Logitech G102 İnceleme ve deneyim

Bu konuyu okuyanlar

caglar dikdere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bu inceleme yılların getirdiği deneyim ve bir çok markasının fare kalitesini kendi tecrübelerimle sizlere aktaracağım.
Masa başı işe ve doymak bilmeyen bir oyun açlığına sahibim, bu sebepten ötürü kullandığım ekipmanların ergonomik yapısına, dayanıklılığına, yazılım ara yüzüne, Oynadığım oyunlara idealliğine ve herkes gibi fiyat performansına bakarım. Birçok markanın faresini deneyimleme imkanı sağladım. Yeni aldığım ve sizlerle paylaşmak istediğim ürün Logitech G102. Bu ürünü karşıma çıkan indirim sayesinde gördüm ve deneyimlemek istedim. Başlık başlık sizlere aktarmak istiyorum.

Sade ve ergonomik bir tasarım
Logitech G102 Prodigy’nin bir oyuncu mouse’u olduğunu ilk bakışta arka kısmındaki RGB aydınlatmadan, daha sonra ise ağırlığından anlayabiliyorsunuz. Bunun dışında Logitech, yeni ürününde oldukça sade ve tam olarak ele oturan ergonomik bir tasarımı bizlere sunmuş. Bu tercihin de kullanım konforuna olumlu bir şekilde yansıdığını söyleyebilirim. Mouse’un ölçüleri tam yerinde olmuş. Sade tasarımı kolay bir kullanım sunarken, kullanılan malzeme de eli kaydırmadığı için uzun süreli kullanımlarda güzel bir deneyim yaşattığını söyleyebilirim.
Kutu üzerinde yazdığı kadarıyla 84 gram ağırlığındaki bu ürün, oyuncu mouse’larına kıyasla oldukça hafif olduğu için yoğun kullanımlarda elinizi de yormuyor. Ürünün üzerinde sağ-sol düğme, orta tekerlek, dpi düğmesi ve yan tarafta yer alan ileri-geri düğmeleri olmak üzere toplam 6 adet düğme yer alıyor.
2c4cb8bb1d5dd9c-608x272.jpg

Rgb aydınlatma tasarımın bir parçası olduğundan oldukça şık bir detay olduğunu belirtebilirim. Logitech’in yazılım ara yüzünden renk geçişi ve nefes alma efektlerinden birini ayarlayarak güzel bir RGB şölen yaratabilirsiniz. Ayrıca kullanmak istediğiniz tek bir renk seçeneği varsa onu da yazılımın ara yüzünden rahatça ayarlayabilir, geçiş yada yanıp sönme hızını da ayarlayabilirsiniz.
ea204361fe7f024-250x250.png

Fiyatı ve Performansı ayrı başlıkta açmak istedim, çünkü fiyatına göre muazzam bir kalite sunuyor.
Performans
Faremiz, internetten biraz araştırmam sonucunda Amerika’da tasarlanan ve İsviçre’de üretilen yepyeni bir optik sensöre sahip. 200’den 8000’e kadar sunduğu DPI yelpazesiyle sayesinde istediğim her oyun türüne göre farenin hassasiyetini ayarlayabiliyorsunuz. Farenin üzerinde 6 adet tuş olduğunu belirtmiştim. Bu tuşlara istediğimiz gibi atama yapabilir dileğimiz gibi macro ve kısa yol ayarlaması yapabiliriz. Ayrıca, fare üzerinde bulunan onboard hafıza sayesinde kişisel ayarlarımızı direkt olarak fareye kaydedebiliyor, başka bir bilgisayar geçtiğimiz de ayarlarımızla kaldığımız yerden devam edebiliyor. Bu özellik sayesinde kişisel ayarlarımızı baştan yapmak zorunda kalmıyoruz.
Kullanıcı ara yüzü (Logitech Gaming Software)

Denebilecek tek bir şey var şu zamana kadar kullandığım en kolay ve erişimi kolay bir yazılım. Türkçe dil desteği sayesinde aradığımı kolayca bulabiliyorum. Diyecek başka bir şeyim yok.
c4ca4238a0b9238-1-608x455.jpg

Fiyat
Gelelim faremiz bana ne kadara mal olduğuna. Zoccoshop üzerinden 159₺’ye aldım. Piyasada 250₺ ile 270 arasında seyreden bir fiyatı bulunmakta. Bu da şuan fiyat performans için en uygun durumda olduğunu gösteriyor.
Teknik özellikler
  • Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 uyumlu
  • Çözünürlük: 200 – 8,000 dpi
  • Max ivme : >25G
  • Max hız : >200ips
  • USB veri format : 16 bit
  • USB rapor oranı : 1000 Hz (1ms)
  • Mikroişlemci : 32-bit ARM
  • Yükseklik : 116.6 mm
  • Genişlik : 62.15 mm
  • Derinlik : 38.2 mm
  • Ağırlık : 84 gram
  • Kablo uzunluğu : 2 m
Neden?
Neden piyasada bu ürün fiyatının altında fiyat performans ürünü almadın derseniz, Zoccoshop yaptığı kampanya sayesinde diyebilirim. Kampanya kapsamında G102 hem indirimli hem de bünyelerinde bulunan ve evimin yakınlarında bulunan Zocco’s Oyun Merkezi’nde 20 Saat bilgisayar kullanım bedeli veriyor. Bu iki fırsatı kaçırmak istemedim ve yazın isten sonra pek evde durmak istemediğimden iş çıkışı bu fırsatı değerlendiriyorum he birde klima var püfür püfür bu sıcakta çok iyi gelir.
Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Satın almak veya incelemek isteyenler için linki aşağıya bırakıyorum.Kadıköy yakınlarıydaysanız gidip test edebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Mousepad Bundle: Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse + Logitech Mousepad
Sade: Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse