Lys'ye ne kadar çalışmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Lanetolasınick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler beyler ben 12. Sınıfa geçmiş düz lise öğrencisiyim biliyorsunuz bu sene ygs ve lus sınavlarına gireceğim 9. Sınıfta notlarım iyiydi sadece geometrim zayıftı 10.11. Sınıftada hem geo hem mat zayıftı diğer dersler iyidir yani karne ortalamam her 3 senede de 70 e yakındı herneyse bu sene sımava gireceğim hiç matematik temelim yok bnm hedefim ygsden 330 lys den 350 bunun için günde kaç saat çalışmalıyım ayrıca dershaneye gitmeden ilk sene kazanabilirmiyim sorularım bunlar tecrübeli abilerimin cevaplarını bekliyorum

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hocam imkansız değil ama çok zor. Hocam sayılsa alandan mı tercih yapacaksınız ona göre konuşalım.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Günde kaç saat çalışman gerektiğini sorarken ne düşündün? Ben sana 1 derim arkadaş 5 der. Sen kendin ayarlayacaksın.

Lanetolasınick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında ben subaylık istiyorum ygs taban puan 290 ile almış geçen sene başvuru için ygs istiyor okula girebilmek için lys tm öğrencisiyim ayrıca

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ygs ye başlamadıysan yarın hemen ilk işin kendine göre program yapıp ygs ye başla. Türkçe diğerlerine nazaran daha kolaydır çünkü okuduğunu anlama becerisini test ediyor soruların çoğunda. Günde 1 saat kitap okuyabilirsin veya günlük min 100 paragraf sorusu çözerek çalışabilirsin. İkisini aynı anda yaparsan çok daha faydalı olur. Mat temelin olmadığını varsayıyorum. Sadece 4 işlemin varsa oldukça zorlanacaksın. Fem ygs matematik ygs hazırlık setini alabilirsin , içinde 3 kitap var. Bu kitaplarda belli başlı soruların çözümleri ve örnek sorular mevcut. Konuyu bitirdikten sonra kolay bir soru bankasından o konu ile alakalı testleri bitir. Güvender yıldızlı matematik testi veya femin kolay soru bankalarından biri olabilir. Geometride ne kadar soru çözersen o kadar az soru kaçırırsın. Matematikte yaptığın gibi bir konu anlatımlı birde kolay soru bankası alıp geometrini ilerletebilirsin. Geometride kaynak önermek istemiyorum çünkü kullandıklarımın hiçbirinden memnun kalmadım. Ygs fenin en kolay kısmı kimyadır. Körfezin konu anlatımlı kitabı yardımcı olacaktır. Soru bankası olarakta fem kolay kimya sb yi alabilirsin. Eşit ağırlık olduğunu unutmuşum o yüzden daha fazla fenden devam etmeyeceğim. Sosyal içinde fazla birşey demek istemiyorum çünkü sayısal öğrencisiyim. Ufak bir tarih el kitabım var sadece onu okuyorum coğrafya ise genel kültürümü kullanarak yapmaya çalışıyorum. Günlerin kısıtlı her gün en az bir mat konusu bitirmen gerektiğini düşünüyorum. Konular ne kadar erken biterse o kadar kısa zamanda seri deneme çözmeye başlarsın. Zaman bulabilirsen her gün birer tane mat türkçe sosyal denemesi çözebilirsin. Yaptığın netleri not alırsın ,çalıştıkça netlerin artmıyorsa çalışma şeklinde bir sorun vardır. En önemli noktalardan biride yanlış yaptığın sorulara geri dönüp yanlışı nerde yaptığını anlamaya çalışman olacaktır. Eğer nerede hata yaptığını bulamıyorsan boş sorularınla birlikte kesinlikle birilerine sorup nasıl çözüldüğünü öğrenmelisin. Uyku düzeni önemli, beslenme önemli bunlara hep dikkat et. Kısaca özetlersek ygs için çok soru ve deneme çözmelisin. Ygs ye kadar ygs çalışmak zararına olur aynı anda lys konularına da çalışman gerekecektir. Lys hakkında birkaç şey söylemek isterim ama öncelikle subaylık mf mi tm puanı ile mi alıyor onu öğrenmem lazım. Lys nin hangi puan türüyle aldığını söylersen iyi olur.

Lanetolasınick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abicim öncelikle bu kadar ilgili olup yol göstermeniz için teşekkür ediyorum bugün çalışmaya başladım şuan dayımdan aldığım 28 fasikülden oluşan zirve öss dergilerinden çalışıyorum içinde tüm dersler var 2 saatte matematik 1 i bitirdim ama soru çözmedim ben şöyle düşünüyorum her dergideki matematik 1 (matematik2 lys) ve geometrileri günde bir dergi olmak üzere bitirmek.zor olsada sizce bu dergiler işe yaramı ve çalışma sistemim iyimidir ayrıca subaylık konusundada bildiğim kadarıyla mülakatları geçtikten sonra lys puanından hangisi en yüksekse o baz alınarak okul kontenjanına yerleştiriliyorsunuz

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hocam matematik ve geometride dergiler yararlı olabilir ama Türkçe için güncel soru bankası almanızda yarar var. Şuan ki sorular ile eski Türkçe soruları arasında büyük bir fark var. Dergilerden konuyu bitirdikten sonra farklı bir yayının soru bankasından soru çözmen faydalı olacaktır. Sana özelden birçok kitap pdfsi atacağım işine yarayacağını düşünüyorum.

Lanetolasınick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler abicim fakat bilgisayarım yok inş telefondan açılır pdfler bu arada tüm soruların çözümlü olduğu bir soru bankası varmıdır

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Teşekkürler abicim fakat bilgisayarım yok inş telefondan açılır pdfler bu arada tüm soruların çözümlü olduğu bir soru bankası varmıdır

Attığım pdfler içinde o tarz soru bankası var. En kötü internet kafeye gidip istediğin kitaptan istediğin sayfaların çıktısını alırsın

Lanetolasınick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben mesela günde 4 saat çalışıyorum arada 5 dkika dinleniyorum sonra devam iyimidir böyle sizce anlama durumumu sorarsanız vasat yani

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ben mesela günde 4 saat çalışıyorum arada 5 dkika dinleniyorum sonra devam iyimidir böyle sizce anlama durumumu sorarsanız vasat yani

Anlamadığın konuyu bitti diye düşünmeyeceksin. Anlayana kadar o konu üstünde durman lazım. Anlama durumum vasatsa 4 saat az hocam. Nasıl çalışırsın kaç dakika mola verirsin o sana kalmış. Hangisi daha verimli oluyorsa onu seçmelisin.

Lanetolasınick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok sağolun yardımlarınız için size özellikle teşekkür ediyorum burk.clik abi kitaplar için destek için teşekkürler :)