Linux'ta ofis uygulaması neden değişti?

Bu konuyu okuyanlar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam arkadaşlar belki çok geç uyandım belki de jeton dört köşe benim için ne düşündüğünüz önemli değil ben ilk linux ile tanışmamdan ofis uygulaması openoffice idi tüm linux dagitimlarinda sabit bir uygulama idi tüm dağıtımlar openoffice kullanıyordu sonra 1-1.5 sene linux kullanmadım sonra tekrar linux kullanmaya karar verdiğimde openOffice gitmiş yerine libre Office gelmiş neden linux dagitimlari sozbirligi etmiş gibi libre Office ye geçiş yaptı bilgisi olan arkadaşlar bilgisiyle beni aydınlatır sa sevinirim şimdiden tesekkurler

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İyi akşamlar,

OpenOffice hâlâ kullanılabilir durumda. Sadece LibreOffice'in daha yenilikçi ve stabilize hali distroların dikkatini çekti ve onlar da tercihlerini bu suit paketlerden yana kullanıyorlar. Bu yüzden de varsayılan LibreOffice olarak karşımıza çıkıyor.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Sanırım eski uygulamayı geliştiren şirket, başka bir şirkete satılınca tartışmalar oluştu. O sırada da LibreOffice geliştirilmeye başlandı. Bildiğim kadarıyla Apache OpenOffice olarak geliştirilmeye devam ediliyor.