Lol oynarken bilgisayar 99 derece oluyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

crna

Üyecik
Hp laptopta oynuyorum. Oyun girince bilgisayar aşırı ısınıyor. O ısı kanserojen. Nasıl engellerim? Kendimim evde yapabileceği neler olabilir? Pc de başka oyun falan yok bir bu var.

crna

Üyecik
Termal macun fan sogutıcu nedır nerelerdedır ben bunu evde kendi ımkanlarımla nasıl yaparım

The Judge

CR-Vtta
Yönetici
Mod. Adayı
Termal macunu yenilemek için anakart ile fana ulaşman gerek, tecrübeli değilsen herhangi bir teknik servise/bilgisayarcıya verebilirsin.
Çok fazla ücret talep edeceklerini zannetmiyorum en fazla 20 biz beleşe yapıyoruz :)

crna

Üyecik
Sorun su ki kardeşim evden cıkamıyorum hastayım ve bilgisayarı evdekilere verip yaptırın demek de isime gelmiyor onları rahatsız etmek istemiyorum. O yuzden evde kendi kendime diye sormak ıstedım

The Judge

CR-Vtta
Yönetici
Mod. Adayı
Leptobun modelini YouTube'da arat monte ve demonte videolarını falan izle, termal macunu da sipariş eder halledersin.

crna

Üyecik
Bilmiyorum ki ama lol e bilet attım bilgisayar ısınıyor diye bana Bı program attılar bunu indir sıcaklığı olc dediler. Ben de ölctum ve ss alıp tekrar bilet attım. Bilete cevap olarak bilgisayarın 3 dk içinde 99 dereceye ulaşıyor yazıyordu. Su kaynar yumurta pişer diyordu. Mesela pc ısınıyor ya sol tarafı ısınıyor orada tabakta cerez vardı cerezler bile öyle ısınmıştı ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben anlamam ki ama yine de sağ ol.

OuzBey

Üyecik
denetim masası / sistem ve güvenlik / güç seçeneklerinden işlemcinin max performansını düşür biraz . fazla düşürürsen oyunda fps sorunu yaşarsın deneyerek en uygununu bul

crna

Üyecik
Boşveriyim o zaman zaten fps bazen çok düşüyor denemesi de zor olur onla uğraşırken oyun beni atar yüzde 90

extronaction

Asistan
Yasaklı
Hp laptopta oynuyorum. Oyun girince bilgisayar aşırı ısınıyor. O ısı kanserojen. Nasıl engellerim? Kendimim evde yapabileceği neler olabilir? Pc de başka oyun falan yok bir bu var.
bence 2 yada 3 fanlı notebook soğutucu kullanmak dışında kolay kolay soğutamazsın...

crna

Üyecik
Cidden patlar mi?
Bu arada oyunda fps ve ping sikintisi yasamiyirum fazla sadece sicaklik vat

ATADAMTR

Üyecik
Bendede aynı sorun vardı hatta lol e girmeden açılır açılmaz oluyordu programla ölçmüştüm bende 90-99 arasında idi. Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartı arızalanmış yeni ekran kartı aldım, tabi sende sadece lolde oluyorsa ya lolden vazgeçiceksin yada yeni ekran kartı alacaksın :D tabi farklı sorunda olabilir seninki

stat counter