Lise Öğrencileri İçin Akıllı Telefon Önerileri

Hangisi okuyan gençler için uzun gider?

• Samsung Galaxy S7

• Sony Xperia Z5

• Htc One M9

• LG G5

• Apple iPhone 5s

• Xiaomi Mi 5

• Asus Zenfone 3

• Huawei P8

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Mr. Devekusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu başlık altinda kisitli bir butceden fedakarlik edip birkac sene performansi ve popularitesi eskimeyecek bir akilli telefon almak isteyen fakat tercih konusunda tereddütleri olan liseli öğrencilere yardimci olmak maksadiyla toplanmiş bilgili bir topluluk ve bu topluluğun değerli bilgilerinden faydalanmak tercih sirasinda goz onunde bulundurmak isteyen bir grup ogrenci toplanmis bulunmaktayiz.

Reaksiyon puanı
2,554
Lise öğrencisinin akıllı telefona ihtiyacı yok bence nokia 5320 express music işinizi görür.Arama yapar müziğini dinlersin daha ne :D

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Ben kesinlikle S7 diyorum ama farklı bir şey olsun diyorsan mi 5 al :);)

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Bu başlık altinda kisitli bir butceden fedakarlik edip birkac sene performansi ve popularitesi eskimeyecek bir akilli telefon almak isteyen fakat tercih konusunda tereddütleri olan liseli öğrencilere yardimci olmak maksadiyla toplanmiş bilgili bir topluluk ve bu topluluğun değerli bilgilerinden faydalanmak tercih sirasinda goz onunde bulundurmak isteyen bir grup ogrenci toplanmis bulunmaktayiz.
Samsung s7 ile mi5 kapışır.S7 hepsinden daha iyi bir telefon fakat fiyat farkı göz önüne alınırsa mi5 de tercih edilebilir.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Galaxy Note 5 tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
2,554
bencede :D

bu telefonlar lise öğrencisi biraz lüks değil mi .lisede bunları kullanan üniversite de kullanacak marka bulamaz :D
Ben üniye 1100la gittim müzik çalan telefon bile alınmadı bize lisede zaten hiç alınmadı bir tane mp4 çalar almıştım 90 liraya migrostan ünide :D

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
fiyat önemli olur ögrenci adam için bu yüzden mi 5 derim. Alacak arkadaşın parası varsa da s7 derim...

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Lise öğrencisinin bi havası olur karizması olur iphone kullanırsan bu dediklerimi karşılar lakin son çıkan modellerden olsun 6s veya 7 serisinden ama android seviyorsanız s7 yi tavsiye ederim çok iyi bir cihaz

Reaksiyon puanı
2,554
Lise öğrencisinin bi havası olur karizması olur iphone kullanırsan bu dediklerimi karşılar lakin son çıkan modellerden olsun 6s veya 7 serisinden ama android seviyorsanız s7 yi tavsiye ederim çok iyi bir cihaz
Ülkemizin geldiği noktayı özetleyen mi piyasayı özetleyen mi desem aslında herşeyi özetleyen bir yorum diyecek bişey kalmadı tebrik ederim :D

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ben üniye 1100la gittim müzik çalan telefon bile alınmadı bize lisede zaten hiç alınmadı bir tane mp4 çalar almıştım 90 liraya migrostan ünide :D
siz yine iyisiniz ben liseye giderken sadece radyolu kasetçalarım ve evde de sabit çevirmeli telefon vardı:D
hala bir köşede duruyordur.hey gidi günler :D

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    5.6 KB · Görüntüleme: 846

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Lise 2'de (o zaman lise 3 yıllıktı) almıştım ilk telefonumu.. Sony Ericsson T100 idi. Yanlarda renkli silikon şeritler.. Ekranda farklı renk aydınlatma.. O şeritlerin, ekranın ne reklamını yaptılardı be. Gören de zanneder renkli ekran.. Liseyi bitirene kadar çok telefon değiştirdim ama.. En son i-Mate Jam ile mezun olmuştum liseden.. O zamanlar sosyal medyaymış, mobil internetmiş falan böyle değil tabi. WAP vardı internet için.. Kontörlü oyun, resim, melodi ve sivrisinek kovucu program tuzakları vardı.. O değil de 6600'ın reklamı neydi öyle.. Adamlar VGA kamerayı resmen Canon Prof fotoğraf makinası gibi tanıttıydılar..

Mr. Devekusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir onceki telefonum Galaxy A5 ti. 2015 model. Tam 1600 tl ye 24 ay taksitle.. daha 14 ay oldu ucuncu kez servislik oldu. İlki ic ekran kirildi tum kasayi 450 tl ye yaptilar. İkincide ekran 5 cm kadar ayriliyordu telefondan. Home tusu dusuyordu batarya nin uzerini okuyordum rahatca. 40 tl ye dandikce yapistirdilar. Simdi tekrar ic ekran kirildi 400 tl diyorlar. S7 parasi harcadim tele. Suanki fiyati 1050 tl lere kadar inmis. Ben 2090 tl harcadim. Tasarim cok onemli benim icin. Bu yuzden samsung tu tercihim. Ama kirginim. S7 icin bir turlu isinamiyorum. Samsung degisti desin biri :)) bir hevesti kendimu zorladim ve 900 tl ye bir telefon almak icin gittigim yerde icimde hep bir hayal olarak kalan Galaxy A5 i aldim. Simdi icim buruk.

