LTE AÇILMIYOR

Bu konuyu okuyanlar

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Gençler telefonum a1429 model olan cat3 modemi var 4g 100 mbps e kadar ama hala açamadım 4g yi operatörünüz tarafından onaylanmamış diyo nasıl güncelleyecez bu operatörü ayrıca iOS 9.3.1 yüklü
sim kartı değiştirmediysen değiştir... ücretsiz veriyorlardı süresi bitmediyse al...

Ceydaa34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sim kartım uyumlu ya sorun operatör güncellemesiyle alakalı

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bende de durum aynı arkadaslar elaziğ merkez turk telekom daha ortada hiçbişey yok daha 4.5 g gelmedi bile,
Turktelekom cok kullanıcı kaybeder bu gidişle, bu işler malesef pahalı reklam yapmakla olmuyor
Elazığda yok mu yav daha :D Turkcell Elazığda en az 2 diş her yerde.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Sim kartım uyumlu ya sorun operatör güncellemesiyle alakalı
iPhone 5 A1429 ile LTE kullanamıyor ama aynı konumda başka telefonlar LTE kullanabiliyorsa yakınınızda 1800 MHz bandında yayın yapan baz istasyonu yoktur. iPhone 5 A1429, 2100 MHz de destekliyor ama hepsini Turkcell aldığı için iPhone 5 A1429 ile sadece 1800 MHz bandında yayın yapan baz istasyonu kapsama alanı içerisinde LTE kullanabilirsiniz. Ayrıca 1800 MHz bandının 800/900 MHz bandına göre kapsama alanı düşük ama hızı yüksektir. Yani en kalabalık yerler hariç genelde 1800 MHz bandında yayın yapan baz istasyonu bulmak zordur.Alıntıdır.
Turkcell'e geçebiliyorsan geç.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
iPhone 5 A1429 ile LTE kullanamıyor ama aynı konumda başka telefonlar LTE kullanabiliyorsa yakınınızda 1800 MHz bandında yayın yapan baz istasyonu yoktur. iPhone 5 A1429, 2100 MHz de destekliyor ama hepsini Turkcell aldığı için iPhone 5 A1429 ile sadece 1800 MHz bandında yayın yapan baz istasyonu kapsama alanı içerisinde LTE kullanabilirsiniz. Ayrıca 1800 MHz bandının 800/900 MHz bandına göre kapsama alanı düşük ama hızı yüksektir. Yani en kalabalık yerler hariç genelde 1800 MHz bandında yayın yapan baz istasyonu bulmak zordur.Alıntıdır.
Turkcell'e geçebiliyorsan geç.
Fark belkide bu yüzden oldu. Aynı cihaz var tanıdığım birinde ve kullanıyor.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Aynen operatör farkından dolayı kullanamıyor arkadaş. Umarım sorun çözülür en kısa sürede.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
43a8069e223a9c614790bca01ae55fe8.jpg

Türk Telekom kullananlar, Online İşlemlerden burayı kontrol etsinler. Ayarlar kısmından, internet ayarları bölümüne giriniz.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
İstanbulun göbeğinde yaşıyorum daha benim evimde 4gyi bırak 3g normal çekmiyor cam kenarında konuşma yapman gerekiyor ilk baş bir tane verici koysunlar kaç sene oldu rezillik diz boyu.

Ceydaa34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Turkcelle geçiyorum arkadaş adamların paketleri pahalı olsada kaliteleri var en hızlı internet te onlarda zaten elveda vodafone

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben de Turkcell'in kazıklarından kaçıp Turk Telekom'a geçtim.

sezaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türktelekom kullanıyorum ve lte baglanamiyorum telefonun 6plus. Birkaç yol denedim vs sonuç şöyle. Turkcell kullanan bir arkadaşım kartını tel taktim ve lte kullandım. Telekom kullanan ve lte çeken bir arkadaşın kartını tel taktim ve kullandım. Son olarak suna kanaat getirdim benim simkartta sorun var. Simkarti değiştirip tekrar deneyeceğim ihtimal bazi seri 4.5 g kartlarda sorun olabilir diye dusunuyorum. deneyip bilgilendirirseniz sevinirim sorun yaşayanlar için yazıyorum.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
lte bana da hala gelmedi konya dayım vodafone 4.5 g var orada diyor ama bana gelmedi...

snr_zlm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türktelekom kullanıyorum ve lte baglanamiyorum telefonun 6plus. Birkaç yol denedim vs sonuç şöyle. Turkcell kullanan bir arkadaşım kartını tel taktim ve lte kullandım. Telekom kullanan ve lte çeken bir arkadaşın kartını tel taktim ve kullandım. Son olarak suna kanaat getirdim benim simkartta sorun var. Simkarti değiştirip tekrar deneyeceğim ihtimal bazi seri 4.5 g kartlarda sorun olabilir diye dusunuyorum. deneyip bilgilendirirseniz sevinirim sorun yaşayanlar için yazıyorum.

