LoL İşlemci Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bozukbazukax2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar cs go yu sorunsuz oynayabiliyorum ama gelin görün ki lol clientine tıkladığım anda daha oyuna girmeden çok fazla CPU kullanımı oluyor.oyundayken fps im normal ama işlemci kullanımı yüzde yüz olduğundan kısa süreli belli aralıklarla drop yiyorum yani darboğaz oluyor ve oyun boyu sürüyor .Bir çaresi yok mudur sürücülerim vs güncel.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Client cache dosyalarını temizleyin bariz fark olur

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sistem özelliklerini yazar mısın.
Eğer işlemcin yetersizse maalesef değiştirmekten başka çözümü yok.
Çok ısınıyorsa da darboğaz yapabilir.

Client ayarlarından tasarruf modunu da açmayı unutmayın oyun içi performansını etkilemese de faydası olacaktır.

bozukbazukax2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistem özelliklerini yazar mısın.
Eğer işlemcin yetersizse maalesef değiştirmekten başka çözümü yok.
Çok ısınıyorsa da darboğaz yapabilir.

Client ayarlarından tasarruf modunu da açmayı unutmayın oyun içi performansını etkilemese de faydası olacaktır.
Sistem özelliklerini yazacak bir durum değil aslında çünkü gereken her şeyi yaptım sadece client açıkken dengesiz cpu kullanılmasını anlamıyorum ? E5500 dual.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Bence cache ile alakalı

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
Oyunun client'i sıkıntılı eski bilgisayarımda çok sıkıntı yaratıyordu bana. Oyun içi ısı değerlerinizi ve sistem özelliklerinizi yazarmısınız?

bozukbazukax2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyunun client'i sıkıntılı eski bilgisayarımda çok sıkıntı yaratıyordu bana. Oyun içi ısı değerlerinizi ve sistem özelliklerinizi yazarmısınız?
R7 240
E5500
Bakın dikkat ederseniz clienti açtığım anda CPU fırlıyor sadece oyun içi değil ve de msı afterburnerdan baktığımda sıcaklık değerleri normal sorun işlemcinin uzun süre yüzde yüz kullanılması
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen yardımcı olun, yıllardır bu sistemle oynuyorum son 1 aydır durum böyle temiz format attım oyunu tekrar yükledim ama olmuyor

Son düzenleme:

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
R7 240
E5500
Bakın dikkat ederseniz clienti açtığım anda CPU fırlıyor sadece oyun içi değil ve de msı afterburnerdan baktığımda sıcaklık değerleri normal sorun işlemcinin uzun süre yüzde yüz kullanılması
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen yardımcı olun, yıllardır bu sistemle oynuyorum son 1 aydır durum böyle temiz format attım oyunu tekrar yükledim ama olmuyor
Riot son yamalarda oyunun optimizasyonunu mahvetti,GTX 1080 li sistemlerde bile drop yiyenler olduğunu duydum.Bir ara duzeltirler herhalde,riota belli olmuyor.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
oyunun client i 4 çekrdek destekli.
daha doğrusu 4 çekirdek istiyo. client kastırır ama oyunda sorun çıkmayabilir. klasik lol

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
ya clientte kasma öyle çözülür ama oyun içinde gene tek çekirdek çalışacak.
o yüzden clietntte idare et. oyun içinde kasma yoksa salla gitsin.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
o istemci oyuna girince kapanmıyor mu?
bu arada o opyunun istemcisini zamanında farklı bi şekilde açıp öyle çözmüştüm sorunu. dosyaların arasında farklı bi yöntem vardı ama unuttum.

bozukbazukax2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben uzun zaman önce oynamıştım deneme amaçlı. amd athlon işlemcim vardı çok daha eski. o launcheri bi şekilde açmadan direkt oyunu açabilmiştim. kasma da yoktu.
Konjektür değişmiş artık riot çift çekirdeklilere sorun cıkartıyor kendi forumlarında benzer yazılar var adamların umrunda değil. 2.el ucuz bi quad işlemciyle çözeceğim artık.

bozukbazukax2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
EDİT : Dediğim gibi dört çekirdekli CPU ya geçince drop, fazla işlemci kullanımı vb. ortadan kalktı artık stabil bir şekilde problemsiz oynayabiliyorum , bu tip sorunu olan arkadaşlara umarım faydası olur. Dediğim gibi çift çekirdek desteği kalktığı için sorun bundan kaynaklı; her şeyi deneyerek bunu tespit ettim.