Lol Karakter Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hocam sevmedim valla aslında sevdimde oynayamadım nedense benlik değildi dün midde akaliyi aldım penta attım temizinden :) ben daha çok sup oynuyorum blitz alistar janna gerçi jannada nerf yedi ama oynuyorum şimdi threshi alacağım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

niye kesin hocam :D

Güzel bi karakter, e si istediğin yere duvar örüyo. Adam kaçarken koycan duvarı adam kalacak orda sonra kescen(yalnız kendi takımını trollemek için de kullanılıyor. O işlevini çok kullanma report yersin)

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Güzel bi karakter, e si istediğin yere duvar örüyo. Adam kaçarken koycan duvarı adam kalacak orda sonra kescen(yalnız kendi takımını trollemek için de kullanılıyor. O işlevini çok kullanma report yersin)

Hocam oda fena değilde en usta olduğum iş sup yani takımda en az ölen ben oluyorum genellikle en fazla 5 taş çatlasa asistte en fazla benim . aniviada iyi ama bana seri gelmiyor nedense. ayrıca bu kabiliyet işini nasıl halledebilirim şuan bende thresh var fakat sallamasyon verdim savunma ve bekleme süresine

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hocam oda fena değilde en usta olduğum iş sup yani takımda en az ölen ben oluyorum genellikle en fazla 5 taş çatlasa asistte en fazla benim . aniviada iyi ama bana seri gelmiyor nedense. ayrıca bu kabiliyet işini nasıl halledebilirim şuan bende thresh var fakat sallamasyon verdim savunma ve bekleme süresine
Google da ... Build yazarsan uygun oneriler verir

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Google da ... Build yazarsan uygun oneriler verir

Hocam heryer farklı şey söylüyor zaten itemleri kendim çıkıyorum sup olduğum için . ancak bi sorum var sizce tank kasarsan canmı önemli yoksa defans mı yani büyü direnci ve defans hangisi yada dengelimi çıkmak lazım ?

ayrıca bu kabiliyet işinide kendim yapıyorum mesela alistara bekleme süresi + savunmada 22-23 tane işlevseldede 2-3 tane veirp kapatıyorum

Calvados

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam heryer farklı şey söylüyor zaten itemleri kendim çıkıyorum sup olduğum için . ancak bi sorum var sizce tank kasarsan canmı önemli yoksa defans mı yani büyü direnci ve defans hangisi yada dengelimi çıkmak lazım ?

ayrıca bu kabiliyet işinide kendim yapıyorum mesela alistara bekleme süresi + savunmada 22-23 tane işlevseldede 2-3 tane veirp kapatıyorum

Tank kasarsan, canın kadar zırh ve büyü direncin de çok önemli. Velâkin rakibin hepsi saldırı gücü, veyahutta sözü geçenler, büyük çoğunluğu saldırı gücü ise zırh ve cana yüklenmelisin. Bu bağlamda büyü direncinin bir faydası olmayacaktır. Aynısı tam tersi içinde geçerli. Can değeri her zaman önemlidir, düşük can yüksek defansın pek bir işe yaramayacağı gibi yüksek can düşük defansta pek bir işe yaramayacaktır. Her şey ayarında güzel, iyi oyunlar.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Tank kasarsan, canın kadar zırh ve büyü direncin de çok önemli. Velâkin rakibin hepsi saldırı gücü, veyahutta sözü geçenler, büyük çoğunluğu saldırı gücü ise zırh ve cana yüklenmelisin. Bu bağlamda büyü direncinin bir faydası olmayacaktır. Aynısı tam tersi içinde geçerli. Can değeri her zaman önemlidir, düşük can yüksek defansın pek bir işe yaramayacağı gibi yüksek can düşük defansta pek bir işe yaramayacaktır. Her şey ayarında güzel, iyi oyunlar.

