M e M o – Daha Özgün Bir Not Tutma Uygulaması

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Merhaba arkadaşlar.

Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere C# ile yeni bir projeyi daha bitirdim. Bildiğiniz üzere daha önce GGMatiK isminde bir uygulama geliştirmiş ve sizinle paylaşmıştım. Yeni projem olan MeMo ise bir not tutma uygulamasıdır. Tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü geliştirdim . Dilerseniz program hakkında biraz bilgi vereyim.

Programımızla basit bir şekilde notlar tutabiliyorsunuz. Bu notlara daha sonra kolayca erişebilmek için kategorize bir şekilde sisteme ekliyorsunuz. Sonrasında ilgili arama alanlarından ilgili nota kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz. Örneğin; diyelim ki bir mevzuat çıktı ve ilerde o mevzuat size belkide lazım edecek ama siz nereye kaydetmiştim hangi klasöre atmıştım gibi dertlerden kurtulacaksınız. Tek seferde ilgili mevzuatın kategorisini oluşturup mevzuatın içeriğini programa yapıştırdıktan sonra artık o mevzuat programınızın veritabanında hazır bir şekilde kayıtlı kalacak.
Yada yukarıda da belirttiğim üzere “tamamen kendi ihtiyaçlarım için” geliştirdiğimi belirtmiştim. Bir programcı olduğum için bazen program yazarken bazı fonksyonları ister istemez unutabiliyoruz. MeMo işte tam olarak burada da yardımımıza koşuyor. Mesela atıyorum C# ile bir uygulama geliştirmekteyken güzel bir kod parçacığı kullandık. Ama sonra onu başka bir projemizde biraz zaman geçtikten sonra kullanmak istediğimizde “Offf ya ben bunu nasıl yazmıştım/yapmıştım????” diye strese girip tırnakları yemektense :) programa bir kere ekleyip sonra kolayca nasıl yaptığımı yine programa eklediğim veriler sayesinde kolaylıkla bulabilirim…
Yani uzun lafın kısası eğer bir şeyi unutmak istemiyorsam ve kolayca erişmek istiyorsam bu programı kullanıyorum... Bu arada belirtmek isterim ki programı henüz yeni bitirdim. Olurda ufak tefek bazı hatalar eksiklikler tespit ederseniz konu altında lütfen belirtiniz.

Dilerseniz programdan birkaç ekran görüntüsü atayım;

Login Ekranı:
1-login.png

Ana Ekran:
2-anaekran.png

MEMO Okuma Paneli:
3-okumapaneli.png

MEMO Düzenleme Paneli:
4-memoduzenlemepaneli.png

Ve daha bir çok ekran. Ücretsiz olarak kullanmak ve kurmak için aşağıdaki linkten direkt indirebilirsiniz.

Download (9.34MB) : M e M O

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Üstad eline sağlık, ortada ciddi bir emeğin olduğunu görebiliyorum. Fakat bir iki konuya değinmek gerekirse;

1-memo içeriğinin olduğu yerde bir editör yok. Vatandaș yazıyı kalın italik yada renkli yapmak isterse yapamayacak gördüğüm kadarıyla.. Bu basit bir olay rahatlıkla eklersin. Güzelde olur..

2.si, vatandaș not ettiği bilgilere her yerden erișmek ister. Bu desktop bir uygulama olduğu için sadece pc bașında olduğu sürelerde kullanabilir. Șayet web olsaydı mobil tablet uyumu olsaydı kullanıcı rahatlıkla not alabilecek, notlarına erișebilecekti.

Benim de var bu tarz bir uygulamam. Kendim kodladım web sitemden ücretsiz indirip kullanabilirsin. Webkartali.com iștakip uygulamasina bir ara bak.

Emeğine sağlık, rabbim ilmini arttırsın kardeşim

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Üstad eline sağlık, ortada ciddi bir emeğin olduğunu görebiliyorum. Fakat bir iki konuya değinmek gerekirse;

1-memo içeriğinin olduğu yerde bir editör yok. Vatandaș yazıyı kalın italik yada renkli yapmak isterse yapamayacak gördüğüm kadarıyla.. Bu basit bir olay rahatlıkla eklersin. Güzelde olur..

2.si, vatandaș not ettiği bilgilere her yerden erișmek ister. Bu desktop bir uygulama olduğu için sadece pc bașında olduğu sürelerde kullanabilir. Șayet web olsaydı mobil tablet uyumu olsaydı kullanıcı rahatlıkla not alabilecek, notlarına erișebilecekti.

Benim de var bu tarz bir uygulamam. Kendim kodladım web sitemden ücretsiz indirip kullanabilirsin. Webkartali.com iștakip uygulamasina bir ara bak.

Emeğine sağlık, rabbim ilmini arttırsın kardeşim

Güzel görüş ve önerilerinden ötürü teşekkür ederim hocam. Bu zaten sadece temelde bitirdiğim bir derleme olmuş. Eksiklikleri giderecem fırsat buldukça. Mesela şuan ki haline direkt MEMO'ların içinde kelime bazlık aramayı yazdım. Ama dediklerinide eklerim inşallah fırsat buldukça. Açıkçası sadece kendi ihtiyaçlarımdan ötürü yazdığımdan ve işim gereği sürekli PC başında olduğumdan web ve mobil olayına pek girmedim. Ama ilerde sizinde yazdığınız majör/minör eksiklikleri giderdikten sonra neden olmasın :) Teşekkür ederim. Programınızı indirip test edeceğim.