Lityum Polimer Pil

Bu konuyu okuyanlar

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba;

Tabletime yeni pil alacağım. Ama şu bilgilerden emin olamıyorum.

Bendeki tablet 3,7V'la da çalışıyor olabilir, 3,8V'la da çalışıyor olabilir. Kesin bilgiye erişemiyorum. 3,8V'luk pil taksam 0,1V farkı bir soruna neden olur mu dersiniz?

Gittigidiyor'dan filan bakıyorum. 2 kablolu bir sürü lityum polimer pil var. Ama 3 kablolu liyum polimer yok görünüyor. Bendeki tabletin orijinal pili 3 kablolu. Bu 3. kablo tabletin ısı denetimi yapması için kullanılıyormuş. Yani diğer tabletlerin böyle bir kontrol yapmaya ihtiyacı yok mu? Neden bu kadar az 3 kablolu batarya satılıyor.

Ayrıca bu lityum polimer pillerin ürün özelliklerinde genişlik yükseklik ölçüleri yazıyor ama kalınlık yazmıyor. Genelde kalınlık 3mm midir? Bendeki tabletin pilin kalınlığı 3mm'ymiş.

Bilgisi olan var mı?

Can1289

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba;

Bendeki tablet 3,7V'la da çalışıyor olabilir, 3,8V'la da çalışıyor olabilir. Kesin bilgiye erişemiyorum. 3,8V'luk pil taksam 0,1V farkı bir soruna neden olur mu dersiniz?

Gittigidiyor'dan filan bakıyorum. 2 kablolu bir sürü lityum polimer pil var. Ama 3 kablolu liyum polimer yok görünüyor. Bendeki tabletin orijinal pili 3 kablolu. Bu 3. kablo tabletin ısı denetimi yapması için kullanılıyormuş. Yani diğer tabletlerin böyle bir kontrol yapmaya ihtiyacı yok mu? Neden bu kadar az 3 kablolu batarya satılıyor.

Ayrıca bu lityum polimer pillerin ürün özelliklerinde genişlik yükseklik ölçüleri yazıyor ama kalınlık yazmıyor. Genelde kalınlık 3mm midir? Bendeki tabletin pilin kalınlığı 3mm'ymiş.

Bilgisi olan var mı?
Merhabalar, size tavsiyem tabletin markasına uygun bir batarya almanız. 2 kablolu bataryalar sorun yaratabilir.

Can1289

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba;

Bilgisi olan var mı?
2.tavsiyem ise tabletin markasına bakıp orijinal bataryasını almanız. (Örnek: Samsung tablet ise marka model bilgisine göre arama yapın.)

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çok popüler bir tablet değil. Türkiye'de kendi adıyla pil satılmıyor.
Ama gerçekten şunu merak ediyorum. 0,1V farkı sorun olur mu?
Teşekkürler...

Can1289

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çok popüler bir tablet değil. Türkiye'de kendi adıyla pil satılmıyor.
Ama gerçekten şunu merak ediyorum. 0,1V farkı sorun olur mu?
Teşekkürler...
Sorun olmaz diye düşünüyorum. Daha önceden çok deneme yaptım bununla ilgili. Gözle görülür bir fark yok.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu iyi haber. Sağ ol.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar;

3 kablolu pil aradım. Ama çok az çeşit var. Bendeki tabletin orijinal pil kalınlığı 3mm olduğu için mecburen bu pili aldım.
Polypad I70 Tablet Pc Bataryası 7.5 X 5.5 Cm 3 Kablolu GittiGidiyor'da 354317846

Kırmızı, mavi, siyah kablosu varmış ve lityum iyonmuş.

Tabletin orijinal pili liyum polimer ve kablolardan biri beyaz. Asıl uyumlu pil şuydu:
aliexpress

Liyum polimer pil çok aradım. Ama hepsi 2 kablolu, uymaz diye almadım. Ama aldığım pilin de beyaz renkli kablosu olmadığından uyacağından emin değilim.

