşuma gitmiyor hiç. Lg g4'ü de seviyorum ama bootloop sorunu mu ne varmış bu sadece ilk serilerde mi vardı yoksa şimdikilerde devam ediyor mu?
Merhaba,

Samsung note 4: Exynos 5433 ve 3gb ram ile gelen cihaz 1750 tl bandinda cok guclu bir cihaz. Bu fiyat bandinda tavsiye ettigim urunlerden biri. Her konuda memnun eden bir cihaz ki performans yonunden lg g4'den daha guncli samsung s6'dan daha zayif bir cihaz. Kamera konusunda arka kemerasi oldukca iyi on kamerasi memnun ediyor. Kasa malzeme kalitesi aluminyum cerceleri sayesinde saglam ve dayanikli bir yapida. Pil performansi s6 ve g4'den cok daha iyi. Ekran konusunda cihazin ekranini ayni arka planda ekrana hic dokunmadan acik bir sekilde birakirsaniz o arka plan ekranda iz birakir. Bu sorunuda telefon standlarinda surekli ayni gorseli gosteren cihazlarda meydana gelir normal bir kullanicida degil. Amoled ekran yapisi sebebi ile zamanla led'lerde yanma meydana gelir. Ister istemez bu yanma sonucunda renklerde kayma meydana gelebilir. Beyaz renklerde sararma meydana gelebilir.

Lg g4: Sd808 ve 3gb ram ile gelen cihaz guclu bir yapida. Performans konusunda note 4 ve s6 dan bir puan geride kaliyor grafik islemci gerektiren konularda. Ekran ve kamera konusunda note 4'den daha basarilo s6 ile benzer performanstadir. Kasa malzeme kalitesi plastik oldugu icin rakiplerinim gerisinde kaliyor. Pil performansi note 4'den daha kotu, s6'dan daha iyi.

Samsung s6: Exynos 7420 ve 3gb ram ile bu uc cihaz arasindaki en guclu cihaz. Performans konusunda g4 ve note 4'den daha basarili. Ekran ve kamera konusunda note 4'den daha basarili, g4 ile benzer bir performans sunuyor. Kasa malzeme kalitesi note 4 ve g4'den daha basarili. Pil performansi g4 ve note 4'den daha kotu.

Tavsiye;

Eger power bank tasiyabilirim sorun degil derseniz samsung s6 alin derim. Cunki hem en guclu ekran kamerasi cok iyi hemde kasa malzemesi kaliteli. Tek eksik yani pil performansi.

Not: Sahibinde'de esnaf telefoncular samsung TR garantili s6'lari 1700 tlden satiyor. Samsung TR garantili note 4'leri 1600 tl'den satiyorlar. Bunlarada bakin. Madem ithalatci garantili urunler konusunda endiseleriniz var esnaftan elden deneyerek hemde resmi distiributor garantili alin.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Bootloop sorununa da deginelim. Lg'nin kabul etmis oldugu kronik bootloop sorunu ilk uretim serilerinde mevcut olan bir sorundur. Urunun kuti uzerinde bir seri numasari vardir. 505K..., 506K... 600K....., 605K.... gibi.

Ilk uretim serileri olan 505K..., 506K.... gibi serilerde bootloop soruni mevcut. Eger bir lg g4 almaya karar verirsenkz 600K... ve ustu serilerde bu sorun yok bilginiz olsun.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Yerinde olsam HTC alırdım.2 sene geçti telefon hala makinalı tüfek gibi.Hem nerdeyse(kamera hariç) hiç sorunu yok.Ekran dert edilmez zamanla alışılır bir durum ki,bence o kadar da berbat bir ekranı yok M8-in.Yok eğer güncelleme hayati bir durum derseniz yine de Android-de çözüm bitmez.Telefona bir root ardından bi cyanogen o performansa telefon uzaya bile çıkar zannimce.
Alternatif olarak kesinlikle LG G4.Tek sorun batarya olduğundan mecbur powerbanklara sarılmak zorundasın.Kolay gelsin...