Mr. Devekusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mi 5 diyenler Xiaomi benim icin tam bi ogrenci dostuydu. Ama 2-3 yil kullanmak istedigim icin sar degerini de goz onunde bulundurnak istedim. Galaxy s7 0.41 s7 edge 0.26.. bas icin sar degeri saglik icin en fazla 1.0 olmaliymis. Xiaomi Mi 5, huawei p9, meizu pro 6 1.49 larda. Dehset derecede yani. O yuzden cok ucuzlar. Ayni zamanda asus huawei meizu xiaomi gibi markalarin hemen hemen her modelinde sar degeri cok yuksekte. O yuzden samsung htc sony apple gibi markalarda gozum. Sizce?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Mi 5 diyenler Xiaomi benim icin tam bi ogrenci dostuydu. Ama 2-3 yil kullanmak istedigim icin sar degerini de goz onunde bulundurnak istedim. Galaxy s7 0.41 s7 edge 0.26.. bas icin sar degeri saglik icin en fazla 1.0 olmaliymis. Xiaomi Mi 5, huawei p9, meizu pro 6 1.49 larda. Dehset derecede yani. O yuzden cok ucuzlar. Ayni zamanda asus huawei meizu xiaomi gibi markalarin hemen hemen her modelinde sar degeri cok yuksekte. O yuzden samsung htc sony apple gibi markalarda gozum. Sizce?
SAR değerinin maks değeri 1.0 değil, 2.0'dır.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339

Listede niye htc 10 yok :)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Niye huawei p9 yok,HTC 10 yok.Bunlar arasından s7 ama olsa HTC 10.Tabi lise öğrencisinin bu kadar iyi bir cihaza ihtiyacı var mı o da tartışılır.

Son düzenleme:

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Zenfone 3 veya lenovo vibe p2 den fazla para vermeye gerek yok, bu telefonlar bile fazla. Lise öğrencisiyim ben htc one m7 kullanıyorum batarya kötü durumda sarjı çabuk bitiyor ama onun haricinde memnunum, telefon alacak olsam şu an p2 ve zenfone 3ün fiyatı 1300den pahalı olursa gider p1 alırım hatta günümüzde 1500 tl ile gecen senelerin amiral gemileri ayarında telefon alınıyor fazla para vermek saçma.

Mr. Devekusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Listede niye htc 10 yok :)
Cok iyi ve oldukca kusursu bir model olmasina karsin fiyatiyla da cep yakiyor. Takdir edersinizki bu yonuyle kit kanaat idare eden bir ogrenci olarak htc 10 modelini maddiyat anlaminda karsilayabilmem pek de mumkun degil. Bu guzel fikriniz icin de ayrica tesekkur ederim...

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Galaxy s7. Tam öğrenci telefonu; sağlam,şık,yazılımı iyi, kasmaz,donmaz...

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Cok iyi ve oldukca kusursu bir model olmasina karsin fiyatiyla da cep yakiyor. Takdir edersinizki bu yonuyle kit kanaat idare eden bir ogrenci olarak htc 10 modelini maddiyat anlaminda karsilayabilmem pek de mumkun degil. Bu guzel fikriniz icin de ayrica tesekkur ederim...

Evet, Htcnin bir handikapı da fiyatı. Biraz daha bütçeli olsalar iyi olurdu. ( rica ederim )

Mr. Devekusu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugun yaklasik 6 saattir genis genis s7 ve z5 modellerinin teker teker inceleme ukt videolarini izledim. Okudum tartistim izledim analizini yaptim. Ben youtube ile yakindan ilgileniyorum. Hatta gelecek planlarimda hobi olarak youtuber lık yapmak da var. Kaldi ki ne bilgisayarim var ne de kameram. Fakat sunu farkettim s7, gerek ustun kamera ozellikleri, gerek game launcher ozelligi (oyun videosu kaydetme oyun ici resimler cekme mikrofonla oyun videolari cekme), gerekse twitch youtube periscope younow gibi canli yayin uygulamalari icin live broadcast ozelligini kullanabilme olsun cok basarili bir cihaz. Sdn ninde tabiriyle tum bunlarin yaninda tartismaya dahi acilamaz bir ustun kamera performansi sunmasiyla s7 modeli youtuber lar icin bicilmis kaftan niteliginde. Bazi arkadaslar fiyati yuksek tuttugumu soyluyor. Arkadaslar oyun videosu cekmeyecegim fakat ogrenci isi vlog lar cekmek icin ayrica iyi bir pc ye ve kaliteli bir kameraya ihtiyacim var. S7 aldiktan sonra normal bir pc alsam video duzenlemek icin hayli hayli yeter bana. Hatta telefon uzerindn dahi kalitli editler yaptigim oldu sikca. Bu yuzden aslinda Telefon + Notebook + Video Kamera yerine sadece S7 alarak buyuk bir tasarruf etmis olmuyor muyum? Ayric kararim net olmasa da eger s7 alacak olursam (ki ancak taa yazın alabilirim) aklimin bir yeinde hep sony xperia z5 kalacak. Bence musterinin menfaatini en cok dusunen marka sony. Yani her modeliyle.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Müşterinin menfaatini düşünen bir firma yok. Bunu bir kere aklından silmelisin. Hatta, müşteri menfaatini ne kadar çok düşündüğünü söylüyorsa, o daha çok yolmaya çalışıyordur.

Yunus Emre MARŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bir lise öğrencisi ek kaynak olmadan bunları nasıl alabilir ? :D

Modiys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öğrenci için en uygun telefon HOMTOM HT7 singapur dan hediye olarak ptt kuryesi getirdi 1 yıldır kullanıyorum hiçbir sorunu yok fiyatı $62.99
link atmak reklam sayılır belki o yüzden google a tinydeal yazın