Lüks Telefona Talep Azalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Yakın zamanlarda vitrinde görüp almaktan son anda vazgeçtiğiniz üst seviye bir cep telefonu olduysa, bilin ki yalnız değilsiniz. İşte mobil üreticilerin isyanı.

Dünya çapında etkisini gösteren ekonomik kriz mobil telefon pazarında da sarsıntıya yol açtı. Mobil cihaz üreticileri, üst seviye cep telefonları ve akıllı telefonlar için dördüncü çeyrek satış hedeflerini düşürürken, Texas Instruments, Qualcomm, Broadcom gibi çip üreticileri de durumdan kötü etkilendi. Son kullanıcılar dünya genelinde kemer sıkma dönemine girmişken, ilk kesinti yapılan lükslerden biri de cep telefonu oluyor. Yine de başta Tayvan olmak üzere tüm mobil yonga üreticileri, lüks sınıf telefonlardaki düşüşün, orta ve giriş seviyesi cep telefonlarına talepte gözlenecek çift haneli büyüme ile dengeleneceğini umuyor.

:: Cep telefonuna en fazla kaç para verirsiniz?

Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
kullanıcılar eski telefonlarından vazgecemiyorlar artık

sazan06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok pahalı lüks arabalara binen kişileri eleştirip zaman zaman bu insanlara söven pek vatandaşımızın kendilerine hatta çocuklarına bile çok lüks ve pahalı telefonlar aldıklarına şahit oldum. acı olan gerçek ise bu telefonları sadece gösteriş için kullanıp diğer taraftanda fakirlik edebiyatı yapmaları...

tudRoY

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bir telefona en fazla hiç para veririm :) Kulanmıyorum mutluyum :p

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
lüks telefona gerek mi var?
teknolojinin hızına zaten yetişilmiyor hele cep telefonlarınkine yetişmenn imkanı yok...

bi telefon arama yapabilsn,msj atabilsn,bataryası iyi olsun yolda bırakmasın
bide extradan zevke göre kamerası olabilr...

gerisi fuzuli

Yataghan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
En fazla 500-600 ytl. Aldığımız telefonun birçok özelliğini kullanmadıktan sonra para vermeye gerek yok.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
600 700 800 dolara telefon satarsan kimse almaz tabi en iyisi benim gibi hiç kulanmıcaksın Telefonu almak sorun deyil bide Bunun Turkcell avea kazıkları var.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sürekli e-postalarımı kontrol etmek zorunda kalmıyorsam. Basit bir telefon yeter.

Çok meraklı değilimdir telefonlara bilmem de pek. Ama var bir tane elimde pahalıya aldım şimdilerde çok ucuzladı. Asla fazla para verip telefon almam artık. :D

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
kullanıcını durumuna göre değişir bence..yani bana gereksiz mesela lüks telefon...ama her işini dışarıda halleden oradan oraya koşturan bir nevi ayaklı ofis gibi çalışan insanlar için her işini görebilen telefonlar gerekli...cep-ofis gibi işlevi oluyor bi nevi...

ama param var diye bi telefona 600 ytl bayılmam şahsen...

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
100 YTL'lik iki adet telefonum var. İşimi öyle bir görüyor ki! 3 Cep bilgisayarı bile o kadar göremez :p