Local ağdaki bilgisayarların hangi sitelerde gezdikleri

Bu konuyu okuyanlar

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Shiftdelete.net ailesine yeni katıldım.Öncelikle hepinizi en içten .. duygularımla selamlıyorum..

Özel bir şirkette bilgi sistemleri uzman yardımcısı olarak çalışmaktayım ve bir yazılıma ihtiyaç duydum fakat bulamadım ve sizden yardımınızı rica ediyorum. Local ağda bulunan kullanıcıların hangi sitelere girdikleri ve ne kadar band genişliği kullandıkları (her site için olsa daha iyi tabi), ve bugün en çok girilen siteler diye bir sort özelliği de olsa olması lazım. İsteklerimi böyle sıralıyorum ama böyle bir yazılımı bulursam eğer o kadar yüküm hafifleyecek ki bilemezsiniz. En kısa zamanda öneri ve çözümlerinizi bekliyorum arkadaşlar...:blink:

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Netlimiter düşündüm bi ara ama ağda kullanmadığımdan bilmiyorum ama site bazlı değilde program bazlı ne kadar veri kullanıldığı görülüyor. bende Takipteyim konuyu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Herkes her şeyi bilmek zorunda değil ama "Bilgi Sistemleri Uzman Yardımcısı" ünvanına sahip iseniz, istediğiniz özelliklerin hangi yazılım/yazılımlarda olduğunu bilmeniz gerekiyor.

mooncomtr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir program tavsiye ederseniz benim de çok işime yarar. İş yerindeki çalışanlarımın bazılarının kaytardığını düşünüyorum.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Program değilde genellikle Firewall kutu cihazları bunu yapmaktadır.
Özellikle Firewall yanısıra Web Filter özelliği olan ürünler. Örnek verecek olursak; WebSense, Bluecoat gibi ürünler.
Bunun yanısıra Microsoft'un TMG ürünü ile de bu olabilir.

Ücretsiz sanmıyorum bu kadar geniş çaplı bir iş yapabilsin. Eğer varsa harika olur tabi :)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Aynen bizim şirkette WebSense var, göz açtırmıyor .

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION]

Top 10, Top Hit var bir de. IT tarafında değilsen zordur ama bu saydığım listeler epey komik oluyor :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
@tambjk

Top 10, Top Hit var bir de. IT tarafında değilsen zordur ama bu saydığım listeler epey komik oluyor :D

Bu programlar ip bazlı kısıtlama uyguladıklarından, müdür yada yetkili ip'lerinda daha az(yada hiç) kısıt oluyor yada websense default olarak bazı ipleri açık bırakıyor diye biliyorum. Müdürün ip adresini ele geçirip hergün ondan önce login olup ipyi kaparsan özgürsün :)

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ama şöyle bir şey var. Eğer DHCP var ise sistemde müdürden önce IP alamazsın. :)
Çünkü bir lease süresi var. Default olarak sanırım 3 gün idi.

Bir de şirket artık açık bırakmıyor. Verdikleri DHCP scopelarında rezerve ettiklerinden daha da zor :D
Ama şu olabilir müdürün, Mac adresini kendi Mac adres numaranla değiştiğinde özgür dünya sonuna kadar açılır.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
WireShark Wireless network için işinizi görebilir.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Uzman Yardımcısı neden bilmek zorunda olsunmuş?
Töbe yarabbim..

WebSense tarzı kurumsal yazılımları tavsiye ederim. Bedava bir şey aranıyorsa, vardır elbette, aranıp denenmeli.