Linux'a geçiş hikayenizi anlatın :=)

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Birlikte minik bir etkinlik yapalım mı ? Herkes Linux'a nasıl geçtiğini anlatsın ve nasıl bir bilgisayarla başladığını, şu anki bilgisayarının özelliklerini, ne anlatmak istiyorsanız anlatalım :) Minik bir kural da var, herkes mesleğini yazsın ki Linux'u kimler kullanıyor bir bakalım hangi iş alanlarından insanlar kullanıyor :)

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Birlikte minik bir etkinlik yapalım mı ? Herkes Linux'a nasıl geçtiğini anlatsın ve nasıl bir bilgisayarla başladığını, şu anki bilgisayarının özelliklerini, ne anlatmak istiyorsanız anlatalım :) Minik bir kural da var, herkes mesleğini yazsın ki Linux'u kimler kullanıyor bir bakalım hangi iş alanlarından insanlar kullanıyor :)

Linux'a geçiş yapmak bir türlü nasip olmadı, 1 hafta önce geçiş yapmayı düşündüm fakat HDD bozulduğundan dolayı ileri bir tarihe kaldı :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Linux'a geçiş yapmak bir türlü nasip olmadı, 1 hafta önce geçiş yapmayı düşündüm fakat HDD bozulduğundan dolayı ileri bir tarihe kaldı :)
Geçmiş olsun. Benim de kullandığım SSD bozuldu. Bendeki HDD'ye format atıp onu kullanıyorum şu an.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Geçmiş olsun. Benim de kullandığım SSD bozuldu. Bendeki HDD'ye format atıp onu kullanıyorum şu an.

Görünümü gerçekten çok hoşuma gidiyor. Denemeyi çok isterim sistemi topladıktan sonra bir problem olmazsa büyük ihtimalle geçiş yaparak siz linux kullananların arasına katılacağım :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Geçmiş olsun o veri kaybı yok mu ? Evlat acısı gibi :D

Yapmayın ağlatacanız :(

Ben başlayım o zaman :D Masaüstümde oyunu fazla abarttığım için babamdan rica ettim o da masaüstümü evden attı :D Alışmak zor oldu benim için tabi ama genel olarak benim ilk geçme sebebim derslerime konsantre olabileceğim bir sistem kullanmak istemem ve aynı zamanda da eski donanımda daha iyi çalıştığını duymamdı. Benim ilk kez Linux kurduğum bilgisayar tek çekirdek Centrio işlemcili bir Toshiba idi. Onun üstünde uzun kalmadım çünkü çok yavaştı.

2. bilgisayarım bir Asus Eee pc 1000h oldu. Tek çekirdek Atom işlemci kullanıyordu ve 2gb (yükseltmiştik) ram ve 80GB hard diski vardı. Yanlışlıkla kablosu çıktımı kapanıyordu ve kablosu sorunluydu :D

Sonra bir Asus F5SL kullandım. Sanırım en uzun vadede kullandığım bilgisayarım o olmuştur. Şu an pek sık kullanmıyorum onu çünkü çok eski. Core 2 Duo T5750 işlemci + 4GB DDR2 Ram ve 250GB hard diski vardı. Üstünde en çok şeyi öğrendiğim emektarımdır kendisi ve bana Linux'un gücünü öğreten bilgisayardır :D Babamın i5 Macbook Pro'su ile performansta yarışırdı ve pek çok alanda geçerdi :D

Şu an bir toplama masaüstü üzerinde yazıyorum. i3 2100 + AMD HD 5670 + 4GB DDR3 Ram ile 500+500 çift hard disk ile kullanıyorum. 2. hard disk yedekleme için. Genel kullandığım bilgisayarım bu.

Bir de Asus TP200SA var. Bu benim daha çok film ve seyahat bilgisayarım. N3050 işlemci + 2GB ram + 32GB MMC var. Dokunmatik ekranlı ve pili en azından 6 saat gidiyor film izlerken.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

Yapmayın ağlatacanız :(

Ben başlayım o zaman :D Masaüstümde oyunu fazla abarttığım için babamdan rica ettim o da masaüstümü evden attı :D Alışmak zor oldu benim için tabi ama genel olarak benim ilk geçme sebebim derslerime konsantre olabileceğim bir sistem kullanmak istemem ve aynı zamanda da eski donanımda daha iyi çalıştığını duymamdı. Benim ilk kez Linux kurduğum bilgisayar tek çekirdek Centrio işlemcili bir Toshiba idi. Onun üstünde uzun kalmadım çünkü çok yavaştı.

