Lise Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Herkese merhabalar.TEOG sonuçları açıklandı ;

Puanım:432
Yüzdelik Dilimim:%8,47

İstanbul Ümraniye'de oturuyorum.Aklımdaki liseler

1-)İstanbul Kadiköy Lisesi
2-)Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi
3-)İstanbul Üsküdar Lisesi
4-)Hacı Sabancı Anadolu Lisesi

Bu liselerden herhangi birinde okuyan yeğeniniz,oğlunuz,akrabanız felan var mı ? Memnunlar mı ? Birde bu liseler harici söyleyeceğiniz bir lise var mı ? Dediğim gibi İstanbul Ümraniye'de oturuyorum.Önereceğiniz liseler Anadolu yakasında olmalı.Teşekkürler.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Eve hangisi yakınsa bence oraya git hangi lisede okuduğunun pek önemi yok içinde ders aşkı varsa bu iş tamamdır üni tercihini bence daha dikkate almalısın bu ne ki biz lise zamanlarımızda okula tuvalette sigara içmeye muhabbet etmeye gidiyorduk

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yakın okul değil de seçme öğrencilerin olduğu okul tercih edilmeli. Yüzdelik dilimin (Türkiye genelidir sanırım) iyi sayılır. Yukarıdaki okulların İnternet sitelerine girip kontrol etmeni tavsiye ederim. Üniversiteye yerleşme durumu, yapılan etkinlikler, sınıf görüntüleri, sosyal medyadaki paylaşımlar (facebook sayfaları varsa)... vs.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Yok mu çevrende İHL? Hayata 1-0 önde başla :p

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Eve hangisi yakınsa bence oraya git hangi lisede okuduğunun pek önemi yok içinde ders aşkı varsa bu iş tamamdır üni tercihini bence daha dikkate almalısın bu ne ki biz lise zamanlarımızda okula tuvalette sigara içmeye muhabbet etmeye gidiyorduk

Evime pek yakın olmasını istemiyorum açıkcası.

Yakın okul değil de seçme öğrencilerin olduğu okul tercih edilmeli. Yüzdelik dilimin (Türkiye genelidir sanırım) iyi sayılır. Yukarıdaki okulların İnternet sitelerine girip kontrol etmeni tavsiye ederim. Üniversiteye yerleşme durumu, yapılan etkinlikler, sınıf görüntüleri, sosyal medyadaki paylaşımlar (facebook sayfaları varsa)... vs.

Hocam evet yüzdelik dilimim Türkiye geneli.Dedikleriniz aklıma gelmemişti sağolun bakacağım hemen.

Yok mu çevrende İHL? Hayata 1-0 önde başla :p

Hocam cümlenizde bi aşağılama mı var yoksa ciddi olarak mı söylediniz ?

Eğer cevabınız 2. olacaksa şimdiden vereyim cevabımı.Kadiköy Anadolu İHL'ye yetiyor puanım da ben gitmek istemiyorum Kartal İHL'yi tutturabilseydim gitmek isterdim oraya.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bu yazdığın liseler ile Ümraniye arası bayağı var bu kadar uzak okullar seçme sıkıntı yaşarsın trafik ada servis veya toplu taşıma insanı bezdirir düşünsene arkadaşın saat 8-20 de evden çıkıyor sen 1saatlik yoldasın 7:20 de çıkıyorsun yakınlarında ki bir liseyi tercih et.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Bu yazdığın liseler ile Ümraniye arası bayağı var bu kadar uzak okullar seçme sıkıntı yaşarsın trafik ada servis veya toplu taşıma insanı bezdirir düşünsene arkadaşın saat 8-20 de evden çıkıyor sen 1saatlik yoldasın 7:20 de çıkıyorsun yakınlarında ki bir liseyi tercih et.