Boşa deneme kardeşim sendekilerin aynısını bende yaptım dün gidip 4.5G ye uyumlu sim kartımı bir daha değiştirttim yine ekranım maalesef 3g ..müşsteri hizmetleri bile çözemedi bu işi.Anlamış değilim.telefonum iphone 6 hattım turktelekom.kafayı yemek üzereyim

snr_zlm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boşa deneme kardeşim sendekilerin aynısını bende yaptım dün gidip 4.5G ye uyumlu sim kartımı bir daha değiştirttim yine ekranım maalesef 3g ..müşsteri hizmetleri bile çözemedi bu işi.Anlamış değilim.telefonum iphone 6 hattım turktelekom.kafayı yemek üzereyim

Ben hatta aynı yerde yanyana iphone 6 sı olan arkadasımla hatlarımızı değiştirdik birbirimizin telefonuna taktık onun hattıda turktelekom telide iphone 6 benimde aynı.Onun hattı benim telde LTE ye geçti ama benim hat onun telde yine 3G' de kaldı.Kendi hattı kendi telindede LTE 'de ama benim hattım ne kendi telimde nede onun telinde LTE yi görmüyor.Her yolu denedim olmuyor.Taahhütüm olmasa bugün lanet turktelekom hattını değiştircem de 6 ay taahhütüm var lanet olsun

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Sorununu yine operatör cözecek arkadaşım müşteri hizmetlerini ara, bayiine git.

snr_zlm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorununu yine operatör cözecek arkadaşım müşteri hizmetlerini ara, bayiine git.

müşteriz hizmetlerini defalarca aradım.Bayiden de sim kartı bir dha değiştirdim ..çözüm şuan için yok..beklemedeyim.Müşteri hizmetlerinin standart çözümleri var başkada birşey yok..

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Sonun çözüldüğünde burada paylaşırsan ileride sorun yaşayacak arkadaşlar neler yapacağını bilir. En kısa sürede sorununun çözülmesi dileği ile. ;)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kapsama Haritaları

Türk Telekom, hangi bölgede, hangi internet hizmetini veriyor? Sokak sokak gezerek sorgulayabilirsiniz.

nihat1551

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 6 plus ios 9.0.1 ve iphone6 ios8 için lte seçilince 3g yazması sorununu ile ilgili lte ye geçerek lte yazmasını sağladım. Umarım sizin için de çözüm olur.
Adım1:ayarlar - genel - profiller de yer alan profilleri silin.
Adım2: aşağıdaki linki cep tel ile açarak profili yükleyin. (profili yüklerken vodafone internet yazanı yükletin)
PROFİLİ PC DEN VODAFONE SELF SERVİSE GİREREK TELEFONA YOLLADIM.

diğer operatörleri kullanan arkadaşlar da bu şekilde yapabilir.

https://vdms-prd.sp.vod...tgEeW8dwAhKHVuag.D-yglA

Adım3: teli kapayın açın
Adım4: ayarlar- genel - sıfırla - ağ ayarlarını sıfırla.
Adım5: ayarlar -hücresel - ses ve veri - lte seçerek onay verin.
Umarım sorununuz düzelir ve çözümüde bulmuş oluruz.
Deneyip cevap yazarsanız diğer arkadaşlar için yol gösterici olabilir.
Nihat1551.

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Screenshot_2016-06-25-19-23-04.png
Ben 3.5g de bu kadar Hız aldım Lte de 150Mbps görmesi lazım

Mr.Unknown

Asistan
Reaksiyon puanı
43
aynı durumlardan bende müzdaribim hz desen fiyasko olduk olmadık yerde LTE den 3g ye düşüyor bakalım ne olacak ileride

haluk2018

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu sorunu vodafone'de yaşadım turkcell'de herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdi ise türk telekoma geçiş yapıyorum bakalım ne olacak :)

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
ben bu sorunu vodafone'de yaşadım turkcell'de herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdi ise türk telekoma geçiş yapıyorum bakalım ne olacak :)

Normalde ben vodafone kullanıyordum 4.5 g öncesi çok iyiydi hatta turkcel kalitesinde turk telekom ücretindeydi fakat 4.5 g den sonra vodafone kötü diyorlar şuan türk telekomdayım