2. bilgisayarım bir Asus Eee pc 1000h oldu. Tek çekirdek Atom işlemci kullanıyordu ve 2gb (yükseltmiştik) ram ve 80GB hard diski vardı. Yanlışlıkla kablosu çıktımı kapanıyordu ve kablosu sorunluydu :D

Sonra bir Asus F5SL kullandım. Sanırım en uzun vadede kullandığım bilgisayarım o olmuştur. Şu an pek sık kullanmıyorum onu çünkü çok eski. Core 2 Duo T5750 işlemci + 4GB DDR2 Ram ve 250GB hard diski vardı. Üstünde en çok şeyi öğrendiğim emektarımdır kendisi ve bana Linux'un gücünü öğreten bilgisayardır :D Babamın i5 Macbook Pro'su ile performansta yarışırdı ve pek çok alanda geçerdi :D

Şu an bir toplama masaüstü üzerinde yazıyorum. i3 2100 + AMD HD 5670 + 4GB DDR3 Ram ile 500+500 çift hard disk ile kullanıyorum. 2. hard disk yedekleme için. Genel kullandığım bilgisayarım bu.

Bir de Asus TP200SA var. Bu benim daha çok film ve seyahat bilgisayarım. N3050 işlemci + 2GB ram + 32GB MMC var. Dokunmatik ekranlı ve pili en azından 6 saat gidiyor film izlerken.

Harici HDD'yide yanlışlıkla biçimlendirme sonucunda tüm veriler miami sahillerine kalıcı olarak tatile çıktı :D

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Her ne kadar windows cu olsamda ilk linux tecrubem 2000 yılıydı sanırım bizim bir abimiz var söylentiye göre mandrake ve redhat yeni sürüm çıkardığında bu abimize cd lerini yolluyorlardı bana kopyalarını verdi bir de teknoloji dergilerinden biri o zamanlarda gelecek linux cd lerini felan veriyordu meraktan aldım kurdum farklılık hoşuma gitti halen o zaman bu zaman kurup kaldırırım linux u

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Evlat acısı kadar olmasa da çok acı bir durum.
Beni format atmak değil de format attıktan sonrası daha çok uğraştırıyor. Program, driver, özelleştirmeler vb. şeyler dolayısıyla formattan sonra günlerce kullandığım işletim sistemini istediğim hale getirmeye çalışırım genelde.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Mrtaltg aslında linux'u herkese önermek biraz zor. Kullanım olarak harika ama insanların zorunlulukları var. Özellikle bazı meslek çalışanları Microsoft'un tekeline hapsedilmiş durumda. Sevebilirsin ama ne kadar çalışırsan çalış onun üstünde işini yapamazsın çünkü sektör standartını kullanmak zorundasın yoksa sana ekmek yok :cool: Acı ama sistem bu.
--- Gönderi Güncellendi ---
Evlat acısı kadar olmasa da çok acı bir durum.
Şaka yapmıştım da daha önce evladına bir şey mi oldu da dedin ? o_O Hani karşılaştırmasını yaptın sanki ikisini de yaşadım evlat acısı daha beter gibi falan ? Haha ! Şaka yapıyorum :D O sadece abartmaydı hocam dediğim herşeyi çok ciddiye almayın ben biraz espriktüel (doğrumu yazdım emin değilim) bir arkadaşınızım :p