Uzunçayır metro durağına çok yakınım kadiköye de üsküdarada ulaşım konusunda pek bi sıkıntım yok.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Uzunçayır neresi Ümraniye neresi :D sen Göztepe taraflarındasın o zaman ben bilgi vermek istedim zamanında bende yaşadım sabahları diğer arkadaslarından daha önce kalkıp yola çıkmak 4 yıl içerisinde çok bunaltıcı bir hal alıyor,

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Uzunçayır neresi Ümraniye neresi :D sen Göztepe taraflarındasın o zaman ben bilgi vermek istedim zamanında bende yaşadım sabahları diğer arkadaslarından daha önce kalkıp yola çıkmak 4 yıl içerisinde çok bunaltıcı bir hal alıyor,

:D Abi şöyle diyeyim sana.Erkut Soyak Anadolu Lisesi'ni biliyor musun ? Oranın biraz daha yukarısında oturuyorum.Çok yakınım dediğimde yürüme mesafesinden bahsetmiyorum 13M otobüs hattı var,onla ortalama 20 dk ya uzunçayırda oluyorum.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Her sabah 1 saat yol gideceksen gideceğin okulun çok sağlam olması lazım. Arada uçurum yoksa daha yakın olanı tavsiye ederim :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
liselerin ders programı ve ders içeriği aynı, hangisine gittiğin önemli değil
ama her lise de birbirinin aynı olmaz sosyal aktivite gibi şeyler açısından
kafandaki okulların hepsini git bi gör, mümkünse o okuldaki bir kaç hocayla tanış kendin karar verebilirsin hangisinin daha iyi olacağına

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
araştırmanı ve seçimini iyi yap içinde ideolojik gruplar barındıran okullardan uzak dur okulun başarısından çok öğrenci ve öğretmenlerin insanlık kalitesine göre okul seç sonra pişman olma benim gibi

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Liseli vardıya ah o liseli :D Liseliler bastı forumu agaaaa

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Her sabah 1 saat yol gideceksen gideceğin okulun çok sağlam olması lazım. Arada uçurum yoksa daha yakın olanı tavsiye ederim :)

Tavsiyeniz için teşekkürler :)

liselerin ders programı ve ders içeriği aynı, hangisine gittiğin önemli değil
ama her lise de birbirinin aynı olmaz sosyal aktivite gibi şeyler açısından
kafandaki okulların hepsini git bi gör, mümkünse o okuldaki bir kaç hocayla tanış kendin karar verebilirsin hangisinin daha iyi olacağına

Aklımdaki okullara bi gidip bakacağım zaten.Tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

araştırmanı ve seçimini iyi yap içinde ideolojik gruplar barındıran okullardan uzak dur okulun başarısından çok öğrenci ve öğretmenlerin insanlık kalitesine göre okul seç sonra pişman olma benim gibi

Zaten öğrenci ve öğretmeni kaliteli olan okulun puanı da yüksektir.İdeolojik gruplar konusunda haklısınız.Tavsiyeniz için teşekkürler :)

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Tavsiyeniz için teşekkürler :)

Aklımdaki okullara bi gidip bakacağım zaten.Tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

Zaten öğrenci ve öğretmeni kaliteli olan okulun puanı da yüksektir.İdeolojik gruplar konusunda haklısınız.Tavsiyeniz için teşekkürler :)

Ders anlamında demedim yalnız :)

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Pardon ya onu yazarken aklım birşeye takılmıştı orayı "puanı" olarak değilde "eğitimi" olarak okursanız daha doğru olur :D :)

benim dediğim açıdan kötü bir okul seçersen sağlam eğitim almak için çok güçlü olman gerekecek

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaş ve okul ortamı çok önemlidir seni teşvik edecek çalışmaya iyi işlere yönlendirecek arkadaşın olursa okulun bence pek bir önemi yok zaten çalışırsınız

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
fakat yinede puana aldırmamanın faydasıvar,çünkü bazı liseler vardır öğretmenleri iyidir ve bir sene sonra çok iyi bir okul olacaktır ama bu sene puanı düşük görünür.bir lise vardır daha öğretmeni yoktur puanı yüksektir

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş puanı yüksek olan okulu iyi sanıyor :D Tamam bende liseliyim ama şimdi 460 puanla alan ismi duyulmuş bir anadolu lisesi biliyorum pislik içinde öğrencileri desen puff uçuklar ben anadolu teknik lisesinde okuyorum tamam ben sbs ile girdim 376 puan almıştım ama okulumu ve hocalarımı çok seviyorum açıkçası ben çok araştırıp okulumu yazmıştım ve memnunum yani diyeceğim puanı yüksek olan okulu iyi sanma araştır sonra karar ver.Ve kız arkadaşım Sosyal bilimler lisesinde okuyor saygın bir lisede ağlıyacak nerdeyse böyle okulmu olur diye :D

hanes

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Okuyun okuyun olum memur olun okuyun