Lisede devamsızlıkla ilgili.

Bu konuyu okuyanlar

ogzhnckrglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 9. sınıftayım notlarım geçmeye yetecek kadar iyi.
meselem şu özürsüz 14,5 devamsızlığım var 2 günde raporlu. benim yarın gitmemem gerek okula ve 15,5 gün olacak bir sorun olurmu?
ve 10 ve 13. devamsızlıklarımda kağıt geldi. bir kaç yerde 15 gün olunca arıyorlar yada sınıfta kalıcak diyorlarmış. ama arkadaşlarıma sorduğumda 17 gün diyor.
siz bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler. :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bir öğretmen olarak cevap veriyim. Devamsızlık sınırı 20 gün özürsüz 25 gün özürlü olmak üzere en fazla 45 gündür. Bu durumda 20 gün özürsüz devamsızlık yaparsan özürlü devamsızlığa bakılmaksızın sınıfta kalırsın. Aynı şekilde 25 gün özürlü devamsızlık yaparsan da özürsüz devamsızlığa bakılmaksızın sınıfta kalırsın.

Ayrıca okullar genellikle 5'er günlük periyotlarla (okulun isteğine göre bu periyot zamanları düşebilir) öğrenci velilerine devamsızlık mektubu gönderir.

ogzhnckrglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler hocam bu bilgiler bende sahibim ama benim demek istediğim 15 gün olunca bi sorun teşkil edermi? yalandan yada asmışlıktan değil hayatımda 2 kere yapmışımdır böyle ama gerçekten zorunluluktan gidemedim çoğu zaman yarında öyle bir gün o yüzden. tekrar tekrar teşekkürler :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Her şeyi net ifade ettiğimi düşünüyordum. Neyse. Kısaca 15 gün ile devamsızlıktan kalmazsın. Kralı da gelse seni okuldan uzaklaştıramaz.

ogzhnckrglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam gayet güzel acıkladınız sağolun :) yani demek istediğim 15 gün sorun teşkil edermi işte çoğu sitede gördüm yok işte para cezası oyduy buydu işte. Tekrar tekrar teşekkürler :)

tsezer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam gayet güzel acıkladınız sağolun :) yani demek istediğim 15 gün sorun teşkil edermi işte çoğu sitede gördüm yok işte para cezası oyduy buydu işte. Tekrar tekrar teşekkürler :)

Yok kardeşim öyle şeyler sen özürsüz 20 gün yapmamaya çalış. Para cezası değilde OKUL AİLE BİRLİĞİNE yardım yaparsan belki seni yok yazmayız gibisinden birşeyler diyebilirler :))