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Gelelim asıl konuya. Ben ilk kez bilgisayarıma geçen sene yanılmıyorsam Nisan ya da Mayıs ayında Linux yüklemiştim.
Ben ilk başta Linux Mint yükleyecektim. Acemi olduğumdan galiba o zamanlar tüm diski silmiştim. :)
Daha sonra başka bir bilgisayardan Ubuntu'nun iso dosyasını USB belleğe yazdırıp bilgisayarıma Ubuntu kurmuştum. İlk başlarda değişik geliyordu.
Daha sonradan bir yaz boyunca zaman zaman farklı Linux dağıtımlarını yüklüyordum.
Hayatımda ilk kez format attığımda Linux dağıtımı yüklemiş oldum. Diskte Windows yüklü olmadığı zamanlarda Windows yüklemek istemiyordum. Bunun nedeni ise eğer Windows yüklersem ürün anahtarı girmem gerekeceğini düşünmemdi.
Ama öyle olmadı. Çünkü ben önceden Windows 7 Home Premium kullanıyordum. Daha sonra Windows 10'a yükseltmiştim. Bu sebepten bilgisayarıma yükselttiğim için ücretsiz olarak Windows 10 Home lisansı atanmıştı. Anlayacağınız laptobuma her Windows 10 Home yüklediğimde kendiliğinden ürün anahtarı etkinleştiriliyor.
Daha sonraları tekrar Windows 10 yükledim. Ve yaklaşık bir yıl boyunca ara ara Linux ara ara Windows kullandım. Bir çok kez format attım.

Ve @eronis siz de biliyorsunuzdur ki ben bir zamanlar GRUB önyükleyicisi ile çok uğraşmıştım. :)
Hatta önceden forumda açtığım bir konuda @__kadıköyRAP__ 'in yardımıyla "Super Grub Disc" adında başka bir önyükleyici yüklemiştim. :)

Hatta o konulardan bazıları şunlar:
EasyBCD Kullanarak Linux Kurulumu Hakkında
Linux Kurulumu Esnasında Ölümcül Hata ve Önyükleyici Kurulumu Başarısız Oldu Hatası

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ve @eronis siz de biliyorsunuzdur ki ben bir zamanlar GRUB önyükleyicisi ile çok uğraşmıştım. :)
Evet hatırlıyorum her detayını. Grub, grub olalı senin gibi kullanıcı görmemişti. Senin yaptığın bir suç olmalıydı ve bunun için infaz edilmeliydin. Polisler, helikopterler aynı GTA'daki gibi etrafını sarıp o bilgisayarı rahat bırak evlat, o zavallı bilgisayara ettiğin eziyet günleri sona eriyor ahbab ! demeliydiler sana :D Gerçi ben hayatımda grub ile sorun yaşamadım sen sürekli sistem değiştiğin için ve biraz da panik yaptığın ve dikkatsizilk ettiğin için sorun yaşıyordun :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Senin yaptığın bir suç olmalıydı ve bunun için infaz edilmeliydin. Polisler, helikopterler aynı GTA'daki gibi etrafını sarıp o bilgisayarı rahat bırak evlat, o zavallı bilgisayara ettiğin eziyet günleri sona eriyor demeliydiler sana
Biraz abartmıyor musunuz? :D
Gerçi ben hayatımda grub ile sorun yaşamadım sen sürekli sistem değiştiğin için ve biraz da panik yaptığın ve dikkatsizilk ettiğin için sorun yaşıyordun :D
Evet bu konuda size katılıyorum. Bir zamanlar çok Linux dağıtımı denemiştim. (Pisi Linux, Elementary OS, Ubuntu, Xubuntu, Linux Mint, Antergos, Manjaro , Fedora ...)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Yıl 2008, Ramazan gibi. Antalya sıcağında oruç tutuyoruz. Normalde yaz geçmiş olmasına rağmen iyice tepeden vuruyor sıcak. Zaten Antalya'da ocak ayına kadar yazdır, Ruslar ocak ayında denize girer. Doctus.org'da takılırken Linux hakkında epey hevesliydim, millet epey bir övüyor. Hatta ki birisinin imzasında şöyle bir siteye denk geldim. Fazlasıyla hevesliyim, Linux hakkında sağdan soldan bir şeyler okuyorum falan filan. Gözüme Pardus'u kestirdim, gittim İnternet kafeden indirip cdciye yaktırdım. Kafaya koydum yapacağım artık. Eve gidince babalar gibi Windows'un yanına kurdum, komşu çocuklarına falan gösterdim. Epey bir "Ben bilgisayardan anlarım, ben proyum ben reyizim" havalarında dolaşıyordum kurduktan sonra. :D İşin aslı Metin2 oynamak için ekran kartı taktırmaya makineyi götürdüğüm zaman oradaki bilgisayarcılar OpenSuSE'yi görüp "Oha nasıl ya" diye karşımda kalmışlardı. Hey gidi.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
İşin aslı Metin2 oynamak için ekran kartı taktırmaya makineyi götürdüğüm zaman oradaki bilgisayarcılar OpenSuSE'yi görüp "Oha nasıl ya" diye karşımda kalmışlardı. Hey gidi.
Hahaha :D İnsanların tepkisi hep böyle oluyor :D Bir kere adamın yanında sudo apt update yazdım, adamın tepki Oha, abi sen hacker mısın ? :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Hahaha :D İnsanların tepkisi hep böyle oluyor :D Bir kere adamın yanında sudo apt update yazdım, adamın tepki Oha, abi sen hacker mısın ? :D
Ya açıkçası millet gerçek sistemin komut sistemi olduğunu bilmiyor. Yani sistemle birebir etkileşim kurmanı sağlayan, sisteme doğrudan yapmak istediğin komutu vermene yardım eden arayüz bash işte. Hekırlıkla alakası yok. Güncellemeyi komut sisteminden yapmak mesela iki saat arayüz beklemekten daha kolay.

