Lumia Kullananlar Kulübü (Bütün Modeller)

Bu konuyu okuyanlar

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gdr3 guncellestirmesi hangi telefonlara gelecek Ben Lumia 620 kullanicisiyim 620 lere gelir mi bi de telefonumda amber guncellemesi olup olmadigini nasil
anlarim yardimci olursaniz sevinirim

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Gdr3 guncellestirmesi hangi telefonlara gelecek Ben Lumia 620 kullanicisiyim 620 lere gelir mi bi de telefonumda amber guncellemesi olup olmadigini nasil
Telefonun ayarlar kısmında yazılım güncellemesine gir güncelleme sorgulamaya bas öyle görürsün

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Beyler biliyorsunuz lumia bandit 1520 geliyor sizce note 3 mü bandit mi?

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beyler biliyorsunuz lumia bandit 1520 geliyor sizce note 3 mü bandit mi?

Ben samsungu sevmediğim için bandit derim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Burdanda bakabilirsin ama daha 620 ye amber gelmemiş herhalde http://www.nokia.com/tr-tr/destek/urun/lumia620/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben Lumia 920 kullanıyorum, gayet memnunum, donma tekleme, atlama zıplama yok, ve şimdide 1020 yi bekliyorum..

ErsinEsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, yılların nokiacısı olarak bende şuan bir L920 sahibiyim, inadına her zaman Nokia :closedeyes: Telefonu alalı yaklaşık 3-4 ay oldu, Saturn den aldım. Yaklaşık 1 hafta boyunca kırmızısının gelmesini bekledim ve orada telefon bölümü şefi olan arkadaşım aracılığıyla 2 tane getirdiler. Telefonu aldığımda 2. ve 3. günlerde gördüm ki tuş kilidi tuşu bastıkça daha içeri giriyordu. 3. günün sonunda götürdüm arkadaşıma ve nokia ya geri göndermek üzere aldılar ve 2. kırmızı L920 yi verdiler. 2. telefonda bu problemle uzaktan yakından alaka yok şuan hiç sıkıntı yaratmadı tuş kilidi tuşu (artık herhalde tuş kalmadığına göre telefon kilidi tuşu deniyor:biggrin:).

Bu mekanik sorun dışında 2. telefonumda şimdiye kadar yaşadığım sadece 2 tane yazılımsal sorun var. Birisi sadece bir kerelik oldu ve fotoğraf çekerken (LCD TV den bir kare çekiyordum 50cm den falan, sanırım sebebi manyetik alan) Ekranda bir anda yeşil çizgiler belirdi. 2. fotoğrafta ise ekran tamamen yemyeşildi, video falan çektim onlarda yemyeşildi. Telefonu kapatıp açtım ve bu soruna bir daha rastlamadım. 2. sorun ise telefonda whatsapp den bir yazı yazarken tuşlar birden kilitlendi hareket eden tek şey whatsapp ın içinde yazdığım yazıydı ve yandaki mekanik tuşlar dahil çalışmıyordu hiç bir şey. Neyse dedim tuş kilidine girsin basar açarım düzelir, tuş kilidine bir girdi, giriş o giriş :D Hiç bir şeyi algılamamaya devam etti. Telefonun şarjının bitmesini bekledim 2 gün boyunca bitmedi hemde %80 lerde falandı, bilgisayara bağlayıp devamlı kontrol ediyordum bitiyor mu bitmiyor mu ha gayret falan :D Sonra telefoncu arkadaşıma götürdüm yandaki mekanik tuşlardan resetledi telefonu (aslında aynısını bende yapmıştım ama görmedi) açıldığında şarj hala %13 dü :D falan yaşadığım 2 yazılımsal sorun sadece bunlar. Başka herhangi hiç bir sorun yaşamadım.

Bunlar dışında tabikide sistem yeni olduğu için uyumluluk problemleri var. Programlar, uygulamalar bazen düzgün çalışmıyor, ya da ne biliyim uyarılar gelmiyor falan. İnstagramın orjinal programı yok izin vermiyormuş falan hep böyle sorunlar. Facebook telefonda 2 tane yüklü çünkü birisinde bir şey çalışıyor, 2.sinde 1.de çalışmayanlar çalışıyor, 1.de de 2.de çalışmayanlar falan :D Metrogram İnstagraph İnstance derken 3 tane instagram programı vardı mecbur hepsinin ayrı işlevleri var :D Neyse ki şimdi 6tag çıktı ona da para verdik bayıldık aldık ama instagramın %100 aynısı neredeyse =) Oyun desen, tek bir oyun için 15 lira vermediğin sürece adam gibi oyun oynayamamaya mahkumsun. Commodore da oynadığımız oyunlardan çok daha beter oyunlar var insanı kahrediyor. Androidin en kıskandığım yönüde bu, nasıl ki google amcanın her şeyi muhteşemse, google play store uda muhteşem(çoğu zaman!).

