Lumia Kullananlar Kulübü (Bütün Modeller)

Bu konuyu okuyanlar

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 12.06.2015 fatura tarihli Lumia 930 siyah renk telefonumu alışamadığım için satıyorum. Full kutulu ve faturalıdır. En ufak kusuru bırakın, kılcal çizik dahi bulunmamaktadır.

Fiyat: 1250 TL

Ufak bir pazarlık payı mevcut.

Yer: İstanbul

İletişim: 0536-230-12-30

B

bakuden

SDN Okuru
Arkadaslar bende lumia 900 whatsapp yukleyemiyorum lutfen yardm edn SIG in yapdim ama Xbox bak diyor

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumia 1020 telefonum Win 10 preview modda iken flaş açıldı ve kapanmadı telefonu kapattım flaş hala yanıyordu telefona hard reset attım şarj %40lardayken telefon kapandı çarklar dönerken takıldı çarklar tekrar telefon kapandı açıldı tekrar takıldı çark bu döngü devam etti fakat bu arada hala flaş açık sonra şarjının bitmesini bekledim şarj bitti flaş kapandı şimdi şarja takıyorum telefon açılmıyor güç tuşuna basıyorum flaş yanıyor hard reset atıyorum telefon tepki vermiyor ekran hep kapalı acil yardım NOt: bilgisayar telefonu algılamıyor!!!!!!!!!!

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bu sifirlama programi var microsoftun o da mi algilamiyor.
ve baska bilgisayar ve farkli usb denedin mi.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
öncelikle iyi forumlar elimde bir adet lumia 640 telefon var ve benim bu cihazla ilgili bir sorunum var! yardımcı olursanız sevinirim. telefonun sorunu şu kendi kendine yeniden başlıyor öyle durduk yere! google dan biraz araştırdım bir sonuç bulamadım,yazılım güncelleme denetledim cihazınız güncel uyarısı aldım şuan cihazda win8.1 update2 sürümü yüklü

- - - Mesaj Güncellendi - - -

öncelikle iyi forumlar elimde bir adet lumia 640 telefon var ve benim bu cihazla ilgili bir sorunum var! yardımcı olursanız sevinirim. telefonun sorunu şu kendi kendine yeniden başlıyor öyle durduk yere! google dan biraz araştırdım bir sonuç bulamadım,yazılım güncelleme denetledim cihazınız güncel uyarısı aldım şuan cihazda win8.1 update2 sürümü yüklü

alooo yok mu bir bakan?

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cümleten merhaba,

Bir süredir Galaxy Nexus'umun miadını doldurmasından dolayı, akıllı telefon ihtiyacı çekmekteyim. Ben de acaba hala alınır mı diye, uzun zamandır (uzaktan uzağa) hayranı olduğum, ki WP kullanıcısı değilim, Lumia 1520'yi tekrar araştırmaya başladım. Piyasaya çıkmasının üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala oldukça performanslı ve "amiral gemisi" sayılabilecek olan bu ürün hala almaya değer mi onu anlamaya çalışıyorum açıkçası. Gönlüm almaktan yana ama aklım "biraz daha sor soruştur, iyice emin ol" diyor. Bunun da sebebi malum, Türkiye'deki vergilerden dolayı, alacağımız ürünler her zaman pahalı oluyor. Dolayısıyla enine boyuna düşünmeden de, bu tip bir karar almak zor oluyor.

Cihazın boyutları beni korkutmuyor değil açıkçası ama alışırım diyerek kendimi avutuyorum
smile.gif
Bunun haricinde herkesin bildiği gibi Windows'un stabilir bir OS oluşu, kamerası, batarya ve ekran performansı beni kendine çeken en büyük sebepler açıkçası.

Mağaza meselesine gelince Android cihazım hiçbir zaman bir uygulama çöplüğü haline gelmedi ama yine de kullandığım bazı uygulamaları bulamayacak olmam, beni biraz üzecek ama herhalde ona da alışılır. Ya da alışılır mı?
smile.gif

Diğer taraftan 1000-1400 bandında başka ne alınabilir çok da fikir sahibi değilim maalesef. Yani android cihazlarda güncel amiral gemisi modelleri ya da en fazla 1 yıl evvelinin amiral gemisi modellerinden birini almadığın sürece, sistem mutlaka bir yerde sıkıntı çıkarıyor. En azından ben şu ana kadar hep bunu gözlemledim çevremde. IPhone'lar da cüzdan yakıyor diğer taraftan. 1500 ₺ bandına gerilemiş olan IPhone 5S de, 16 GB olması dolayısıyla cazip gelmiyor.

Böyle daha uzun uzun yazabilirim ama zaten yeterince uzun oldu sanırım. Okuma şansınız olur da, tecrübelerinize dayanarak fikir beyanında bulunursanız çok sevinirim.

Ö

öküz gözü

SDN Okuru
Cümleten merhaba,

Bir süredir Galaxy Nexus'umun miadını doldurmasından dolayı, akıllı telefon ihtiyacı çekmekteyim. Ben de acaba hala alınır mı diye, uzun zamandır (uzaktan uzağa) hayranı olduğum, ki WP kullanıcısı değilim, Lumia 1520'yi tekrar araştırmaya başladım. Piyasaya çıkmasının üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala oldukça performanslı ve "amiral gemisi" sayılabilecek olan bu ürün hala almaya değer mi onu anlamaya çalışıyorum açıkçası. Gönlüm almaktan yana ama aklım "biraz daha sor soruştur, iyice emin ol" diyor. Bunun da sebebi malum, Türkiye'deki vergilerden dolayı, alacağımız ürünler her zaman pahalı oluyor. Dolayısıyla enine boyuna düşünmeden de, bu tip bir karar almak zor oluyor.

Cihazın boyutları beni korkutmuyor değil açıkçası ama alışırım diyerek kendimi avutuyorum
smile.gif
Bunun haricinde herkesin bildiği gibi Windows'un stabilir bir OS oluşu, kamerası, batarya ve ekran performansı beni kendine çeken en büyük sebepler açıkçası.

Mağaza meselesine gelince Android cihazım hiçbir zaman bir uygulama çöplüğü haline gelmedi ama yine de kullandığım bazı uygulamaları bulamayacak olmam, beni biraz üzecek ama herhalde ona da alışılır. Ya da alışılır mı?
smile.gif

Diğer taraftan 1000-1400 bandında başka ne alınabilir çok da fikir sahibi değilim maalesef. Yani android cihazlarda güncel amiral gemisi modelleri ya da en fazla 1 yıl evvelinin amiral gemisi modellerinden birini almadığın sürece, sistem mutlaka bir yerde sıkıntı çıkarıyor. En azından ben şu ana kadar hep bunu gözlemledim çevremde. IPhone'lar da cüzdan yakıyor diğer taraftan. 1500 ₺ bandına gerilemiş olan IPhone 5S de, 16 GB olması dolayısıyla cazip gelmiyor.

Böyle daha uzun uzun yazabilirim ama zaten yeterince uzun oldu sanırım. Okuma şansınız olur da, tecrübelerinize dayanarak fikir beyanında bulunursanız çok sevinirim.

boş mağaza ( yazılım merkezi, deposu ) daha TURKCELL TV+ bile desteklemiyor... stabil filanda değil... :thumbdown:

fatihdinc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Biraz ağır bir eleştiri olmamış mı sizce de? Yani elbette uygulama sayısı olarak Windows Store'u diğer platformlar ile kıyaslamak doğru değil ama bir uygulamanın olmaması Windows'un mu suçu? Turkcell oturup da, Windows'a uygulama yapmıyorsa adamlar ne yapsın yani! :)

Bu arada bir iki Lumia/Microsoft telefonu inceleme fırsatı buldum. Açıkçası oldukça stabil olduğunu söyleyebilirim. Sistem kendi içerisinde oldukça akıcı geldi bana. Hatta ailenin en küçük ve donanım olarak en zayıf telefonlarından olan Lumia 525'te bile oldukça akıcı. General Mobile Android One gelene kadar, 1000 ₺ altında stabil bir android cihaz var mıydı?

Konu o da değil, en nihayetinde kıyaslamaya ve anlamaya çalışıyorum meseleyi. Yalnızca biraz önyargılı bir eleştiri olduğunu düşünüyorum o kadar. :)

İyi forumlar.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
İki sene önce çıkan modelini hatırlamadığım lumiamı aldığım gün paramparça ettim sayılır mı ?

onurcanisik48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bende hepsiburada üzerinden lumia 540 aldım ve aranıza katıldım gerçekten ios'a birşey diyemem ama android baya boş salı günü elimde olur telefonum daha önce 720 ve 1320de kullanmıstım yine windows phone'a döndüğüm için mutluyum :)

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
bende hepsiburada üzerinden lumia 540 aldım ve aranıza katıldım gerçekten ios'a birşey diyemem ama android baya boş salı günü elimde olur telefonum daha önce 720 ve 1320de kullanmıstım yine windows phone'a döndüğüm için mutluyum :)
Daha önce bir tanesini yanlışlıkla parçaladığımdan ötürü kullanmıyorum :) size bir sorum olacak 720 den memnunmuydunuz ve hala kullanılabilir bir cihaz mı ? anne telefonu olarak düşünüyorum.

onurcanisik48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
tabiki çok memnundum lumia serisi 520 de dahil olmak üzere herkese gider suan bile

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Daha önce bir tanesini yanlışlıkla parçaladığımdan ötürü kullanmıyorum :) size bir sorum olacak 720 den memnunmuydunuz ve hala kullanılabilir bir cihaz mı ? anne telefonu olarak düşünüyorum.
Elbette anne telefonu olur . Annem kullanıyor şu an çünkü :D

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Teşekkür ederim :) aslında ilk 4 4S düşünmüştüm ama güncellik meselesi yüzünden sıkıntı yaşamak istemedim. Bence de şu an en uygunu lumia gibi fiyatı gayet makul :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
4 sene 820 kullandım. Üç hafta önce ios' a geçtim. Lakin WP sistemi ve lumia telefonlar gerçekten harika. Android' e iyi ki bulaşmamışım. İOS ve Windows ikisi de mükemmel bence. İOS kullanmama rağmen halen Windows Mobile takip ediyorum.

gorgeouskykhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nokia lumia 520 vardı bende.
2 sene severek kullandım, 2 sene önce de bi tanıdığın çocuğuna verdim.
güzeldi, spotify dinlerken iyi ses veriyor çünkü :)

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Hep şu Nokia lumia 950 xl kullanmak istedim ama hiç sahip olamadım 50 yaşıma gelsemde aklımda kalıcak bir cihaz kullandığım cihaz ondan iyi olsada beni ona çeken bir şey ne bilmiyorum sadece android olsa para biriktirir kesin alırdım zaten.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hep şu Nokia lumia 950 xl kullanmak istedim ama hiç sahip olamadım 50 yaşıma gelsemde aklımda kalıcak bir cihaz kullandığım cihaz ondan iyi olsada beni ona çeken bir şey ne bilmiyorum sadece android olsa para biriktirir kesin alırdım zaten.
Benim de hayallerimi süsleyen telefondur Lumia 950 XL, piyasadaki en iyi cihaz desem yalan olmaz. Şimdi kullandığım 6S Plus' ı almadan önce 950 XL yoktu stoklarda ne zaman geleceği de belli değildi. Bende 6s Plus' ı aldım. Memnun muyum memnunum. Ama 950XL hayalimdir. Windows işletim sistemini 4 sene kullandım mükemmeldi. Halen takip ediyorum Microsoft iyi bir iş çıkarırsa tekrar Windows' a geri döneceğim.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Buradaki herkes Lumia kullanıyorsa merak ettiğim bir şey var. Nokia güzel bir Androidli cihaz çıkarırsa o cihazı satın alır mısınız? Kısaca Nokia'ya ya taşınır mısınız yoksa Lumia'ya devam mı edersiniz?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Buradaki herkes Lumia kullanıyorsa merak ettiğim bir şey var. Nokia güzel bir Androidli cihaz çıkarırsa o cihazı satın alır mısınız? Kısaca Nokia'ya ya taşınır mısınız yoksa Lumia'ya devam mı edersiniz?
Nokia bir efsanedir. Onu da takip ediyorum. Android işletim sistemini sevmesem de Nokia çıkartırsa alırım. Ama Windows işletim sistemli Lumia bana göre en iyisi. Hem Nokia' yı hem de Microsoft' u takip ediyorum. Şu an Iphone 6S Plus kullanıyorum. 16-17 senedir Nokia kullandım. 4 sene Nokia Lumia 820 kullandım. Çok memnundum ama miadı dolmuştu artık cihazın.
--- Gönderi Güncellendi ---
Nokia yı da takip ediyorum eğer 2-3 sene içerisinde sağlam adımla android tarafında iyi iş başartırsa efsaneyi bırakmak olmaz :)
Aynen katılıyorum. İlk göz ağrımdır. Yeri ayrıdır Nokia' nın. İsmi bile yeter. İnşallah çıkartacağı telefonlar tutar. Özellikleri gayet iyi geldi bana doğru ise tabi söylenenler. Kısacası takipteyim.