Reaksiyon puanı
16,118
eksik o sudo apt-get update yada sudo apt-get upgrade...
hiç bilmezdim the grudge'u ne yazıyorduk da update şey eder yakuake derdim cevap alana kadar sorar sorar...

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Ya açıkçası millet gerçek sistemin komut sistemi olduğunu bilmiyor. Yani sistemle birebir etkileşim kurmanı sağlayan, sisteme doğrudan yapmak istediğin komutu vermene yardım eden arayüz bash işte. Hekırlıkla alakası yok. Güncellemeyi komut sisteminden yapmak mesela iki saat arayüz beklemekten daha kolay.
Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırması gerekirken arayüzdeki tuşa basmak yerine komut satırına "apt-get update" yazmanın ne gibi bir faydası var?Arayüzün kastığı bir bilgisayar var mıdır ki?

Aklıma gelmişken bir forumda Linux' un kullanımının zorluğundan dolayı söven siz değil miydiniz :D

Reaksiyon puanı
16,118
Artık apt-get yerine apt kullanıyoruz :D 16.04'den beri
get yazmadan oluyor da onu yazmayı seviyorum...
ara yüzü varda komutla daha zevkli oluyor...
Ekran Görüntüsü 2017-07-02 20-49-20.png
Ekran Görüntüsü 2017-07-02 20-49-30.png

Ekran Görüntüsü 2017-07-02 20-52-47.png

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Dur dur benimki çok keyifli bir hikaye! :D Yıllar evvel akrabalardan bir laptop geldi "Al biz kullanmıyoruz bozuk zaten, sen yapar kullanırsın" çok matah bir cihaz değildi masaüstü varken yüzüne bile bakmam tabi :) Bir ara sıkıntıdan patlıyorum "Şuna bi' bakayım ben." diyerek giriştim. Çok uzun sürmeden hdd'nin arızalı olduğunu fark ettim. Kullanışsız bir bilgisayar için harcama yapmak mantıklı gelmediği için live USB hazırlayıp o şekilde çooook uzun bir süre kullandım. İşin güzel yanı nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ama dosyaları kaydetmenin ve kurulum yapmanın bir yolunu da bulmuştum :) Baş ucu bilgisayarı olarak o şekilde 2 yada 3 yıl kadar kullandım :D Hemen hemen her akşam yatmadan önce bir film izler öyle yatardım. Zaman zaman oyundayken oyunu alta almamak için sosyal medyada falan kullanıyordum. Hem de arkadaşlarıma hava atıyordum; "USB takmadan açılmayan laptop! Anahtarı bende ;)" Tabi zaman içerisinde film ve sosyal medya dışında çok daha kullanışlı alanları olduğunu fark edince baya kurcaladım. Halen de devam ediyor o :p