Böyle durumlar var,Özellikle okunması gereken kısım: Telefon güzel, şık. S3 müş falanmış filanmış yanında sönük kalıyor özellikle kırmızı ve turkuaz çok can alıcı. Telefon akıcı, donmaydı falan filan sorun yaşamıyorsunuz. Neye basarsanız bomba gibi çalışıyor. Ekstra arayüz olmayışı telefonu oldukça rahatlatıyor. Şimdilik düşüncelerim bu kadar. Çok uzun bir yazı oldu kusura bakmayın. Saygılar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bi L920 kullanıcısıyım yoksa maduru mu desem..Sosyal medya programlarından bildirim alabilen ekran kapalıyken uyarıları duyan var mı..Whatsapp wi-fi görünce çalışıyor line,wechat ancak programa girersem aktifleşiyor..Wİ-Fİ varken herşey yolunda avea varsa sorun..hattan mı kaynaklanıyor acaba...Bide teli sıfırlayayım dedimm şu çarklara bir saatten fazladır bakıyorum..ne zamn tamamlanacakk acaba..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar lumia 520 almayı dusunuyorum ama nasılsdır bilmiyorum bi yardım edermisiniz market sıkntısı cekermiyim takılmalar oluyomu solermisiniz

targettttt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bende nokıa lımua 520 var.mp3tube diye bir program kullanıyorum.ama inen mp3 leri tel biyere aktaramıyorum.bluetooth ile paylaşamıyırum ne yapmalıyım..

chgfghjkl

chgfghjkl

kldnkl kmvndkljvşldkvşalivçadva

dcwefwefewfewfewf

nbhbjhd jhıwhıwf lojdowow kjowejowefıwofıwkofkwofkw

siTear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 620 kullanıyorum bazıları neden uygulama yok diye yakınıyo çünkü sizin zevkinize göre mağazada ücretsiz olarak verilmiş ordan 6 tane radyo buldum bile ben camera photo edit yani uygulamaların hepsi mağazada telefona yüklemek sizin seçiminiz telefonu siz oluşturun yani ve bu bence süper bir şey :D

ErsinEsk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum merhaba, kurduğun Whatsapp wi-fi görünce çalışıyor cümlesinden anladığım kadarıyla tuş kilidi sırasında telefonun wi-fi yi kapatıyor, bu durumu ayarlar > wi-fi > ileri düzey kısmından ekran zaman aşımına uğraşdığında wi-fi bağlantısını açık tut seçeneğini işaretle, bende ortalama 1 ay sonra çözebilmiştim bu olayı :D

Bildiğimiz üzere Ayarlar > Kilit Ekranı bölümünde 5 tane uygulama seçme hakkımız var bunlar eğer seçiliyse ve buna rağmen uyarı vermiyorsa bir şey diyemicem, yalnız sanırım aynı olay bende de var, mail ve whatsapp uyarısı hariç çoğu uyarı tuş kilidinden çıktığımda geliyor, yani olay nedir henüz tam çözemedim ama telefonun yazılımının buna göre ayarlandığını düşünüyorum, belki pil koruma amaçlı belki becerememezlik :D Sanırım çokta beni mutsuz etmiyoki bulmaya halletmeye çalışmadım. Ama arama ve mesaj uyarıları hariç 'TÜM' Program ya da Uygulama uyarılarında bir düzensizliği olduğunu bende söyleyebilirim.

Yazılım dedikte, dün gece yeni güncelleme Amber 'ımız tüm Lumia serisine geldi, özellikle radyoseverler ve isyan edenler için radyo geldi =) Fark ettiğim başlıca özellikler arasında tuş kilidini açış hızım değişti, yani tuşa bastıktan sonra hiç zaman geçirmeden kilit ekranı çıkıyor karşıma bu çok iyi. Bu arada telefonum 920. Güncellemeyle ilgili bilgilere bu siteden ulaşabilirsiniz. http://www.nokia.com/global/windows-phone-amber-update

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar lumia 720 yeni aldım hafıza kartını takıyorum okuyor ama dosyalara nerden ulaşabilirim bulamıyorum ve bluetooth ls oyun stıyorum bi uygulama istiyor ne olduğunu bulamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim benim bi sorum var ben telefona yani lumia 620 ye şarkı yükledim ama zil sesi yapamıyorum bana yardımcı olurmusun:cursing::mad:

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kardeşim benim bi sorum var ben telefona yani lumia 620 ye şarkı yükledim ama zil sesi yapamıyorum bana yardımcı olurmusun:cursing::mad:

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/zil-sesi-yaratıcı/5a99cbd9-e82a-4892-8264-17a64f9142e5

arkadaşlar lumia 720 yeni aldım hafıza kartını takıyorum okuyor ama dosyalara nerden ulaşabilirim bulamıyorum ve bluetooth ls oyun stıyorum bi uygulama istiyor ne olduğunu bulamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim...

Lumialarda oyun ve uygulama sadece telefon hafızasına yüklenebilir

Duhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar
lumia 820 ile galaxy s4 mini arasında bi tercih yapmam lazım. Androidin kasmalarından ve çöp uygulamalarından şikayetçiyim. sade,hızlı ve estetik bi işletim sistemi istiyorum ama wp 8 e de pek güvenemiyorm. Hangisini önerirsiniz?şimdiden teşekkürler

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar
lumia 820 ile galaxy s4 mini arasında bi tercih yapmam lazım. Androidin kasmalarından ve çöp uygulamalarından şikayetçiyim. sade,hızlı ve estetik bi işletim sistemi istiyorum ama wp 8 e de pek güvenemiyorm. Hangisini önerirsiniz?şimdiden teşekkürler

Ben wp8 taraftarıyım en azından bu sistemde kasmalara yer yok

Duhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki sence güncellemeler L820 ye de gelir mi..gelirse bi bildirim yapılır mı bana yoksa stora kendim girip güncellemem mi gerekir. Bi sorum daha var cihazı alınca şu ana kadarki güncellemeler yüklü olur mu yoksa kendim mi yapmalıyım?

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki sence güncellemeler L820 ye de gelir mi..gelirse bi bildirim yapılır mı bana yoksa stora kendim girip güncellemem mi gerekir. Bi sorum daha var cihazı alınca şu ana kadarki güncellemeler yüklü olur mu yoksa kendim mi yapmalıyım?

Amber güncellemesi ilk 820 ye geldi ordan hesap et, güncelleme geldiği zaman uyarı yapılıyor ve telefon daha önce hiç açılmadığı için güncellemeler yüklü gelmez güncellemeleri sen yapmak zorundasın

Duhann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bugün 820 yi kurcaladım biraz ama arka planda çalışan uygulama kaptmayı bulamadım ben mi yapamadım yoksa çalışan uygulamalar kapatılamyor mu

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben bugün 820 yi kurcaladım biraz ama arka planda çalışan uygulama kaptmayı bulamadım ben mi yapamadım yoksa çalışan uygulamalar kapatılamyor mu

Şu anlık sadece geri tuşuna basılarak kapatılıyor ama gdr3 ile hızlı kapatma gelicek

power_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gdr3 kısmen geldi ve yükledim.program kapatma ve ekran kilidi guzel olmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var sizinki düzelmi acaba?? konusmalar kesik kesik geliyor neden acaba?????

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benım bır sorum olucaktı bılen bırı varsa soylesın
ben nokııa lumıa 620 kullanıcısıyım ve telefonumdan cok memnunum yalnız bu aralar ewımızın wıfısıne baglanamıyorum evımızdekı
bılgısayar annemın telefonu rahatlıkla kablosuz wıfı den baglanırken benım telefonumda soyle bı hata almaya basladım telefonunuz agdan yanıt alınamadığından Huawei_HG571 wifi agına baglanamadı lutfen daha sonra tekrar deneyın
diye hata alıyorum yardım edersenız sevınırım.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
benım bır sorum olucaktı bılen bırı varsa soylesın
ben nokııa lumıa 620 kullanıcısıyım ve telefonumdan cok memnunum yalnız bu aralar ewımızın wıfısıne baglanamıyorum evımızdekı
bılgısayar annemın telefonu rahatlıkla kablosuz wıfı den baglanırken benım telefonumda soyle bı hata almaya basladım telefonunuz agdan yanıt alınamadığından Huawei_HG571 wifi agına baglanamadı lutfen daha sonra tekrar deneyın
diye hata alıyorum yardım edersenız sevınırım.

Ayarlardan wifi ye gir ordan ileri düzeye bas orda bilinen ağlarda evinizin wifi sine basılı tut ve sil sonra tekrar bağlanmayı dene