Lumia 950XL mı iPhone 6S Plus mu?

Lumia mı iPhone'mi?

• Lumia 950 XL almalısın.

Kullanılan: 4 28.6%
  • iPhone 6S Plus almalısın.

Kullanılan: 10 71.4%

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Evet arkadaşlar belirttiğim telefonlar arasında kaldım. Eğer iPhone 6S Plus alırsam monitör alamıyacağım. Fakat monitör şimdilik çok lazım olan birşey de değil... İkilimde kaldım sizlere soruyorum. Nedenleriyle birlikte fikirlerinizi almak isterim... :) Bu arada bütçe maksimum 2000 TL.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Gidip yeni telefon alacaksın 6S Plus alacak kadar yüklü bütçen var gidip 6S Plus mu alıyorsun yoksa yanlış mı anladım ben :D

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Gidip yeni telefon alacaksın 6S Plus alacak kadar yüklü bütçen var gidip 6S Plus mu alıyorsun yoksa yanlış mı anladım ben :D
Yok Murat yanlış anladın. :D Sıfır almayacağım. O yüzden konu açtım.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
6s plus derim ama bütçeni tam olarak söylersen çok daha başarılı telefonlar var 6s plus fiyatına mesela s7 öneririm mate 9 eğer limitimi yüksekte bilirim dersen s8 al kafan rahat eder

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok Murat yanlış anladın. :D Sıfır almayacağım. O yüzden konu açtım.
İkisi arasından seçim yapacaksan 6S Plus'un kamerası 950 XL karşısında baya bir üzer ama yapacak bir şey yok. Alternatif cihazlara yöneleceksen bütçe belirt 6S Plus'dan daha iyi cihazlar kesinlikle vardır.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
şimdi şöyle söyleyeyim biraz nostalji arıyorsan ve yeteri kadar şeyler le uğraşıyorsan telefonda 950 xl çok güzel bir telefon tasarımı filan 10 numara

ben olsam xl alırdım uygun fiyatlı bulup
ama reelci olmak gerekırse telefonu ilerde satarsan 950 xl para kazandırmaz sana ama satmayacağım biraz da param cebimde kalsın dıyorsan xl ;)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar ikiside garantili olarak buldum.
XL 1250-1100 e kadar indirdim. 6S Plus 2000 TL benim için pil performansı da önemli.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar ikiside garantili olarak buldum.
XL 1250-1100 e kadar indirdim. 6S Plus 2000 TL benim için pil performansı da önemli.
6S Plus kaç GB? XL kullanıyordun ya istediğin uygulamalar var mı WP'de cihazı kullanırken mutlu muydun?
--- Gönderi Güncellendi ---
Mİ6 128 GB al bence o fiyata kipadan
Bunların kaç sene garantisi kalmış.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
6S Plus kaç GB? XL kullanıyordun ya istediğin uygulamalar var mı WP'de cihazı kullanırken mutlu muydun?
Bunların kaç sene garantisi kalmış.
Murat, geri verdim kardeşime. Çok memnundum. Bataryası 1-1.5 gunu çıkartıyordu. Gece şarj edip çıkartıyordum alarm için masaya koyuyordum. Sabah 10 aksam 7 yapıyordum %33 şarj kalıyordu. Ertesi sabah takıyordum. Kamerasından söz etmeye gerek yok. 2013'ün Lumia'sı iPhone 6'dan daha güzel kamera performansı. Mi6 nasıl sence? Bataryası üzer mi? Genelde hep Lumia ve LG kullandım. LG'nin kronik sorunları yüzünden bıktım. Aklımda G5, 950XL, 6S Plus mevcut. Garantileri 1 sene 1 ay 6S Plus, 1 sene Lumia'nın mevcut. Mi6 hakkında ne düşünüyorsun? Bataryası üzer mi?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
2. el almak istiyorsan daima iphone model telefon almalısın o yüzden İphone 6s Plus tabi alıcağın yerin güvencesine göre durumlar değişebilir

