LNB aşırı yüklendi ne demek?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


ardacemgs

Üyecik
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
4
Puanları
1
Özellikle yeni çıkan televizyonlar da LNB aşırı yüklendi, LNB kabloyu kontrol edin gibi uyarılar çıkmaktadır. Eski tip uydu alıcıların da bu hata vermezken yeni çıkanların neredeyse hepsinde bu uyarının yapıldığını görmekteyiz. Peki bu uyarıyı neden verir?

LNB aşırı yüklendi kabloyu kontrol edin
LNB aşırı yüklendi hatası alıyorsanız eğer çanaktan televizyona gelen kabloyu kontrol etmeniz gerekiyor. Kabloyu kontrol edin herhangi bir yıpranma yada benzeri bir hasarı varmı. Bu kablolar çatılardan falanda geçtiği için fare gibi kemirgenler var ise kabloya zarar vermiş olabilirler. Her neyse sıkıntı kabloda değil ise LNB uçlarını kontrol edin. Sorun muhtemelen oradan kaynaklanıyordur.
LNB ucunu sökün ve tekrardan bağlayın burada dikkat etmeniz gereken nokta saçaklı tellerin kesinlikle diğer tek tele değmemesidir. Bu şekilde tekrardan bağlayıp televizyona taktığınızda hata almayacaksınızdır.

Ancak bu denemelerden sonrada LNB aşırı yüklendi kabloyu kontrol edin, Turner çıkışı aşırı yüklendi gibi hatalar alıyorsanız birde YouTube üzerinden video şeklinde nasıl yapıldığını anlamaya çalışın. Yine yapamadıysanız bir servis çağırma vaktiniz gelmiş demektir.Kaynak: LNB aşırı yüklendi hatası ve çözümü
 
Üst
stat counter