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S6'nın pil konusunu biraz daha açabilir miyiz? Yani ben öyle dışardayken oyun oynamam etmem. Gps kapalı olur hep parlaklık otomatik olur ama en kısığa alırım otomatikkende. Gereksiz uygulamaları zaten aldığım gibi devredışı bırakacağım. Bu telefon kaç saat ekran süresi veriyor ki bu kadar vasat deniyor onu merak ettim. 5 saati görüyorsa normal diyebileceğim bir süre. Ekran kapalıyken bile çok şarj yiyorsa sıkıntı büyük benim açımdan.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Pc mark battery testinde lg g4'den daha dusuk bir skor aliyordu. Lg g4 4.5-5 saat gibi bir skor aldigini hatirliyorum. S6'yi siz dusunun artik. Zaten kapasite olarak da buyuk bir pil'e sahip degil. 25.. mah lik bir bataryaya sahip. Islemcisinin guc tuketimi fena degil ama sonucta 2k ekran var nede olsa. Bu nedenlerle iyi pil suresi sunamiyor. Oyun oynamasaniz bile sarj konusunda sorun yaratabilecek cihazlardan. Zaten tek eksi yonude bu zaten. Eger yapisal olarak da begendiyseniz pil konusundaki dezavantajini tolere edin guclu, basarili ve exynoa 7420 islemcili bir cihaz olmasina ragmen fiyatida uygun.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Battery life showdown: See how popular flagships stack up against each other buradan baktım s6 lg g4'ten daha fazla gözüküyor. Note 4, s6'dan daha eski işlemci kullanıyor falan ama bildiğiniz bir sorunu var mı telefonun? S6'da yenilenmiş touchwiz konusu var ama ben zaten nova launcher kuracağım etkilemez herhalde beni. Kamera olarak note 4'ü yeterli buluyorum o fiyatta. En alınabilir telefon olarak note 4 gözüküyor aslında. Dediğiniz sahibindendeki esnaflardan almak güvenli mi? İstanbulda olmadığımdan bi gidip bakayım diyemiyorum oralara.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Battery life showdown: See how popular flagships stack up against each other buradan baktım s6 lg g4'ten daha fazla gözüküyor. Note 4, s6'dan daha eski işlemci kullanıyor falan ama bildiğiniz bir sorunu var mı telefonun? S6'da yenilenmiş touchwiz konusu var ama ben zaten nova launcher kuracağım etkilemez herhalde beni. Kamera olarak note 4'ü yeterli buluyorum o fiyatta. En alınabilir telefon olarak note 4 gözüküyor aslında. Dediğiniz sahibindendeki esnaflardan almak güvenli mi? İstanbulda olmadığımdan bi gidip bakayım diyemiyorum oralara.

Yok ya saptirma var orda. S6'nin pili g4'den daha kotu.

Samsung note 4 exynos 5433 kullaniyor. Samsung s6 exynos 7420. Performans olarak s6 daha guclu bir islemci ile geliyor. Fakat samsung note 4'de lg g4'den daha guclu, guc tuketimi daha iyi, ust seviye oyunlardaki performansi cok daha basarili note 4.

Yani;

Performans;
S6> note 4 > g4.
Pil;
Note 4 > g4 > s6.
Ekran;
S6=g4>note 4.
Kamera;
S6=g4> note 4.
Kasa malzeme kalitesi;
S6> note 4 > g4.

Pil sizin icin onemli ise o zaman note 4'e yonelin. Verdiginiz linkte pil konusunda note 4 ile s6 yakin skorlar veriyor ama oyle degil.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S6 için powerbank önebilir misiniz? Küçük, cepte taşınabilecek bir şey olsun ama 3000 mah falan. Markaların kaliteleri hakkında bilgim olmadığından dolayı soruyorum.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
g4 de pil çok iyi değil ama arka kapak çıkıyor. kocaman powerbank taşımak yerine pil taşıyorsun oda telefondan ince.
s6 da sd kart girişi de yok. video çeken biriysen hafıza sıkıntı olabilir. s6 fotoğraflarda şık duruyor ama bana home tuşu itici geliyor.
ayrıca arkasının ve önünün cam olması biraz narin hale getiriyor cihazı. bazı drop testlerde iphone'dan bile daha kolay kırıldığı görülüyor.

bence s6 tasarım konunda atılım yapılmış bir ara telefondur. s7 ile olması gereken hale geldi.
benzer atılımı lg g5 ile yaptılar lg g6 ile düzgün hale gelir umarım.

telefon piyasası otomobil piyasasına benzemeye başladı. otomobil piyasasında da önce yeni kasa çıkar.
onun kronik sorunları çıkar birsürü. sonra hafif makyajlı yeni bir kasa çıkartırlar eski sorunları çözerler.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sd kart çok problem değil bana telefon 16 gb olmadıktan sonra. Şuan z3 compact kullanıyorum içinde 16 gb sd kart var ama sd ve telefondaki toplam kullandığım alan 12 gb ve bunu 4 gb'ı video. Evde bilgisayar olmadığı için duruyor onlar da zaten olsa ona atıyorum direkt. Yani 32 gb'lık telefon bana yeter fazlasıyla. Tek sorunum s6'nın şarjı. Bu yüzden note 4'e veya lg g4'e yöneleyim diyorum ama g4'ün de kamerası manuel modda uğraşırsan iyi çekiyor. Samsung'un fotoğraflardaki sıcak renklerini seviyorum zaten şuanki telefonumda da snapseed kullanıp fotoğrafı biraz daha sıcak renklere çeviriyorum. S6'nın yanında ince bir powerbank alırsam sorunu çözerim sanırım. Belki kullanımıma göre ihtiyaç bile duymayabilirim diye düşünüyorum telefon boştayken fazlasıyla pil tüketmiyorsa.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
S6 için powerbank önebilir misiniz? Küçük, cepte taşınabilecek bir şey olsun ama 3000 mah falan. Markaların kaliteleri hakkında bilgim olmadığından dolayı soruyorum.

mi ürünleri güzel 5000 mah bence ideal inceleyebilirsiniz.