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
2. el almak istiyorsan daima iphone model telefon almalısın o yüzden İphone 6s Plus tabi alıcağın yerin güvencesine göre durumlar değişebilir
Yerde sıkıntı yok, devamlı telefon aldığımız büyük bir telefoncu mağazası. Yani bilinen biryer. Batarya ve akıcılıkta üzmeyecek, sürekli güncelleme alacak olmasını isterim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat, geri verdim kardeşime. Çok memnundum. Bataryası 1-1.5 gunu çıkartıyordu. Gece şarj edip çıkartıyordum alarm için masaya koyuyordum. Sabah 10 aksam 7 yapıyordum %33 şarj kalıyordu. Ertesi sabah takıyordum. Kamerasından söz etmeye gerek yok. 2013'ün Lumia'sı iPhone 6'dan daha güzel kamera performansı. Mi6 nasıl sence? Bataryası üzer mi? Genelde hep Lumia ve LG kullandım. LG'nin kronik sorunları yüzünden bıktım. Aklımda G5, 950XL, 6S Plus mevcut. Garantileri 1 sene 1 ay 6S Plus, 1 sene Lumia'nın mevcut. Mi6 hakkında ne düşünüyorsun? Bataryası üzer mi?
Mİ6'nın bataryası üzmez küçük ekranda 3350 batarya ve SD835 gibi tasaruflu bir işlemci var hemde 1080P ekranda
Mİ6 bataryada üzmez. MİUİ9 ile MİUİ8'in bataryayı stand by konumunda fazla tüketme konusunda (ki Mİ6'nın olan yazılımında baya bir çözmüşler) ki sorunun bitiriyorlar. Hatta o cihaza şuan Miui9 gelmiş olabilir.
Mİ6'da 835 var. Mağazada inceleme ve alma imkanın var kipaya git/konsept migros veya 5M migrosa git incele kipada 128 gb 2000 tl migrosta seramik seçenekli 128 gb 2050 TL incele al. Kamerasında bokeh var OIS var çift kamera var SD 835+ 6GB LPDDR4X donanımı var üzmesi imkansız 6S plus'dan daha performanslı bir cihaz

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Ben olsam 1600 e moto z play alırdım kamerası gerçekten güzel. 400 tl ye monitör alırdım

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Mİ6'nın bataryası üzmez küçük ekranda 3350 batarya ve SD835 gibi tasaruflu bir işlemci var hemde 1080P ekranda
Mİ6 bataryada üzmez. MİUİ9 ile MİUİ8'in bataryayı stand by konumunda fazla tüketme konusunda (ki Mİ6'nın olan yazılımında baya bir çözmüşler) ki sorunun bitiriyorlar. Hatta o cihaza şuan Miui9 gelmiş olabilir.
Mİ6'da 835 var. Mağazada inceleme ve alma imkanın var kipaya git/konsept migros veya 5M migrosa git incele kipada 128 gb 2000 tl migrosta seramik seçenekli 128 gb 2050 TL incele al. Kamerasında bokeh var OIS var çift kamera var SD 835+ 6GB LPDDR4X donanımı var üzmesi imkansız 6S plus'dan daha performanslı bir cihaz
2. defa android bir cihaz kullanacağım ben biraz inceleyeyim. Daha çok seçeneklere açığım Murat'cım.
Ben olsam 1600 e moto z play alırdım kamerası gerçekten güzel. 400 tl ye monitör alırdım
Monitör şimdi şart değil... Fakat Motorola düşünmüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
2. defa android bir cihaz kullanacağım ben biraz inceleyeyim. Daha çok seçeneklere açığım Murat'cım.

Monitör şimdi şart değil... Fakat Motorola düşünmüyorum.
Bu fiyatta daha iyi seçenek yok.
Kamera konusunda biraz daha çıkar garantili s7 veya biraz daha aşağıya inip ithalatçı s7 alırsın dahası yok. Mİ6'yı al kullan.
Monitör almam daha da yukarı çıkarım diyorsan 6GB RAM 128 depolama HTC U11 (pili için garanti veremem kamera süper) 2700-2800 TL
2400 TL OnePlus 5 6GB RAM 64 depolama pili çok iyi
Çıkmaya zorlama illa Mİ6 al

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Monitör şart değilse kvk şart değilse en iyi seçenek mi6. Ama kvk istersen moto z, zte axon 7, az kullanılmış s7 veya g6 bulabilirsin

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bu fiyatta daha iyi seçenek yok.
Kamera konusunda biraz daha çıkar garantili s7 veya biraz daha aşağıya inip ithalatçı s7 alırsın dahası yok. Mİ6'yı al kullan.
Monitör almam daha da yukarı çıkarım diyorsan 6GB RAM 128 depolama HTC U11 (pili için garanti veremem kamera süper) 2700-2800 TL
2400 TL OnePlus 5 6GB RAM 64 depolama pili çok iyi
Çıkmaya zorlama illa Mİ6 al
Murat'cım Mi6 ekranı küçük gibi geldi incelemesine bakıp yazacağım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat'cım Mi6 ekranı küçük gibi geldi incelemesine bakıp yazacağım.
Cımları kullanmasak mı ne?
Küçük ekran evet küçük donanım yüklü bir gövde 4-5 sene performans konusunda başka cihaz aratmayacak bir cihaz bir daha masrafa sokmayacak bir cihaz
Sakın Moto Z2 play gibi çöplere yöneleyim deme SAKIN

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Cımları kullanmasak mı ne?
Küçük ekran evet küçük donanım yüklü bir gövde 4-5 sene performans konusunda başka cihaz aratmayacak bir cihaz bir daha masrafa sokmayacak bir cihaz
Sakın Moto Z2 play gibi çöplere yöneleyim deme SAKIN
Yok yok, Motorola gibi bir hata niyetim yok. Fakat XL'ın kamerası kadar tatmin eder mi? İncelemesine baktım cihaz ateş ediyor. Fakat ekranı küçük olması beni biraz düşündürüyor açıkçası.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Zeiss lenslerini özlüyorsan Nokia 8 in 2700 e falan düşmesini de bekleyebilirsin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok yok, Motorola gibi bir hata niyetim yok. Fakat XL'ın kamerası kadar tatmin eder mi? İncelemesine baktım cihaz ateş ediyor. Fakat ekranı küçük olması beni biraz düşündürüyor açıkçası.
Mİ5S var kardeşimde ben aldırdım. Mİ5S ile Mİ6 aynı boyuttalar Mİ5S için konuşursak mesela ekranı FHD baya kaliteliyidi ben bir S7 kullanıcısı olarak söylüyorum o fiyat için çok kaliteli
Kamerasından Teknoseyirden Murat Gamsız yanlış hatırlarmıyorsam şöyle bahsediyordu. Bütün orta segmentlerden çok daha iyi. Yine üst seviyeye girer . Ama S8 değil. OnePlus 5 için de çok iyi ama S8 değil ondan 1 tık falan geride diyordu.
Youtubede karşılaştırma çok aç izle. Kamerasını incele. Sonra git eline al. Mİ6 cam kasası Premium his veren zarif elde tutuşu iyi bir cihaz.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Mİ5S var kardeşimde ben aldırdım. Mİ5S ile Mİ6 aynı boyuttalar Mİ5S için konuşursak mesela ekranı FHD baya kaliteliyidi ben bir S7 kullanıcısı olarak söylüyorum o fiyat için çok kaliteli
Kamerasından Teknoseyirden Murat Gamsız yanlış hatırlarmıyorsam şöyle bahsediyordu. Bütün orta segmentlerden çok daha iyi. Yine üst seviyeye girer . Ama S8 değil. OnePlus 5 için de çok iyi ama S8 değil ondan 1 tık falan geride diyordu.
Youtubede karşılaştırma çok aç izle. Kamerasını incele. Sonra git eline al. Mİ6 cam kasası Premium his veren zarif elde tutuşu iyi bir cihaz.
Açıkçası ilk defa Xiaomi kullanmış olacağım. Daha çok LG, Samsung, Apple'dan yana oldum. G6 nasıl? Sizce?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıkçası ilk defa Xiaomi kullanmış olacağım. Daha çok LG, Samsung, Apple'dan yana oldum. G6 nasıl? Sizce?
Mİ6 varken ALMAM. O fiyata S7 alırım daha iyi. Çakma LG'cilerde değilim çok kez G4, G5 ve V20 önerdim adama LG'den adam olmaz kesinlikle. Çok güvendiğim V20'de bile kronik sorun çıktı G6 alma.
Eğer 2400'e çıkabiliyorsan hiç düşünme OnePlus 5 al. Hiç düşünme

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Mİ6 varken ALMAM. O fiyata S7 alırım daha iyi. Çakma LG'cilerde değilim çok kez G4, G5 ve V20 önerdim adama LG'den adam olmaz kesinlikle. Çok güvendiğim V20'de bile kronik sorun çıktı G6 alma.
Eğer 2400'e çıkabiliyorsan hiç düşünme OnePlus 5 al. Hiç düşünme
Batarya performansı nasıl OnePlus 5'in?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Açıkçası arkadaşlar G6, Mi6, gibi seçenekler aklımda dolaşıyor. Bataryası ve ekran büyüklüğü birince seçeneğim. Günü çıkartması da önemli. Ayrıca OnePlus 5 gibi garanti konusunda uğraştıracak telefonlara pek sıcak bakmıyorum.

Son mesajlar