Hocam işi öğrendim yazalı baya olmuş yinede teşekkür ederim :)

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Fizz diyorum :) midde ve Adc olarak draven takımı şampiyon yapıcak tabikide sağlam bir supunuz olursa o takım yere gelmesin 2 kişi ile maç alırsınız 5 vs 2 bile olur :)

koray2003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dota 2 dekiler LoL e geçerse süper oynarlar fakat LoL dekiler Dota 2 ye geçerse bence berbat oynar.Dota 2 gerçekten zor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

LoL de Tahm Kench favorimdir.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Solo oynuyorsanız Fiora buff geldi Darius değişti Nasus menzili arttı bu herolar soloda can yakar Nasus ile stack kasmasını biliyorsanız oyun sizin için maksimum 25 dakika sürer :)

Tuna98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gençler fizz maine harbiden op bi hero yanlız morde-annie çok aşırı zorluyo onun dışında öğrenince tekleme keyf :)

Fëanor_Enes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Gençler 10 levelim sadece xerath ve kog becerebiliyorum acil yardım :D

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Arkadaşlar LOL de güzel bir nişancı almayı düşünüyorum sizce öneriniz ne olabilir ?
biraz hesaba para atıcam 3500 rp lik vs
Xayah iyi midir sizce ? hızlı gelişmek için neler yapılmalı

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Arkadaşlar LOL de güzel bir nişancı almayı düşünüyorum sizce öneriniz ne olabilir ?
biraz hesaba para atıcam 3500 rp lik vs
Xayah iyi midir sizce ? hızlı gelişmek için neler yapılmalı
Karden oyunun ilk zamanları bende karakter arardım senin gibi.Daha sonra free herolardan oynardım hakim olacağım heroyu alırdım.Şimdi bende vayne iyi oynarım başkası oynayamaz.Tamamen sana bağlı,kendin deneyip bulman lazım

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Karden oyunun ilk zamanları bende karakter arardım senin gibi.Daha sonra free herolardan oynardım hakim olacağım heroyu alırdım.Şimdi bende vayne iyi oynarım başkası oynayamaz.Tamamen sana bağlı,kendin deneyip bulman lazım

Teşekkürler bende galiba vayne veya xayah düşünüyorum :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Teşekkürler bende galiba vayne veya xayah düşünüyorum :)
Xayahı beğenmedim o oyun taşıyacak gibi durmuyor.
Benden sana bir kaç tavsiye Jhin , Draven , Vayne
Jhin her küme de iş görür. Vayne ve Draven kar topu etkisini kolay yakalar alt kümeden yukarı rahat taşırlar özellikle Draven
Draven ile kendini korumayı başarabilirsen üst kümede de can yakarsın.
Bir tavsiye daha gidip RP ile hero çekme. Sadece kostüm al çok RP satın almanı da tavsiye etmem bayıyor emin ol.Niye para verdim diyorsan istediğin özel kostümler varsa ona harca

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Xayahı beğenmedim o oyun taşıyacak gibi durmuyor.
Benden sana bir kaç tavsiye Jhin , Draven , Vayne
Jhin her küme de iş görür. Vayne ve Draven kar topu etkisini kolay yakalar alt kümeden yukarı rahat taşırlar özellikle Draven
Draven ile kendini korumayı başarabilirsen üst kümede de can yakarsın.
Bir tavsiye daha gidip RP ile hero çekme. Sadece kostüm al çok RP satın almanı da tavsiye etmem bayıyor emin ol.Niye para verdim diyorsan istediğin özel kostümler varsa ona harca
Güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkür ederim :)

_-KancaLı-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar.Ben önceden böyle oyunlar hiç oynamadım.Şuan bu oyuna başladım ve 15 levelim.Kahraman olarak sadece master aldım.Daha iyi oyunu kavramak için.Daha sonra lux oynadım,akali oynadım.Akali yi başlarda kasmakta zorlanıyorum.Ama ğer kasarsam çok iyi oynanıyor.Şu sıralar İrelia almayı düşünüyorum.Lux ve Akali ücretsiz oynadım.Araştırmalarıma göre irelia nefer yemiş.Şu anda bu hero yu önerir misiniz ? Benim karakter hızlı olacak.Bu konuda tavsiye verebilir misiniz ?
Ayrıca Irelia item olarak AP yada AD mi gitmeliyim ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Kardeş bende Legue Of Legends'e yeni başladığımda böle soruların cevabını forumlarda bulmuşumdur.Öncelikle hızlı karakter istedin.Ben bir mid oyuncusuyum bazende ADC oynuyorum. Ben sana işi batırmadan midde oynayabileceğin herolardan bahsediyim.Önceliğin bence Zed olmalı.Hem oynaması basit karakter hemde bu karakterle koridordan koridora baskın yapabilirsin.Eğer zed sevmiyorum diyorsanki bence seversin Yasuo almanı öneririm.Zaten manası sonsuz bir karakter .Ama Yasuo öğrenmen zaman alacaktır emin ol .Ben 106K Yasuo oyuncusuyum.Pek pro olduğum söylenemez ama en azından mana sıkıntım olmuyor.Sana başlangıç olarak bu iki karakteri önerebilirim.Şimdiden IP kazmaya başla sen kolay gelsin