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ben sanırım hatırlamıyorum nasıl geçtiğimi.
İlk kullandığım Linux Pardus idi.
Milli milli diye yalandan bağıranlar Pardus'u harcadılar, neyse.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Yanlış hatırlamıyorsam 2007 yılı idi. Ubuntu'nun sitesinden istek yapınca ücretsiz olarak CD gönderiyorlardı.
Arkadaş ile istek yapmıştık Ubuntu 7.04 64 Bit sürümünü göndermişlerdi :)
2006 yılı sonlarına doğru stajdan aylık kazandığım para ile taksitli satın aldığım 512 MB Rami olan kare monitörlü ilk bilgisayarıma yüklemiştim.
Bir çok dağıtımı deneyip tekrar Ubuntu'ya dönme sebebim bu yüzden sanırım. Ubuntu, ilk göz ağrım :D

vpZOJD.jpg

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırması gerekirken arayüzdeki tuşa basmak yerine komut satırına "apt-get update" yazmanın ne gibi bir faydası var?Arayüzün kastığı bir bilgisayar var mıdır ki?

Aklıma gelmişken bir forumda Linux' un kullanımının zorluğundan dolayı söven siz değil miydiniz :D
Valla Finix diye sadece burada ismim var, başka yerlerde Finix diye hesabım varsa ya çok az post atmışımdır ya da millattan öncesidir.Ha sövmüş müyüm bilmem, küfürden üç kez uçuruldum bu forumda :D

Açıkçası bir gui çalıştırmak hem kafayı karıştırıyor hem de donanıma ekstradan masraf oluyor. Mesela ki ben masaüstünde OpenSuSE kullanıyorum ve sistem çoğunlukla komut üzerinde herhangi bir şeye pek izin vermiyor. Ne yapıyorum? İki saat ağ ayarları için YaST'tan en basit şeyleri bulmak için iki saat geziniyorum. Ayrıca o kadar kafa karıştırıcı ki örneğin Network Manager ağ ayarları altında değil sistem ayarları altında. Windows daha beter, kırk yıllık denetim masasında hala yolumu bulamıyorum. Bunun yanısıra hataları takip etmek konsol üzerinde takip etmek daha kolay. GUI üzerinde genellikle hatalar pek açıklayıcı olmazken komut satırı üzerinde hatayı şak diye çözmek daha basit.

Kısacası, komut sistemi daha pratik.
Yanlış hatırlamıyorsam 2007 yılı idi. Ubuntu'nun sitesinden istek yapınca ücretsiz olarak CD gönderiyorlardı.
Arkadaş ile istek yapmıştık Ubuntu 7.04 64 Bit sürümünü göndermişlerdi :)
2006 yılı sonlarına doğru stajdan aylık kazandığım para ile taksitli satın aldığım 512 MB Rami olan kare monitörlü ilk bilgisayarıma yüklemiştim.
Bir çok dağıtımı deneyip tekrar Ubuntu'ya dönme sebebim bu yüzden sanırım. Ubuntu, ilk göz ağrım :D

vpZOJD.jpg
Abi ayak...

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Valla Finix diye sadece burada ismim var, başka yerlerde Finix diye hesabım varsa ya çok az post atmışımdır ya da millattan öncesidir.Ha sövmüş müyüm bilmem, küfürden üç kez uçuruldum bu forumda :D

Açıkçası bir gui çalıştırmak hem kafayı karıştırıyor hem de donanıma ekstradan masraf oluyor. Mesela ki ben masaüstünde OpenSuSE kullanıyorum ve sistem çoğunlukla komut üzerinde herhangi bir şeye pek izin vermiyor. Ne yapıyorum? İki saat ağ ayarları için YaST'tan en basit şeyleri bulmak için iki saat geziniyorum. Ayrıca o kadar kafa karıştırıcı ki örneğin Network Manager ağ ayarları altında değil sistem ayarları altında. Windows daha beter, kırk yıllık denetim masasında hala yolumu bulamıyorum. Bunun yanısıra hataları takip etmek konsol üzerinde takip etmek daha kolay. GUI üzerinde genellikle hatalar pek açıklayıcı olmazken komut satırı üzerinde hatayı şak diye çözmek daha basit.

