M4 Aqua Tepki Vermiyor ve Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Salih445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonu TWRP ile format attım (wipe'tan o zımbırtıyı sürdüm işte) sonra reboot/poweroff yaptım (kapadım yani :D ) sonra açayım dedim tuşa bastım açılmadı hertürlü şeyi denedim açılmadı telefonda tepki yok şarja takınca kırmızı ışık yanıyo arada yanıp sönüyo bi garip bişi :D ama şarj almıyor. PC'ye bağlayınca yeşil ışık yanıyor (flashmode yani) flashtool ile yazılımını yükledim (daha öncede çok yapmıştım) ama yine olmadı bende Sony PC Companion ile denedim bu seferde açılmadı (ama her iki programdada yazılım yüklendi). şuanda elimde telefon farklı tuş kombinasyonları deniyorum belki tutar :p tam model M4 Aqua E2303.

Salih445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne yani hiçkimsede cevap yok mu?

Salih445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
E ama artık bi bilen yok mu :confused1:

Salih445

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
[h=3]Salih445Er[/h]Kayıt:DünMesajlar:2Beğenilen Mesajlar:0

Neyse siz yardım etmediniz benim gibiler mağdur olmasın... Nedeni bataryanın tamamen bitmesiymiş. Cihazı uzun süre (1 güne yakın) şarjda tutun otomatik olarak şarj oluyor logosu çıkmazsa daha yüksek amperli cihaz ile 24 saate yakın bir süre şarja koyun. 90% açılacaktır, eğer yüksek amperli adaptör bulamazsanız cihazı garantiye gönderin yapıp gönderiyolar :) Hadi kolay gelsin, Allah'ın selameti üstünüze olsun...​

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende sony m4 var her türlü şeyi denedim açılmıyor şarzada tepki vermiyor. neden olabilir

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam nedeni ne olabilir bataryadan olabilirmi acaba

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
bide oyle deneyin önmli bilgilerinizi yedeklemeyı unutmayın:)
Açmaya çalıştığınızda Xperia™ cihazınız yanıt vermiyorsa sırasıyla şu adımları deneyin. Bir sonraki işleme geçmeden önce sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için her işlemin ardından doğrulama yapın.

• Cihazınızın açılması için yeterli süreyi tanıyın. Cihaz titreşene kadar güç tuşunu basılı tutun ve serbest bırakın. Cihazın titreşmesi için 10 saniyelik bir süre gerekebilir.

• Xperia™ cihazınızın şarj edilmiş olduğundan emin olun. Pil bitmişse cihazınızın şarja yanıt vermesi 30 dakikaya kadar sürebilir. Bu sürede ekran karanlık kalabilir ve şarj simgesi gözükmeyebilir. Ayrıca boşalmış bir pilin tam olarak şarj olması için 4 saat gerekebileceğini unutmayın.

• Xperia™ cihazınızı şarj etmekte sorun yaşıyorsanız orijinal bir Sony şarj ünitesi ve özellikle cihazınızı şarj etmek için tasarlanmış bir USB kablosu kullandığınızdan emin olun. Cihazı, bilgisayarın USB portuna bağlanmış farklı bir USB kablosuyla şarj etmeyi deneyin. Cihaz şarj olmaya başlarsa bu, şarj ünitesinin düzgün çalışmadığı anlamına gelebilir.

• Cihazınızda bir bellek kartı varsa çıkarın ve cihazı yeniden başlatın. Bellek kartını çıkarmak sorunu çözüyorsa SD kartınız hasar görmüş olabilir. Bu durumda Xperia™ cihazınız için SD kartı değiştirmeniz gerekebilir.

• Yanıt vermeyi durdurduğunda veya normal şekilde başlatılmadığında, cihazınızı yeniden başlatmaya veya kapanmaya zorlayabilirsiniz. Zorla yeniden başlatma işleminde ayarlar veya kişisel bilgiler silinmez.

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açmaya çalıştığınızda Xperia™ cihazınız yanıt vermiyorsa sırasıyla şu adımları deneyin. Bir sonraki işleme geçmeden önce sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için her işlemin ardından doğrulama yapın.

• Cihazınızın açılması için yeterli süreyi tanıyın. Cihaz titreşene kadar güç tuşunu basılı tutun ve serbest bırakın. Cihazın titreşmesi için 10 saniyelik bir süre gerekebilir.

• Xperia™ cihazınızın şarj edilmiş olduğundan emin olun. Pil bitmişse cihazınızın şarja yanıt vermesi 30 dakikaya kadar sürebilir. Bu sürede ekran karanlık kalabilir ve şarj simgesi gözükmeyebilir. Ayrıca boşalmış bir pilin tam olarak şarj olması için 4 saat gerekebileceğini unutmayın.

• Xperia™ cihazınızı şarj etmekte sorun yaşıyorsanız orijinal bir Sony şarj ünitesi ve özellikle cihazınızı şarj etmek için tasarlanmış bir USB kablosu kullandığınızdan emin olun. Cihazı, bilgisayarın USB portuna bağlanmış farklı bir USB kablosuyla şarj etmeyi deneyin. Cihaz şarj olmaya başlarsa bu, şarj ünitesinin düzgün çalışmadığı anlamına gelebilir.

• Cihazınızda bir bellek kartı varsa çıkarın ve cihazı yeniden başlatın. Bellek kartını çıkarmak sorunu çözüyorsa SD kartınız hasar görmüş olabilir. Bu durumda Xperia™ cihazınız için SD kartı değiştirmeniz gerekebilir.

• Yanıt vermeyi durdurduğunda veya normal şekilde başlatılmadığında, cihazınızı yeniden başlatmaya veya kapanmaya zorlayabilirsiniz. Zorla yeniden başlatma işleminde ayarlar veya kişisel bilgiler silinmez.

Hocam şuan taktım şarz ışığı yanmıyor anakartda bir sıkıntı olabilirmi bataryadan sa değiştirsem sorun çözülürmü

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
a

Hocam şuan taktım şarz ışığı yanmıyor anakartda bir sıkıntı olabilirmi bataryadan sa değiştirsem sorun çözülürmü
yukarıda dedigi gıbı sarjdan olabilir olmazsa bataryadan olabilir oda olmazsa fot işlemi yapın cihaza

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam fot derken anlamadım

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu formatlama işini nasıl yapabilirim

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Bu formatlama işini nasıl yapabilirim
1>telefonunuzdan menü tusuna basın
2>ayarlara girin
3>yedekle ve sıfırla butununa basın
4>buradan fabrika ayarlarına sıfırla butonuna basın
5>hepsini sil butonuna basın
6>gelen uyarıları onaylayın ve sıfırlayoın

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam değindiğim gibi açılmıyor bataryayı değiştirsem düzelirmi

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah teşekkürler ben anakartda sorun olmadığını düşünüyorum siz ne düşünüyorsun

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
telefonun sadece sarj veya bataryasındamı sorun var diger yerleri calısıyor mu?

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben bu şekilde aldım açılmıyor diğer fonksiyonları çalışıyormu bilmiyorum

ereon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok benim sizden öğrenmek istediğim anakartta sorun olabilirmi teşekkürler

Ar0505

Asistan