_-KancaLı-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle kayıt olduktan sonra e-mail'inize gelen öğretici videoyu izlemenizi tavsiye ederim.Videoyu izlediniz ve oyuna girdiniz.Oyundaki eğitim öğretici olsun otür şeylerin hepsini atlamadan yapın.Eminim faydasını görürsünüz.Eğitimden sonra oyunda 3 koridor vardır.Siz öncelikle hangi karakter değilde hangi koridor da oynayacağınızı seçmelisiniz.Çoğu kişi bu hatayı yapar .Direk daha oyunun hiçbirşeyini bilmeden markete gidip karakter satın alırlar.Siz bunu oluyorsunuz ve bu hatayı yapmayacaksınız.Hangi koridorda oynayacağınızı belirlediğiniz zaman gerek sitelerden gerek forumlardan 120 kusur karakter hakkında bilgi edinin.Eğer oyun sırasında bilmediğiniz bir karakter karşınıza çıkarsa onun size nasıl hasar vereceğinizi bilemezsiniz.O yüzden karakterinizi seçmeden önce tüm heroları tanımaya çalışın.Tanıdıktan sonra koridor unuza uygun karakteri seçebilirsiniz. Size artık iyi oyunlar dilerim.

myuceturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Ben önceden böyle oyunlar hiç oynamadım.Şuan bu oyuna başladım ve 15 levelim.Kahraman olarak sadece master aldım.Daha iyi oyunu kavramak için.Daha sonra lux oynadım,akali oynadım.Akali yi başlarda kasmakta zorlanıyorum.Ama ğer kasarsam çok iyi oynanıyor.Şu sıralar İrelia almayı düşünüyorum.Lux ve Akali ücretsiz oynadım.Araştırmalarıma göre irelia nefer yemiş.Şu anda bu hero yu önerir misiniz ? Benim karakter hızlı olacak.Bu konuda tavsiye verebilir misiniz ?
Ayrıca Irelia item olarak AP yada AD mi gitmeliyim ?

Çoğu şeyi zaten sırası ile öğreneceksiz ancak hızlı bir karakter istiyorsan Garen tavsiye ederim. :) Karekter ağır abi gibi dursada enerji ve mana istememesi senin için çok avantaj Q'ye bastığında karakter hareket hızı kazanıyor. Zaten bot falan çıktığında karakterin uçacak. Ancak unutma bu karekter tank bir karakter ve 1 item ad çıkıp diğer itemlerini öncelikle karşındaki rakibe göre daha sonra rakibin kasan şampiyonuna göre çıkarsan TF'lerde (team fight) ayakta kalırsın :)

mobafire sitesini önerebilirim sana hangi karaktere ne itemleri çıkacağını, hangi skille başlayacağını yada o karaktere göre yetenekleri nasıl ayarlayacağını buradan bakabilirsin.

Cptapo

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Mekaniğiniz iyiyse Zed ve Lee sin gibi şampiyonları tavsiye ederim.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
main adc olarak söylüyorum eğer sürekli bi supun yoksa yada adcn asla botta oynama jung en kolay oyun kazandırabilecek lane . master mainlersen maçların çoğunu kazanırsın basit bi hero .

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
main adc olarak söylüyorum eğer sürekli bi supun yoksa yada adcn asla botta oynama jung en kolay oyun kazandırabilecek lane . master mainlersen maçların çoğunu kazanırsın basit bi hero .
Tabi bu dediğin gold elo :) Platin 4'ten sonra farklı karakterlere yönelmek gerek.