Kısacası, komut sistemi daha pratik.

Abi ayak...
Debug olayı terminalde daha anlaşılır olabilir. Şaşırtıcı, ben de istediklerimi GUI den daha kolay buluyorum. Terminalde bir menü yok ki istediğimi bulayım, internetten kodunu araştır dur. Sizin konunuzu da buldum :D
Linux Hakkında Bazı Mülahazatı Şamildir
Anlaşılan kısa bir süre önce benimle aynı fikirdeymişsiniz. Konu garip bir şekilde iyi sonlansa da :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Debug olayı terminalde daha anlaşılır olabilir. Şaşırtıcı, ben de istediklerimi GUI den daha kolay buluyorum. Terminalde bir menü yok ki istediğimi bulayım, internetten kodunu araştır dur. Sizin konunuzu da buldum :D
Linux Hakkında Bazı Mülahazatı Şamildir
Anlaşılan kısa bir süre önce benimle aynı fikirdeymişsiniz. Konu garip bir şekilde iyi sonlansa da :D
İki saat aradım yahu nerede yazmışım diye. :D

Pekala son kullanıcı için GUI sunmak pekala çok daha avantajlı lakin ben kendi adıma konuşuyordum. Bana ne yahu son kullanıcıdan, hepsinin canı cehenneme. Eğer ben sorununu kendi çözebilen biriysem ve sistemimi tanıyorsam GUI benim için gereksiz, artı oldukça da yetersiz. (İki dakika sonra kulaklık girişim çalışmıyor diye konu açacak :D) Ha tabii kullanan adama niye kullanıyorsun diye kızmam, hakkıdır.

Başlığın başından beri dediklerinin büyük bir kısmını anlamıyorum çünkü ya türkçeyi düzgün kullanmıyorsun, ya alakasız konuşuyorsun ya da belli belirsiz konuşuyorsun, kelime oyunu yapıyorsun yada kafamı karıştırıyorsun. Onun için yazdığın bir şeye cevap vermeye dahi çekiniyorum anlamadığım için. Acele ile yazmaya çalışmadan, kelime oyunu yapmadan, anlaşılır yazarsan sevinirim. Burası teknoloji forumu malum, yazılar anlaşılır olmalı.

Bu arada şu adama ben acırım be :D

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
İki saat aradım yahu nerede yazmışım diye. :D

Pekala son kullanıcı için GUI sunmak pekala çok daha avantajlı lakin ben kendi adıma konuşuyordum. Bana ne yahu son kullanıcıdan, hepsinin canı cehenneme. Eğer ben sorununu kendi çözebilen biriysem ve sistemimi tanıyorsam GUI benim için gereksiz, artı oldukça da yetersiz. (İki dakika sonra kulaklık girişim çalışmıyor diye konu açacak :D) Ha tabii kullanan adama niye kullanıyorsun diye kızmam, hakkıdır.

Burada son kullanıcıya göre değerlendirme yaptığımızı sanıyordum. Siz kurumsal mıydınız? Son kullanıcıya da lanet etmek nedir :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bunları yazdığımı hatırlıyorum ama o sinirle ne konuda kime yazdığımı hiç hatırlamıyorum :D Nereden almıştın özelden link atar mısın ? :D
Burada son kullanıcıya göre değerlendirme yaptığımızı sanıyordum. Siz kurumsal mıydınız? Son kullanıcıya da lanet etmek nedir :D
Bazen millet gerçekten kalın kafalı oluyor çünkü :D Adama gecenin 4 ünde yardım ediyorum beni uyandırmış gecenin köründe sorununun çözümünü söylüyorum bir şey olmaz değil mi ? Ama bir şey olmasın da ? Diyecem olum yap artık yatacam zıbaracam uykum var sporcu adamım, derslerim var, yorgunum, dinlenmem lazım, telefondan yatağımda bir gözüm kapalı sana cevap veriyorum neden beni sinirlendirip uykumu kaçırıyorsun ? Yardım istemenin de bir adabı zamanı var. Gecenin 4'ünde beni uyandırmış, onu tersledim diye bozuluyor :D Olm yat zıbar sabah bakarız.