Beyaz kablo ısı kontrolü için kullanılır yazıyor internette. Aldığım pil, tablete uyar mı? Isı kontrolü yapmadan çalıştırabilir mi, ya da o mavi kablo ısı kontrolü için midir?

Pili taktıracak olursam tableti çökertir mi?

Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Can1289

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tekrar merhabalar, o zaman tek çareniz iki kablolu olanı alıp + - sine göre bağlantı yapmanız. Alacağınız pil tabletin voltajı ve miliamperi(MAH) ne yakın olsun.

Can1289

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar;

3 kablolu pil aradım. Ama çok az çeşit var. Bendeki tabletin orijinal pil kalınlığı 3mm olduğu için mecburen bu pili aldım.
Polypad I70 Tablet Pc Bataryası 7.5 X 5.5 Cm 3 Kablolu GittiGidiyor'da 354317846

Kırmızı, mavi, siyah kablosu varmış ve lityum iyonmuş.

Tabletin orijinal pili liyum polimer ve kablolardan biri beyaz. Asıl uyumlu pil şuydu:
aliexpress

Liyum polimer pil çok aradım. Ama hepsi 2 kablolu, uymaz diye almadım. Ama aldığım pilin de beyaz renkli kablosu olmadığından uyacağından emin değilim.

Beyaz kablo ısı kontrolü için kullanılır yazıyor internette. Aldığım pil, tablete uyar mı? Isı kontrolü yapmadan çalıştırabilir mi, ya da o mavi kablo ısı kontrolü için midir?

Pili taktıracak olursam tableti çökertir mi?

Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Yine kesin bilgi değil ama benim çözümüm bu. Ama forumdaki abilerimizin kardeşlerimizin bakması doğru olur

**Forumdakilerin fikrini alsan iyi olur.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tekrar merhabalar, o zaman tek çareniz iki kablolu olanı alıp + - sine göre bağlantı yapmanız. Alacağınız pil tabletin voltajı ve miliamperi(MAH) ne yakın olsun.

Merhabalar,

+ - kırmızı siyah oluyor değil mi? Bunlara bağlasak mavi açıkta kalsa nasıl olur? Böyle çalışır mı?

İnternette lityum iyonun pil ömrü lityum polimerden daha uzundur yazıyor (eğer hatalı bilgi değilse tabii). Bu yüzden belki lityum iyon bağlamak benim için daha hayırlı olacaktır. Çünkü tabletin pil ömrü 1 yılda bitti. Şimdi uğraşıp duruyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yine kesin bilgi değil ama benim çözümüm bu. Ama forumdaki abilerimizin kardeşlerimizin bakması doğru olur

Evet, ben de forumdaki arkadaşların fikrini almak için buradayım. Kaliteli bir forum.

Son düzenleme:

Can1289

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Merhabalar,

+ - kırmızı siyah oluyor değil mi? Bunlara bağlasak mavi açıkta kalsa nasıl olur? Böyle çalışır mı?

İnternette lityum iyonun pil ömrü lityum polimerden daha uzundur yazıyor (eğer hatalı bilgi değilse tabii). Bu yüzden belki lityum iyon bağlamak benim için daha hayırlı olacaktır. Çünkü tabletin pil ömrü 1 yılda bitti. Şimdi uğraşıp duruyorum.

Evet, ben de forumdaki arkadaşların fikrini almak için buradayım. Kaliteli bir forum.
Evet. + kırmızı kablo - siyah kablo anlamına gelir.
Bu yöntemi yapın %60 çalışır tabletiniz.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
anlayan bir ustaya pillerin devrelerini değiştirtebilirsen istediğin olur.

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet. + kırmızı kablo - siyah kablo anlamına gelir.
Bu yöntemi yapın %60 çalışır tabletiniz.
Mecburen deneyeceğiz gibi..
Aslında ben bu pili 3 kablolu ve kablolarından biri beyaz diye aldım. Resimde beyaz görünüyordu. 3 kablolu olunca zaten standarttır diye düşündüm. :)

anlayan bir ustaya pillerin devrelerini değiştirtebilirsen istediğin olur.
Öneri için teşekkürler.

Son düzenleme: