LTE kapatmak

Bu konuyu okuyanlar

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Dostlar aylık 14GB net paketim var. Arkadaş su gibi gidiyor internet. LTE de çok hızlı şahane bir teknoloji. LTE yi kapatsam hem pilde hem internet paketinde gözle görülür bir fark ve işlerimi yapmada bir dezantaj söz konusu olur mu ?
Dipnot: Turkcell müşterisiyim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kullanımda fark olmaz. Zaten aynı siteye aynı sayfaya gireceksiniz. Aynı işi hızlı yapacaksınız internet kullanımı etkilemez. Pil yönetimi olarak daha az harcadığı konuşuluyodu ama az çekerse elbette baz istasyonu arar ve pil tüketir

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ben 1 ay lte ile 1 ay da 3G ile girdim aynı kullanım olarak bir fark görmedim ama daha fazla sayfa yüklediği için interneti daha çok harcıyor diyorlar ama ben ıos olarak kullandım bir fark görmedim. Telefonunuz nedir

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ben 1 ay lte ile 1 ay da 3G ile girdim aynı kullanım olarak bir fark görmedim ama daha fazla sayfa yüklediği için interneti daha çok harcıyor diyorlar ama ben ıos olarak kullandım bir fark görmedim. Telefonunuz nedir
Hah aynen ben de öyle bir duyum aldım. Misal instagrama girdiğinde tüm sayfayı tak diye indiriyor diyorlar. Telefon iphone 8 plus dost

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hah aynen ben de öyle bir duyum aldım. Misal instagrama girdiğinde tüm sayfayı tak diye indiriyor diyorlar. Telefon iphone 8 plus dost
İstersen ayarlardan kapat ben çok kullanmadığım için o programı ama tarayıcıda vs 3G ile kıyasla daha fazla sayfa yüklüyor

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Dostlar aylık 14GB net paketim var. Arkadaş su gibi gidiyor internet. LTE de çok hızlı şahane bir teknoloji. LTE yi kapatsam hem pilde hem internet paketinde gözle görülür bir fark ve işlerimi yapmada bir dezantaj söz konusu olur mu ?

Oluyor ikisinden de avantaj sağlarsın. Açıkçası ben LTE kullanmıyorum TurkTelekom müşterisi olduğum için tam çekmeyebiliyor 3 çizgi falan oluyor LTE açınca bu da interneti daha fazla yiyor ve pili de tüketiyor az çektiği için. Ama full çekerse pil konusunda tüketmez fazla. İnternet konusunda 3G’ye geçersen tabii ki daha az tüketir. Bence 3G’de o kadar yavaş bi teknoloji değil en azından beni rahatsız etmiyor dışarı da. Evde zaten wifi var o yüzden sıkıntı olmuyor.

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Oluyor ikisinden de avantaj sağlarsın. Açıkçası ben LTE kullanmıyorum TurkTelekom müşterisi olduğum için tam çekmeyebiliyor 3 çizgi falan oluyor LTE açınca bu da interneti daha fazla yiyor ve pili de tüketiyor az çektiği için. Ama full çekerse pil konusunda tüketmez fazla. İnternet konusunda 3G’ye geçersen tabii ki daha az tüketir. Bence 3G’de o kadar yavaş bi teknoloji değil en azından beni rahatsız etmiyor dışarı da. Evde zaten wifi var o yüzden sıkıntı olmuyor.
Turkcellin 3G de çok sağlam ama LTE yi bir gör jet. Ama 3G kulanmaya karar verdim bakaşım fark ne olacak

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Turkcellin 3G de çok sağlam ama LTE yi bir gör jet. Ama 3G kulanmaya karar verdim bakaşım fark ne olacak

Açıkçası 8 senedir TurkTelekom kullanıyorum keşke TurkTelekom kullanmasam demedim. Gittiğim yerlerde hep çekiyor. 3G kullanmakta rahatsız etmiyor. Lazım oldu mu bir şey indirirken falan LTE açıyorum. Kişiden kişiye değişir yani bu olay, yaşadığın çevre falan önemli. Jet diyorsanız öyledir :) Kullanın bir de kendiniz gözlemleyin belki memnun kalmazsınız.

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Açıkçası 8 senedir TurkTelekom kullanıyorum keşke TurkTelekom kullanmasam demedim. Gittiğim yerlerde hep çekiyor. 3G kullanmakta rahatsız etmiyor. Lazım oldu mu bir şey indirirken falan LTE açıyorum. Kişiden kişiye değişir yani bu olay, yaşadığın çevre falan önemli. Jet diyorsanız öyledir :) Kullanın bir de kendiniz gözlemleyin belki memnun kalmazsınız.
Yok türk telekoma sözüm yok. Paketleri hem turkcelldeki gibi uçuk kaçık değil hem de vatandaşa yetecek hızı sunuyorlar. Ama turkcellde canavar fena :) pekala dostum teşekkür ederim sağolasın

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Bence kabahati telefonunuzda arayın.
2gb internet kotam var. Benim de hattım Turkcell.
LTE yi hiç kapatmıyorum. Evde, işte vs wireless kullanıp internetten tasarruf etmek gibi dertlerim de yok. Ay sonuna çoğu zaman 100-200 mb kotam kalıyor.
Neden derseniz, telefonum biraz eski ve android. Çok yüksek miktarda veri çekmiyor. Bende sabahtan akşama kadar video izlemiyorum. Sosyal medya, whatsapp, biraz internette gezinti filan yetiyor.

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bence kabahati telefonunuzda arayın.
2gb internet kotam var. Benim de hattım Turkcell.
LTE yi hiç kapatmıyorum. Evde, işte vs wireless kullanıp internetten tasarruf etmek gibi dertlerim de yok. Ay sonuna çoğu zaman 100-200 mb kotam kalıyor.
Neden derseniz, telefonum biraz eski ve android. Çok yüksek miktarda veri çekmiyor. Bende sabahtan akşama kadar video izlemiyorum. Sosyal medya, whatsapp, biraz internette gezinti filan yetiyor.
EyvAllah :)

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Yıl 2018 hala şu kafa var

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
aslında sınırsız paket olmalı 1-4-8-12-16-24-32-48-64... gb olan LTE olmalı paket bitince 128...512Kbps olmalı ama nerde? 1gb =10TL-4gb =40TL 12-16-24-32-48-64gb 50TL olmalı...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Su gibi gitmesinin sebebi daha çok kontrolsüz kullanım 10 GB ve üzeri absürt rakamlar olunca insan kontrol etmiyor ben de de 10 GB paketler vardı hediyeler ile birlikte 13 GBa vardı 10-12 Günde bitirdim. Sırf bu yüzden ikinci hat alıp 50 GB lifecell paket almayı düşünüyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

Yüksek kullanım hakkın var veri sayacından hiç takip ettin mi? hangi uygulamanın veriyi sömürdüğünü