Linux'a geçiş hikayenizi anlatın :=)

Bu konuyu okuyanlar

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Burada son kullanıcıya göre değerlendirme yaptığımızı sanıyordum. Siz kurumsal mıydınız? Son kullanıcıya da lanet etmek nedir :D
Heyt ya. Biz kurumsalız. İlluminati'nin IT departmanından yazıyorum bunları, hatta sübliminali dayıyorum size de haberiniz yok.
F
İ N
N İ X
Kamufle olmak için bir N sildim, forum ağası diye başına ekledim belki millet çakmaz diye.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Heyt ya. Biz kurumsalız. İlluminati'nin IT departmanından yazıyorum bunları, hatta sübliminali dayıyorum size de haberiniz yok.
Sizi bilmem de ben CS:GO'da sertifikalı hacker'ım biliyonuz mu :p Ben de bilmiyordum ama her girdiğim maçta biri Hacker ! Hackeeerrr ! diye bağırıyor ve sövüyor. Vardır elbet bir nedeni :D Farkettim ki aslında ben Redhack ile iş birliği yapıyormuşum, CS:GO'dan rusları atacakmışız :p

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Bunları yazdığımı hatırlıyorum ama o sinirle ne konuda kime yazdığımı hiç hatırlamıyorum :D Nereden almıştın özelden link atar mısın ? :D
--- Gönderi Güncellendi ---

Bazen millet gerçekten kalın kafalı oluyor çünkü :D Adama gecenin 4 ünde yardım ediyorum beni uyandırmış gecenin köründe sorununun çözümünü söylüyorum bir şey olmaz değil mi ? Ama bir şey olmasın da ? Diyecem olum yap artık yatacam zıbaracam uykum var sporcu adamım, derslerim var, yorgunum, dinlenmem lazım, telefondan yatağımda bir gözüm kapalı sana cevap veriyorum neden beni sinirlendirip uykumu kaçırıyorsun ? Yardım istemenin de bir adabı zamanı var. Gecenin 4'ünde beni uyandırmış, onu tersledim diye bozuluyor :D Olm yat zıbar sabah bakarız.

Sorunun çözümü linkte deyip kapataydın :D Amme hizmeti yapıyoruz sanki.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Bu şarkı ruskilere ve gönlünde ruski olanlara gelsin :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285

Bu şarkı da hayata küskün olan herkese gelsin

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bu şarkı da hayata küskün olmayan herkese gelsin.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben de öyle sanıyordum ama Windows 10 bu adam şirketten ayrıldıktan sonra çıktı.
Windows 10 kararlılık olarak en iyi Windows versiyonuydu diyebilirim eğer doğru ayarları yapılırsa. Ama kesinlikle en güvenli değil. Windows 10 altı sistemleri Microsoft bilinçli olarak WannaCry için patch'lemedi bir ton veri kaybına sebep oldular Windows 10 daha güvenli diyebilmek için. Ahlaksızca bir pazarlama politikasıydı :mad: Ama şunu diyebilirim Windows 10 için. Şu zamana kadar beni sürücüler anlamında en az uğraştıran sürüm o oldu ve herşey anında çalıştı. Programlar ve sistem için performans kusursuzdu. Sıkıntı şu;
1- Windows 10 kendisi bir virüs
2- Bazen bir Windows güncellemesi sistemini bozabilir ve misal Wifi kartının artık çalışmaması gibi bir sorunda bu sorunu çözmenin tek yolu diye yeni bir güncelleme yayınlayarak insanlara yeni update'yi yükleyin demeleri gibi saçmalıklar oldu. Bugün ethernet girişi olmayan bilgisayara tamam çeşitli şekillerde bağlanılabilir ama çoğu kullanıcı bunları bilmez. Son kullanıcının canını sıkar misal bu olay.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Küskün olmayan yorumunu alıntılayacaktım. Kusura bakmayın yanlış olmuş

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Son 1 aydır birçok farklı forumlarda Linux'e geçiş oranlarında gözle görülebilir bir artış hissediyorum.
Windows 10 demek ki son güncellemeleriyle kullanıcıları artık fena bezdirmiş olmalı. :D

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Ben sırf merak ettiğim için kurdum GNU/Linux gayet şu aralar iyi gitmekte istediklerimi yapabiliyorum.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
24-core CPU and I can’t move my mouse

24 gerçek işlemci, 24 sanal işlemci olmak üzere toplamda 48 çekirdekli işlemci, 64 gb ram, en hızlı ve son nesil ssd ile Windows 10'da zaman zaman bilgisayar aşırı kasılıyor ve fare bile birkaç saniye hareket etmiyormuş.
Bu konu ayın 7'sinde yazılmış, bence hareketliliğin sebebi buna dayanıyor.
Ama görünen köy kılavuz istemez, altyapısı zaten kötü olan ve üstüne her yeni şey geldikçe artık tartmayıp çürük bina misali sallanan bir sistemin, bu da yetmezmiş gibi çok daha kötü tasarım kararlarıyla performans düşmanı hale getirilip ancak oraya buraya parayla yazanlar tarafından performansı iyi diyerek yutturulmaya çalışılan lakin artık bariz olan bir gerçeğin üzeri örtülemeyecek hale gelmiş.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
24-core CPU and I can’t move my mouse

24 gerçek işlemci, 24 sanal işlemci olmak üzere toplamda 48 çekirdekli işlemci, 64 gb ram, en hızlı ve son nesil ssd ile Windows 10'da zaman zaman bilgisayar aşırı kasılıyor ve fare bile birkaç saniye hareket etmiyormuş.
Bu konu ayın 7'sinde yazılmış, bence hareketliliğin sebebi buna dayanıyor.
Ama görünen köy kılavuz istemez, altyapısı zaten kötü olan ve üstüne her yeni şey geldikçe artık tartmayıp çürük bina misali sallanan bir sistemin, bu da yetmezmiş gibi çok daha kötü tasarım kararlarıyla performans düşmanı hale getirilip ancak oraya buraya parayla yazanlar tarafından performansı iyi diyerek yutturulmaya çalışılan lakin artık bariz olan bir gerçeğin üzeri örtülemeyecek hale gelmiş.
Ciddi sorunları var artık oranları şişirek onca pc ye ön yüklü göndererek fiyatı çakmaktan başka yaptıkları bir şey yok.Sancı bir öğrenme serüveni olacak ama daha geçmeyi planlamıyorum.Windows denen illete.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Son 1 aydır birçok farklı forumlarda Linux'e geçiş oranlarında gözle görülebilir bir artış hissediyorum.
Windows 10 demek ki son güncellemeleriyle kullanıcıları artık fena bezdirmiş olmalı. :D
Yada hocam ? Senin benim gibi adamların sayısında artış olduğu (GNU/Linux'tan anlayan) için insanların daha fazla gözünün önünde olabilir mi ? :D
Hocam bu sadece Windows 10'un çöpünden değil, insanlar daha kötülerini kullanmaya alışık. Bunu burada, diğer forumlarda emek veren, yardım eden herkese borçluyuz :)

Son mesajlar