LOL Ping Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kuty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün Türk Telekomdan internet bağlattım önceden farklı bir internet kullanıyordum lolde ping değerim 80 90 100 arası oluyordu.Bugün bağlattım internet vdsl 50 mbps hız var 20 25 arası ping değeri göstermekte önceki internetime göre kat kat fark var ama lolde ping sorunum halen aynı 80 civarında sorunun asıl kaynağı nedir lütfen bilen yardım ederse sevinirim.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Önceden de TT altyapılı bir firmanın internetini kullanıyordunuz muhtemelen. Müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildirin

Kuty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet , oturduğum bölgede superonline alt yapısı yok.Telekom alt yapısı var önceden de aynı civarda ping değeri alıyordum şuanda öyle pek değişen bir şey yok açıkcası sadece internetim kat kat hızlandı lâkin oyunda bana ping olarak etki etmedi.Müşteri hizmetlerini aradığımda bana ne gibi faydaları olabilir peki kabloları mı değiştirmeleri gerek ?

websercans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ping sorunun için müşteri hizmetleriyle arayıp bir görüşmeni öneriyorum. Bunun haricinde farklı dns ayarları kullanıyorsan bunları iptal edip otomatik şekilde denemeni rica ediyorum.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Kullandığın internet firmasının sitesinden kendi hesabına giriş yap.
Menü - Ürünler - ADSL veya Fiber hangisini kullanıyorsan - Ordan Bağlantı ONAR var.
Genellikle yol bu şekildedir.Onar'a tıkla.Sonra;
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi/Yerel Ağ Bağlantısına tıkla;
Ayrıntılar dedikten sonra IPV4 Varsayılan ağ geçidini chrome adress kısmına yaz Modem arayüzüne gir;
Durum veya Bakım - Aygıtlar - Yeniden Başlat.

Bunları yaptıktan 1-2 dk sonra oyuna gir ping değerlerini kontrol et.

Xacterus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstersen önce Müşteri hizmetlerini ara ondan sonra reklam olurmu bilmiyorum ama WTFast diye bir program var onuda deneye bilirsin ping düşürüyor

Son mesajlar