Lütfen Yardım Bilgisayardan Anlayanlar Bu Konuya Gelsin!

Bu konuyu okuyanlar

AlperYücel001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba 2 gün önce bilgisayarımdan her zaman olduğu gibi oyun oynuyordum ama birden önüme "ŞLAK" diye Bir Uyarı Mesajı Çıktı. Mesajda "Windows Sabit Disk Sorunu Algılandı Lütfen Verilerinizi Yedekleyin" Cinsinden Bir Mesaj Aldım. Bilgisayarı Açarkende Harddisk S.M.A.R.T Hatası Veriyor "Enter" a basınca bilgisayar açılıyor. Bilgisayarı Açmadan F1 Tuşuna Basıp S.M.A.R.T Check yapınca Failed Diyor. Harddisk Daha Yeni Eski Harddiskim Yanmıştı Bu Daha 1-2 Aylık.
Active Smart Programını Yükledim Ve Durum Critik Olarak Gözüküyor. Resimleri Aşağıda Mevcut.

burkoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Düşme vs bişey olmadıysa darbe yemediyse eğer bilgisayarda sorun olabilir(laptopsa olma ihtimali daha fazla), kaçak voltajda dengesizlik gibi. eskiharddiskte yandı deyince aklıma başka birşey gelmiyor.masaüstü bilgisayarsa tanıdık bir bilgisayarcıya gitmeni tavsiye ederim.

AlperYücel001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşme vs bişey olmadıysa darbe yemediyse eğer bilgisayarda sorun olabilir(laptopsa olma ihtimali daha fazla), kaçak voltajda dengesizlik gibi. eskiharddiskte yandı deyince aklıma başka birşey gelmiyor.masaüstü bilgisayarsa tanıdık bir bilgisayarcıya gitmeni tavsiye ederim.

Düşme Felan Olmadı ve Laptop. Bikaç kere elektrik gitmişti arkasında pili yokken aniden kapandı 3 gün üst üste. Bunu Düzeltme Yolu Yokmu*?

PCWORMS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba 2 gün önce bilgisayarımdan her zaman olduğu gibi oyun oynuyordum ama birden önüme "ŞLAK" diye Bir Uyarı Mesajı Çıktı. Mesajda "Windows Sabit Disk Sorunu Algılandı Lütfen Verilerinizi Yedekleyin" Cinsinden Bir Mesaj Aldım. Bilgisayarı Açarkende Harddisk S.M.A.R.T Hatası Veriyor "Enter" a basınca bilgisayar açılıyor. Bilgisayarı Açmadan F1 Tuşuna Basıp S.M.A.R.T Check yapınca Failed Diyor. Harddisk Daha Yeni Eski Harddiskim Yanmıştı Bu Daha 1-2 Aylık.
Active Smart Programını Yükledim Ve Durum Critik Olarak Gözüküyor. Resimleri Aşağıda Mevcut.

yakında hardisk gider.
yedeklemeyi alıp yeni bi harddisk alman gerekecek.
bir dahakine kesintilerde sorun yaşamaman için ya kesintisiz güç kaynağı ya da batarya kullanman gerek.

burkoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yakında hardisk gider.
yedeklemeyi alıp yeni bi harddisk alman gerekecek.
bir dahakine kesintilerde sorun yaşamaman için ya kesintisiz güç kaynağı ya da batarya kullanman gerek.
Aynı şeyler olursa yeni harddiskte aynı olacak. Eğer PCde akım vs bi sorun yoksa arkadaşın dediği doğru, kesintisiz güç gerek. yEni harddisk şart ve batarya gerekli

guvenay1966

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Windows Sabit Disk Sorunu Algılandı aşşagıdaki işlemleri yaparak uyarıyı kaldıra bilirsin sondakini 1 yap

calıştıra regedit yaz sonra alttaki sıralamayı takip ederek alttaki yere gidin

regeditteki bu değer standartta 2 bunu 1 yaparsanız uyarı gelmiyor

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows
NT\CurrentVersion\DiskDiagnostics\FallbackPolicy]

"EnabledScenarioExecutionLevel"=dword:00000001 NORMALİ 2 DİR 1 YAP

PCWORMS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Sabit Disk Sorunu Algılandı aşşagıdaki işlemleri yaparak uyarıyı kaldıra bilirsin sondakini 1 yap

calıştıra regedit yaz sonra alttaki sıralamayı takip ederek alttaki yere gidin

regeditteki bu değer standartta 2 bunu 1 yaparsanız uyarı gelmiyor

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows
NT\CurrentVersion\DiskDiagnostics\FallbackPolicy]

"EnabledScenarioExecutionLevel"=dword:00000001 NORMALİ 2 DİR 1 YAP
uyarıyı kapatmak çözüm değil tehlikedir. uyarı verecekki bileceksin sorununu.
eğer kapatırsan bir anda sistem çöker ve noluyo ya moduna girebilirsin.
sana tavsiyem uyarılar ne kadar da insanın canını sıksada hepsinin açık olmasını sana yarar sağlar.